Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

СЛОВА ЗВОРУШУЮТЬ, А ПРИКЛАД НАДИХАЄ

29 вересня 2008 р.

Учасники вшанування полеглих повставнців в Іваничах. Світлина Тетяни МельничукКожного року останньої неділі вересня небайдужі мешканці Іванич збираються на віче біля хреста, встановленого на місці загибелі воїнів Української Повстанської Армії, щоб просити в Господа мирного спочинку їх душам. Заупокійною молитвою вшановували пам’ять полеглих молодих героїв і цього року. Панахиду відслужив настоятель місцевої парафії Казанської ікони Божої Матері протоієрей Андрій Мельничук. Звертаючись до присутніх, він наголосив на цінності жертовної любові, яку власним прикладом явили молоді борці за незалежність Батьківщини. У богослужінні взяли участь голова райради Людмила Лазаренко, голова селищної ради Віктор Вілентко, інші представники влади та громадськості, – повідомив клірик парафії протоієрей Василь Мельничук...

29 вересня 2008 р.
ДИПЛОМ ЦЕ ДОБРЕ...

27 вересня 2008 р.

Чоловічий монастир Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату. Світлина Віктора ЧухраяНапередодні Міжнародного дня туризму, у луцькому народному домі «Просвіта» відбулося підбиття підсумків конкурсу «Сім чудес Волині». У спецномінації переміг жидичинський чоловічий монастир Святителя Миколая Чудотворця. Диплом ігумену Маркові (Левківу) вручив голова журі заступник голови облдержадміністрації Святослав Кравчук.

Проте, незважаючи на численні запевнення державних чиновників про сприяння у реконструкції цієї історичної пам’ятки національного значення, вона і надалі перебуває в аварійному стані. Наразі відновлення цього «одного із семи чудес Волині» звершується зусиллями самих ченців та людей доброї волі. Невже щось зміниться тепер? Дав би то Бог!

27 вересня 2008 р.
МУЗЕЮ ВОЛИНСЬКОЇ ІКОНИ – 15

25 вересня 2008 р.

Музей волинської ікониСьогодні прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко взяв участь в урочистостях з нагоди 15-річчя унікального в Україні науково-культурного закладу, гордості нашого краю – Музею волинської ікони. Священик привітав колектив із ювілеєм, передав йому благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла, зазначивши, що свято закладу, де зберігають, досліджують, рестовровують і пропагують ікони, – це й церковне свято. Адже з часу, коли Церква встановила празник Торжество Православ’я (843 р.), наша віра та ікона назавжди поєднані. Їх сьогодні неможливо уявити одне без одного. Також о. Віталій підкреслив необхідність посилити пропагування діяльності музею, бо важливо, щоб православні українці глибше пізнавали свої святині, через які Господь дарує благодать і зцілення. «Колись святі...

25 вересня 2008 р.
«...МОЛИ БОГА ЗА НАС»

23 вересня 2008 р.

Храм Святителя Феодосія Чернігівського в Луцьку22 вересня у луцької громади Святителя Феодосія Чернігівського – престольний празник. Як і щороку, чимало священиків і вірян прийшли поєднатися в цій радості, як і щороку, свято очолив єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Цьогоріч із владикою служили канцлер протоієрей Микола Цап, обласний і луцький міський декан протоієрей Іван Семенюк (настоятель парафії), луцький районний декан протоієрей Віктор Пушко та інше духовенство. Як повідомив клірик храму протоієрей Богдан Гринів, у привітальному слові преосвященний сказав, що «святий Феодосій досконалим чином здійснив настанови Ісуса Христа, тому ми його шануємо і прагнемо бути схожими на нього».

23 вересня 2008 р.
СВОЄРІДНЕ СВЯТКУВАННЯ

22 вересня 2008 р.

Храм Різдва Пресвятої Богородиці в РожищіВідзначення храмового празника парафії Різдва Пресвятої Богородиці в Рожищі стало доречною нагодою, аби на місцевому рівні відсвяткувати й 1020-ліття хрещення Русі-України. 20 вересня єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новий престіл Різдво-Богородичного храму, на якому є напис, що це зроблено на честь ювілею. Божественну Літургію з владикою відслужили декан і настоятель протоієрей Василь Шняк, інші священнослужителі. До урочистої відправи долучились багато вірних, представники влади – голови райдержадміністрації Володимир Войтович, райради Андрій Музика, міськради Сергій Замлинний. Архієрей привітав рожищенців із цієї знаменною подією.

22 вересня 2008 р.
НЕ ЧИСЛОМ, А ВІРОЮ

22 вересня 2008 р.

Хресний хід до Музею волинської ікони, де перебуває Холмська чудотворна ікона Божої МатеріЩороку 21 вересня, на Різдво Пресвятої Богородиці, коли особливо вшановується чудотворний Холмський образ Божої Матері, до цієї всехристиянської реліквії провадиться проща. Так було й тоді, коли вона перебувала в Холмі, так і тепер, коли постійно зберігається в Луцьку, у Музеї волинської ікони. Кожен рік після Служби Божої в кафедральному соборі Святої Трійці процесія рушає недовгим паломництвом (метрів п’ятсот) на чолі з єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом. На ґанку музею перед образом служиться акафіст Пресвятій Богородиці, під час якого вірні прикладаються до святині й жертвують музеєві на реставрацію ікон.

Але цього року було дещо інакше. Ні, в соборі все було як завжди: яблуку ніде було впасти. А от стати паломниками побажало дещо менше, ніж минулого року. Мабуть, у...

22 вересня 2008 р.
У КОЛОДНИЦІ БУДЕ ЦЕРКВА

22 вересня 2008 р.

У селі Колодниця Ковельського районного деканату відбулася радісна подія. Місцеві віряни розпочали втілювати в життя давню мрію: молитися у своєму храмі. Адже раніше тут ніколи церкви не було й наразі громада підносить свої молитви в пристосованому для богослужінь приміщенні. І ось напередодні Різдва Пресвятої Богородиці декан протоієрей Іван Бонис із благословення єпископа Михаїла освятив місце під будівництво храму Святого Духа. Божого благословення на цю святу справу просили й інші священнослужителі, зокрема, настоятель парафії священик Василь Фурман.

Звертаючись до присутніх з пастирським словом, отець декан нагадав слова Ісуса Христа, що саме Він створив Церкву тут, на землі, а тепер вони втілюються і в Колодниці.

22 вересня 2008 р.
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ

19 вересня 2008 р.

Протоієрей Володимир Богдадюк. Світлина Алли ЛісовоїСьогодні настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці в Нововолинську протоієрей Володимир Богдадюк унаслідок важкої хвороби відійшов із цього світу до вічності.

Слуга Божий Володимир народився 24 червня 1956 року в с. Туропин Турійського району Волинської області. Навчався в нововолинському гірничому технікумі, в 1981-му закінчив Московську духовну семінарію. Висвячений на диякона та пресвітера архієпископом Даміаном 1982 року. Душпастирював у Волинсько-Ровенській і Львівсько-Дрогобицькій єпархіях РПЦ, а з часу постання Київського Патріархату служив у Покровській церкві в Нововолинську. У 1994 році нагороджений хрестом з прикрасами, у 1995-му – митрою. Окрім цих відзнак, усюди священик був оточений людською вдячністю за працю на ниві Божій.

Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, Волинська духовна консисторія висловлюють сум родині покійного, парафіянам і просить усіх молитися за отця Володимира, аби Всевишній оселив його «там, де праведні спочивають».

19 вересня 2008 р.
БЛАГОСЛОВЕННЯ ЛІСІВНИКАМ

19 вересня 2008 р.

Старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний на запрошення обласного управління лісового та мисливського господарства взяв участь в урочистому зібранні з нагоди Дня працівника лісу, яке відбулося в луцькому народному домі «Просвіта». Священик передав вітання й благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла начальникові управління Богдану Колісникові, а в його особі привітав усіх працівників господарства з професійним святом.

19 вересня 2008 р.
ПІДТРИМАЛИ ДУХОВНИМ СЛОВОМ

18 вересня 2008 р.

МНС у Волинській областіДекан Троїцького кафедрального собору протоієрей Володимир Подолець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний та інші священнослужителі на запрошення начальника головного управління МНС у Волинській області генерал-майора Володимира Грушовінчука побували в місцевому управлінні Міністерства з надзвичайних ситуацій із нагоди професійного свята цього відомства. Після подячного молебню декільком із його працівників було вручено благословенні грамоти єпископа Луцького і Волинського Михаїла. Це підполковник Сергій Бахтай, капітани Ірина Варварчук, Василь Оліферчук, Олександр Крисанов, майор Олег Тарасюк, прапорщик Олег Твердохліб. Отець Володимир виголосив напутнє слово, зазначивши їм про відповідальність за чужі життя і власні душі.

18 вересня 2008 р.
1-10  11-20  21-29
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо