Фарингіт
Підготував Андрій ГНАТЮКПоради за книгою «Повна енциклопедія православної монастирської медицини» базуються на методах лікування, що здавна побутують в обителях. Усі рецепти – досвід ченців-лікарів – вельми прості й звичні. Однак закликаємо не займатися самолікуванням, адже будь-який дар природи по-різному діє на кожен організм. Перш ніж приймати той чи інший засіб, проконсультуйтеся з лікарем.
При гострому фарингіті (запаленні глотки) для полоскання та інгаляцій застосовують листя шавлію, ромашки, евкаліпта, нагідок. Для інгаляцій здебільшого відбирають 10 г сировини на 200 мл окропу. Проводити 5-7 процедур на день, тривалість – 5 хв.
Лист білокачанної капусти, прикладений до хворого місця на горлі, іноді здатен за декілька годин впоратися з фарингітом. Зробити на листку невеличкі надрізи ножем, прикласти внутрішньою стороною до горла, зверху накласти целофан і прив’язати еластичним бинтом або шарфом. Міняти компрес через 2-3 год і залишати на всю ніч.
При хронічному гіпертрофованому фарингіті застосовують реп’яшок аптечний (парило). 3-4 чайні ложки подрібнених квітконосних стеблин залити 500 мл окропу, настояти годину й процідити. Використовувати для полоскань.
Чорниця (використовувати ягоди й листя): приготувати настій для інгаляції, як під час гострого фарингіту). Пити теплий чай із листя чорниці 3-4 рази на день.
Для лікування субатрофічного й артрофічного фарингіту широко використовують такі збори: настій листя м’яти перцевої (10 г на склянку окропу), відвар кори калини (15 г на склянку окропу), настій трави тисячолистника (10 г на склянку окропу). Настояти кожну із рослин в окремій посудині, процідити, змішати.
Зробити збір з перерахованих трав, залити півлітром окропу, настояти годину, процідити. Використовувати для інгаляцій.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи