Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

Крик душі

Громадсько активні віряни: міф чи реальність? Валерія ЛЕСЮК

Церква відділена від держави, але Церква знаходиться в самому серці держави, тобто не відокремлена від суспільства і є осередком духовності та моральних цінностей народу. Любов до Бога та ближнього свого – основа православного вчення...

23 січня 2014 р.
Розкопки під стінами колишньої луцької тюрми. Світлина ієромонаха Якова (Мільяна)
ЗАЛІКУВАТИ МОЛИТВОЮ
Київський Патріархат виступив за ексгумацію останків жертв Луцької тюрми й належне їх пошанування

Андрій ГНАТЮК

Розкопки, про які тривалий час забороняли навіть думати. Розкопки, що лоскочуть нерви кожному свідомому українцеві й очевидцям тих подій, яких лишилося зовсім мало. Розкопки, які дратують компартійних прихильників. Луцьк розкрив болючу рану своєї історії, аби залікувати її молитвою і добрим словом про невинно убієнних.

Розкопки на місцях розстрілу в Луцькій тюрмі кожним сантиметром підтверджують кривавий злочин енкаведистів, жорстокий злочин, від якого постраждали тисячі українців.

Розпочали їх із так званої третьої ями. Припускають, що сюди кидали поранених та добивали їх різним чином. Екскаватором зривають асфальт, а далі троє дослідників по міліметрах знімають ґрунт. На більш ніж метровій глибині натикаються на численні кістки. Це масові поховання жертв розстрілу. У цій ямі знайшли...

26 вересня 2009 р.
Пияки в Раю не будуть. Проте Господь не бажає загибелі жодного пияка
ПИЯКИ В РАЮ НЕ БУДУТЬ
Проте Господь не бажає загибелі жодного пияка

Оксана АНДРІЙЧУК

«...П’яниці ... Царства Божого не успадкують», – сказано в Біблії. Але це не означає, що падіння в пекло не можна зупинити.

Щодня, вмикаючи телевізор, ми бачимо веселі рекламні ролики пива, відкрито спрямовані на молодь, розважальні передачі, де нам розповідають, як зі слабоалкогольними напоями можна дуже класно проводити час, та ще й пропонують виграш, – тільки беріть, пийте, багато пийте, «живіть на повну»! Можна зауважити, що пиво, вино – це не так вже і страшно, це ж не горілка чи спирт. Але науковці довели, що алкоголь – наркотична протоплазматична отрута. Що це означає?..

06 липня 2009 р.
ТИ МОЛОДИЙ? ТО ЧИ НЕ ПРО ТЕБЕ ЦЕ?
Знову гряде нібито свято: нібито Святого Валентина. Знов горілка рікою

Ієромонах Константин (МАРЧЕНКО),
намісник монастиря Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату

Ти молодий? То чи не про тебе це? Знову гряде нібито свято: нібито Святого Валентина. Знов горілка рікою. Ілюстрація Ольги ЖурбиТішся, юначе, своїм молодецтвом, а серце твоє нехай буде веселе за днів молодощів твоїх! І ходи ти дорогами серця свого й видінням очей своїх, але знай, що за все це впровадить тебе Бог до суду! (Екл. 11:9)

День Валентина! Схоже, що веселішого дня в році для «учащіхся» немає і бути не може. Починаючи з переддня, «ініціативні групи» зайняті останніми приготуваннями – закупками до торжества... Валентинки валентинками, але святкування зводиться до «нормальної паляни», а в розширеному форматі додаються «пляски до упаду» (інтимні сторони торжества не зачіпаємо з етичних міркувань). Свято як-не-як, тож відсвяткувати потрібно по повній!

Схоже трактування подій комусь може здатись надутим, але ми спробували відобразити те, що є не кругом і не у всіх, але ПЕРЕВАЖНО. Та й, зрештою, не ходу «святкувань» присвячена публікація. А людям, які в міру свого виховання, духовного досвіду, загальноприйнятих норм моралі з однієї сторони – не згідні з таким ходом веселощів, а з іншої – бояться здатись білою вороною, заявивши відверто про свою незгоду. Особливо, якщо їм таки потрапило на очі якесь...

23 лютого 2009 р.
«МОСЬКИ» Й «ШАВКИ», ВЧІМОСЬ!

Протоієрей Віталій СОБКО

Світлина «Reuters»Добре було б, якби священнослужителі УПЦ МП прочитали коментар щодо подій у Грузії керівника Синодального відділу РПЦ з взаємодії зі збройними силами і правоохоронними органами протоієрея Димитрія Смирнова, який він дав православному інформаційному агентству «Русская линия». Гадаю, корисно поміркувати над словами високопосадовця Патріархату, до якого вони належать. Portal-credo.ru – одне із небагатьох неупереджених російських інтернет-видань – слушно зауважує, і на це слід звернути особливу увагу, що відділ, який очолює цей священик, співпрацює не тільки з російською армією, але й зі збройними силами країн, що входять до «канонічної території» РПЦ...

29 вересня 2008 р.
ЛІТЕРАТУРА З БРУДОМ І ПРОКЛЬОНАМИ

Андрій ГНАТЮК

Проблеми збереження української мови полягають не лише в захисті її від зовнішніх впливів, вважають волинські мовознавці. Те, що сьогодні чужомовного продукту на полицях книгарень і розкладках більше, – проблема задавнена. Інша біда, що цей чужомовний вплив підхоплюють багато наших письменників і використовуютьу своїх творах у формі нецензурної лексики, походження якої аж ніяк не українське. Таким чином, мова, яка вижила під чужинським геноцидом і циркулярами, тепер занепадає від деяких так званих майстрів пера, які заради марної слави забруднюють її лихослів’ям. Справжня українська мова знову недоступна українцям?..

29 квітня 2007 р.
АБОРТ – ЦЕ ВБИВСТВО! А ВБИВСТВО – СМЕРТНИЙ ГРІХ!

Ольга ПЛЯЧЕНКО, вчителька християнської етики луцької ЗОШ № 24

Аборт – це вибвство! А вбивство – смертний гріх! Малюнок Ірини ДацюкГлибокі роздуми про людину підводять до висновку, що її не можна сприймати лише як складне поєднання біологічних та фізіологічних функцій. Очевидно, що в основі лежить духовне начало, виявом якого є розум, самосвідомість, внутрішня свобода, і яке водночас зумовлюється надприродним відношенням людини до Бога. Отже, людина становить собою духовно-тілесну єдність. А тому будь-яка дія на тіло – це дія спрямована на саму особу.

Життя людини – дар Божий. Уже в Старому Заповіті...

24 квітня 2006 р.
ТВОРЕЦЬ ЗАСТЕРІГАЄ ВАГІТНИХ

Підготував Віктор ГРЕБЕНЮК

Творець застерігає вагітнихЦі рядки пишуться зовсім не для того, щоб осудити вас, якщо ви мали аборт або хочете його зробити. Аж ніяк! Кожна людина, якщо в неї хоч трохи розвинуті почуття, доволі картає себе за різні гріхи. Щоправда, лише тоді, коли усвідомлює свій учинок гріхом.

Є відносно небагато людей настільки не обізнаних з мораллю, що насмілюються називати аборт доброчинністю. Але наскільки це гріх? Не йдеться навіть про ті рідкісні випадки – кровозмішання чи небезпеку народження виродка. Мова про звичайні черги до гінекологів: країни колишнього Союзу – попереду щодо кількості перерваних вагітностей у світі: щороку не менше десяти мільйонів. На цьому просторі половина практикуючих гінекологів займаються тільки абортами, одержуючи за це високі гонорари. Загалом жінки...

22 лютого 2006 р.
СМІТНИК НА КЛАДОВИЩІ

Віктор ГРЕБЕНЮК

Смітник на кладовищі1995 року популярна тоді «Народна трибуна» надрукувала оцей мій допис. Днями знову довелося побувати на описаному місці. На жаль, тема кореспонденції десятилітньої давнини і досі на часі...

Давно чув про старий цвинтар по вулиці Франка в Луцьку. Старі люди кажуть – «могилки на Яровиці», та все не траплялося зайти. Якось же випадком був у тій місцині, і ходив я тим невеличким гробовищем, і, приголомшений, довго не міг отямитись.

Власне, цвинтаря нема. Є посадка, загиджена купами покидьків, усілякої ламані, різним непотрібом. Є – то тут то там – мізерні горбочки землі: з-під сміття проростає барвінок, під сміттям лежить...

25 січня 2006 р.
ПАМ’ЯТІ РОЗСТРІЛЯНИХ В’ЯЗНІВ

Андрій ГНАТЮК

Панахида під стінами колишньої луцької тюрми. Фото Леоніда МаксимоваЩоліта волиняни традиційно вшановують розстріляних в’язнів у Луцькій тюрмі. 23 червня 1941 року, коли німці ступили на територію України, енкавеесівці випустили всіх засуджених, обіцяючи їм волю. Та тільки-но арештанти вийшли на вулицю, розпочався масовий розстріл. Про реальне звільнення в’язнів годі було й думати. Більшовики боялися, що засуджена за антирадянську діяльність інтелігенція може раптово підтримати нападників у боротьбі з радянським режимом. Протягом двох днів під мурами Луцької тюрми загинуло близько чотирьох тисяч чоловік. Чотири роки тому тут засновано монастир, у якому щодня возноситься молитва за невинно убієнних. А щороку в день річниці за жертв розстрілу приходить помолитися духовенство різних християнських церков...

29 липня 2005 р.
1-10  11-11
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо