Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ПРОСТИТИ, АЛЕ НЕ ЗАБУТИ

31 березня 2009 р.

Настоятель парафії Холмської ікони Божої Матері в Луцьку священик Михайло Онищук. Світлина Сергія ДубинкиНа луцькому меморіалі перед пам’ятником депортованим українцям із Холмщини, Підляшшя, Надсяння, Лемківщини й Бойківщини рада Волинського товариства «Холмщина» провела віче скорботи з приводу 65-річчя масового спалення українських сіл на Забужжі польськими шовіністами.

На початку віча настоятель парафії Холмської ікони Божої Матері в Луцьку священик Михайло Онищук відслужив заупокійну літію. Потому виступили голова Товариства Микола Онуфрійчук, який поновив у пам’яті присутніх кілька трагічних сторінок цих найзахідніших гілок нашого народу, а також міський голова Богдан Шиба, заступник голови облдержадміністрації Святослав Кравчук, радник голови облради Володимир Банада, які зробили наголос на ролі державної влади у відновленні національної пам’яті українства.

31 березня 2009 р.
«ПОЯВА СВЯТИХ – РЕЗУЛЬТАТ ПОДВИГУ ХРИСТА»

31 березня 2009 р.

Під час наукової конференції «Святий Афанасій, ігумен Берестейський – мученик за віру православну», що відбулася у Волинській духовній семінарії. Світлина Павла ВедмеденкаЦі слова Патріарха Філарета стали лейтмотивом наукової конференції «Святий Афанасій, ігумен Берестейський – мученик за віру православну», що відбулася 26 березня у Волинській духовній семінарії (ВДС). Преподобномученик належить до сонму волинських святих, які є покровителями цього навчального закладу. Минулого року Церква відзначала 360-ліття його відходу у вічні оселі.

Доповіді виголосили вихованці ВДС Антон Береза, Василь Галайко, Ростислав Гронь, Микола Качмар, Богдан Лащенко, Василь Прус. Вони висвітлили питання святості й мучеництва у християнській традиції, а також життя і діяльність ігумена Берестейського монастиря.

Почесний гість із Київської єпархії кандидат богослів’я протоієрей Іван Швець наголосив, що святі мученики є прикладом благочестя і духовного подвигу для кожного християнина. У заключному слові ректор ВДС кандидат богословських наук протоієрей Ігор Швець зазначив, що подібного роду заходи є корисними і...

31 березня 2009 р.
ЗЕМЛЯ МІСІОНЕРІВ
(оновлено)

28 березня 2009 р.

Презентація книги ректора Волинської духовної семінарії протоієрея Ігоря Швеця «Діяльність українських православних місіонерів у XVIII столітті»У Волинській духовній семінарії відбулася презентація книги її ректора протоієрея Ігоря Швеця «Діяльність українських православних місіонерів у XVIII столітті». У ній ідеться про християнізацію народів Поволжя, Сибіру та Китаю єпископами, ченцями і мирянами – вихідцями з України. Цю монографію автор, кандидат богословських наук, створив на основі своєї дисертації. Але написано книжку не строго академічним стилем, що міг би навіювати нудьгу, а доволі жваво, захопливо, що, разом з тим, не шкодить науковості дослідження.

XVIII cтоліття – час великих випробувань для Російської Православної Церкви: вона остаточно перетворилась на частину державного механізму. Проте ця епоха потребувала багатьох працівників для євангелізації земель, загарбаних імперією. І внесок українців у цій справі чи не найбільший. У передмові історик-архівіст Володимир Рожко пише: «Московське духовенство через низький рівень духовної освіти не могло виконати таких завдань, як навернення поган до християнської...

31 березня 2009 р.
З БОЖИМ БЛАГОСЛОВЕННЯМ

28 березня 2009 р.

Декан луцького Свято-Троїцького собору прот. Микола Нецкар освячує нове гематологічне відділення обллікарні. Світлина прот. Віталія СобкаУчора декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецкар разом із іншими священнослужителями освятив гематологічне відділення, яке відкрили в обласній клінічній лікарні. У Богослужінні взяли участь голова облдержадміністрації Микола Романюк, заступник голови облради Борис Загрева, головний лікар Іван Сидор, медпрацівники, представники громадськості та ЗМІ.

28 березня 2009 р.
ПІДСУМКИ МАРАФОНУ

27 березня 2009 р.

Учора в обласній державній адміністрації відбулося засідання Волинської ради Церков, на якому підбили підсумки цьогорічного Різдвяного благодійного телерадіомарафону «Бог багатий милосердям». З благословення архієпископа Михаїла нашу Церкву представляв прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко. Окрім очільників і представників християнських конфесій на Волині, у зібранні взяли участь голова облради Анатолій Грицюк, заступник голови облдержадміністрації Святослав Кравчук, голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валентина Пришко, представники громадськості та ЗМІ...

27 березня 2009 р.
ХРЕСТ НЕ ПОВИНЕН ЗАТЕРТИСЬ

26 березня 2009 р.

Під час Страсного хресного ходу у Володимирі навколо собору та жіночого монастиря Різдва Христового. Світлина з архіву священика Володимира УдудаУ Володимирському соборі Різдва Христового уперше відправлено Пасії та Страсний хресний хід за новоукладеним чином, а також здійснено постриг у малу схиму рясофорної черниці Тетяни (Заруденець) з ім’ям Анастасія, яка є насельницею місцевого монастиря.

Очолив богослужіння архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, до молитви долучилися міський декан протоієрей Юрій Пилипець, районний – протоієрей Євген Шевчук, настоятель собору протоієрей Микола Удуд, численне духовенство, настоятелька обителі Різдва Христового ігуменя Марія (Ігнатенко). На непересічну відправу прийшло багато володимирян, а з Ковельського районного деканату прибули віряни парафій Архістратига Михаїла в с. Воля Ковельська і Різдва Богородиці в с. Білин на чолі з священиком Володимиром Удудом...

26 березня 2009 р.
ДО КРИЗИ – ПО-ПРАВОСЛАВНОМУ

25 березня 2009 р.

Нині про світову фінансово-економічну кризу дуже багато говориться, чимало переживань. Церква ж навчає, що її передумовою є насамперед криза духовна, надмірне бажання багатьох сучасників до матеріального збагачення і забуття цінностей вічних, яких, як сказано в Біблії, «злодії не підкопують і не крадуть» (Мф. 6:19). Матеріальні статки додадуться, якщо будемо прагнути насамперед «Царства Божого і правди його» (Мф. 6:33).

Відгукуючись на цю животрепетну проблему – світову кризу, що боляче вдаряє по багатьох наших співвітчизниках, у Волинській єпархії складено відповідну молитву. Її за благословінням архієпископа Луцького і Волинського Михаїла вже кілька місяців додають на Літургії...

25 березня 2009 р.
ЗВІТИ ДУШПАСТИРІВ

24 березня 2009 р.

Збори духовенства. Світлина Данила ЗінкевичаЩороку священики Волинської єпархії здають звіти архієрею. Але цьогорічний їх прийом, що проходив протягом минулих тижнів по деканатах, був особливим. Окрім звичайного звітування, коли береться до уваги і богослужбова, і просвітницька, і господарська діяльність, священики, а також диякони, складали іспит. Комісія, до якої входили архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап і викладач Волинської духовної семінарії кандидат богословських наук Василь Лозовицький, перевірила, як знає духовенство Історико-канонічну декларацію «Київський Патріархат – Помісна Українська Православна Церква» (прийнята Архієрейським Собором 19 квітня 2007 року), історію українського Православ’я, а також як уміє сказати проповідь на задану цитату із Біблії.

Під час звітних зібрань владика також цікавився, чи належно парафії ведуть документацію, чи наявні в храмах засоби пожежогасіння, наголошував, що в кожній церкві має бути повний комплект богослужбової літератури...

24 березня 2009 р.
ПОБАЖАННЯ ВОЇНСТВУ

24 березня 2009 р.

Протоієрей Микола ГінайлоНещодавно у Володимирі в об’єднаному військовому комісаріаті відбулася регіональна нарада представників військкомісаріатів і силових структур за участю військового комісара області, представників відділів міліції, Служби безпеки, прокуратури та призовних комісій щодо весняного призову до Збройних сил України.

З благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла у нараді взяв участь настоятель Покрови Пресвятої Богородиці в с. П’ятидні та Рівноапостольної княгині Ольги в с. Хрипаличі Володимирського районного деканату протоієрей Микола Гінайло. Він, зокрема, сказав: «Ратна справа наскільки складна і важлива, що Церква постійно, під час кожної Божественної Літургії молиться за владу і військо. Бажаю ж українським військовикам, щоб тільки у навчанні відточувалась їхня бойова майстерність, а християнське милосердя панувало у вйськовому середовищі».

24 березня 2009 р.
СМІТТЯ З ЦЕРКВИ – НА СТОРІНКИ ГАЗЕТ?

21 березня 2009 р.

Чергова прес-конференція архіпископа Луцького і Волинського Михаїла, що відбулася 18 березня, вичерпавши порядок денний, переросла у неформальне спілкування. Серед багатьох запитань владиці поставили таке: «Чи варто описувати у ЗМІ факти аморальної поведінки священнослужителів?»

На це архієрей відповів: «Священнослужителі мають бути зразком поведінки. Але буде помилковим занадто ідеалізувати їх: це теж люди, які можуть вчинити гріх. У той же час де б священик не був, він завжди на видноті. По ньому судять про всю Церкву, не розбираючись, до якого Патріархату він належить. Психологія ж обивателя така: якщо мирянин зайшов у ресторан і гульбанив усю ніч, то байдуже, а якщо...

21 березня 2009 р.
1-10  11-20  21-25
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо