Новини
28 лютого 2009 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду (владика є тимчасовим членом цього органу управління Церкви протягом 2009 року), який проходив у Києві під головуванням Патріарха Філарета.
Офіційний сайт УПЦ КП Cerkva.info повідомляє, що ієрархи розглянули й прийняли рішення з різних питань церковного життя. Зокрема, було вирішено урочисто відзначити у цьому році 300-річчя упокоєння святителя Димитрія Ростовського (українця за походженням, автора відомого багатотомного видання «Житія святих») та гетьмана Івана Мазепи (жертводавця, фундатора й будівничого багатьох українських храмів і монастирів). Також Синод вкотре закликав Московський Патріархат припинити практику так званого повторного хрещення, яку в цій Церкві вживають щодо охрещених у Патріархаті Київському, оскільки «ця практика є грубим порушенням Священного Писання, Символу віри, догматів і канонів...
27 лютого 2009 р.
У Луцькій міській раді відбулась нарада щодо увічнення пам’яті в’язнів Луцької тюрми, яких було знищено без суду і слідства на початку радянсько-німецької війни. Зібрання очолив заступник голови міськради Анатолій Пархом’юк. Оскільки нині частина масових захоронень перебуває на території Замкового чоловічого монастиря Архангелів, то в нараді взяли участь намісник обителі ігумен Святополк (Канюка), та представник духовної консисторії – канцлер протоієрей Микола Цап. Ними, зокрема, висловлено пропозицію, щоб після розкопок, проведених волинськими науковцями, усіх загиблих перепоховали поруч із монастирем, створивши пантеон.
Роботи мають розпочатися навесні з ексгумації тих останків, які покояться на монастирському подвір’ї.
27 лютого 2009 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл одвідав парафію Великомученика й цілителя Пантелеймона у селищі Люблинець Ковельського районного деканату. Він освятив престіл новозведеного невеличкого храму поруч із будівництвом іншого, великого.
«Коли бралися за спорудження цього Божого дому, напевне ж, хтось вагався – чи стане сил, чи вистачить грошей. А Господь дав і сил, і жертводавців – від серпня по грудень каплицю звели. І великий храм так само з Божою поміччю зведете. Цю справу вашого життя будуть споминати по всі віки. Усякі життєві труднощі перемагайте з вірою, бо з вірою, як написано в Євангелії, горі скажи – рушся! і вона рушиться. Усі труднощі перемагайте з радістю. Бо Всевишній не створив людину для страждань, а створив для радості, навіть у випробуваннях. Тож ідіть по життю, радіючи усьому, що посилає Творець, і діліться з усіма цією радістю віруючої людини», – сказав у проповіді владика...
26 лютого 2009 р.
У Волинському національному університеті ім. Лесі Українки (ВНУ) відбувся перший в області віденський бал. Кошти від продажу квитків має бути спрямовано на побудову університетської церкви Святої Софії – Премудрості Божої. Тому бал благословили архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, а також представники інших конфесій. Із владикою були також капелан ВНУ протоієрей Михайло Бучак та ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець.
26 лютого 2009 р.
У Києві пройшов VII Всеукраїнський з’їзд православної молоді. У ньому взяли участь понад сто делегатів близько тридцяти осередків. Із нашої єпархії були капелан Волинського національного університету імені Лесі Українки протоієрей Михайло Бучак, капелан інституту імені В. Липинського МАУП у Луцьку протоієрей Віктор Михалевич, ієромонах Константин (Марченко) – духівник православного молодіжного братства Преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького, голова братства Сергій Когут і ще кілька братчиків.
Тема цього зібрання – «Духовність як відповідальність та особистий подвиг». Перед посланцями юних віруючих виступили, зокрема, Патріарх Філарет, ректор Київської православної богословської академії митрополит Димитрій, голова синодального управління у справах молоді єпископ Федір. До речі, цей владика у доповіді поставив за приклад роботу волинян...
23 лютого 2009 р.
Міжконфесійний ресурсний центр з питань ВІЛ/СНІДу при Всеукраїнській раді Церков та релігійних організацій 9–13 лютого провів другий тренінг для священнослужителів і активних вірян різних конфесій. Він став продовженням спільної практичної діяльності Церков та релігійних організацій України у цій сфері. Цього року захід став міжнародним: були присутні представники Вірменської Апостольської Церкви з Єревана, міжцерковних організацій із Кишинева (Молдова) та Санкт-Петербурга (Росія). Співорганізаторами виступили Всеукраїнський благодійний церковний фонд «Віра. Надія. Любов» та досвідчені тренери Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні...
19 лютого 2009 р.
Боголюби, Богушівка – від самих цих назв, що в Луцькому районному деканаті, віє церковністю. Але якщо в першому церква є віддавна, то в другому храму досі не було. Нещодавно, на Трьох святих (Собор вселенських учителів і святителів – Василія Великого, Григорія Богослова та Йоана Золотоустого), архієпископ Луцький і Волинський Михаїл одвідав християн обох цих сіл.
У Свято-Василівській громаді Боголюб (за «совєтів» звалося то Першотравневим, то Радянським) на цей празник із 1990 року – відпустовий день, тож людей до храму прибуває багато. Цього разу архієрей, відправляючи Божественну Літургію з районним деканом протоієреєм Віктором Пушком, іншими священнослужителями, підніс настоятеля боголюбських православних священика Олександра Сеніва у сан протоієрея. Владика також нагородив благословенними грамотами регентку хору Катерину Власову та хор у цілому (до речі, в ньому співає заслужений артист України Петро Савош). Хор славить Бога не тільки на криласі, а й на сцені Будинку культури, як-от цьогоріч на Стрітення. А боголюбський душпастир у свою чергу висловлює щиру вдячність депутатам місцевої ради за...
11 лютого 2009 р.
Лютневий номер «Волинських єпархіальних відомостей» розпочинається репортажем Андрія Гнатюка «Від Волині – до Придніпров’я» про висвяту архімандрита Марка (Левківа) – колишнього ігумена жидичинського монастиря – на єпископа Кіровоградського і Голованівського.
Торік Помісний собор нашої Церкви приєднав до лику святих чотирьох нових угодників Божих. 26 лютого вперше відзначаємо день спомину одного з них, нашого краянина, – благовірного князя Константина Острозького. Його життя – добрий приклад для кожного з нас, особливо для людей небідних. Про це пише ведучий рубрики «З церковного календаря» Віктор Гребенюк...
10 лютого 2009 р.
У с. Білашів Ковельського районного деканату освятили надбанні хрести для новобудови – храму Різдва Пресвятої Богородиці, бо тут саме покривають дах. Богослужіння відправили районний декан протоієрей Іван Бонис, священики Віктор Домбровський (настоятель парафії), Василь Старевич.
Церкви в цьому селі ніколи не було, ходили молитися до сусіднього Рокитна, а кілька років тому влаштували тимчасову каплицю і взялися за зведення повноцінного храму.
«Що таке хрест? – запитав отець благочинний і відповів словами молитви: – „...Хрест є Церкві краса, царям – держава [сила], вірним – утвердження, [...] бісам же – рана“. Раніше у вас стояли хрести лише на могилках, тепер же вони – на бані Божого дому. Тож це знамення Христової віри нехай завжди надихає вас і зміцнює вашу віру».
Серед вірян був і голова сільської ради Василь Касянчук, він і тримав одного з нових хрестів під час освячення.
4 лютого 2009 р.
26 січня – 1 лютого поблизу селища Зіньків на Полтавщині відбувся Перший всеукраїнський зимовий православний молодіжний табір «Ліствиця». Шістдесят учасників із багатьох єпархій нашого Патріархату зібрались у санаторії «Сосновий бір», щоб поспілкуватися з одновірцями, поговорити з духовними особами на животрепетні теми, відпочити по-християнськи. Більшість із них уперше потрапили в такий табір, а деякі вже бували на літніх православних молодіжних таборах поблизу Берестечка.
Зимові таборяни, на відміну від літніх, яких духовно окормлювали один-два священики, мали багатьох душпастирів. У кожному з шести куренів був свій духівник, можна було поспілкуватись і з єпископом Полтавським і Кременчуцьким Федором, головою синодального управління у справах молоді (випускником Волинської духовної семінарії). А духівником усього табору був представник нашої єпархії капелан інституту ім. Липинського МАУП у Луцьку протоієрей Віктор Михалевич, який має чималий досвід роботи з молоддю...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи