Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

Наші віряни

«Через рік, під осінь, повернуся...». Такими, як він, міцніє Церква й Україна
«ЧЕРЕЗ РІК, ПІД ОСІНЬ, ПОВЕРНУСЯ...»
Такими, як він, міцніє Церква й Україна

Ольга ПЛЯЧЕНКО,
вчитель християнської етики Луцької ЗОШ № 24

Кожних два-три роки із далекого Хабаровська прилітає на рідну землю незаспокоєний син Волині Ростислав Чайка. Ось і в свої 80 через велику тугу за Вітчизною він знову вдома.

Зі сльозами на обличчі згадує страшний 41-й рік, коли діда й дядька розстрілювали в Луцькій тюрмі. Але дідусеві пощастило залишитись живим, і він, знесилений, дійшов до Торчина. 45-й рік теж перегорнув чорну сторінку: 70-літніх бабусю й дідуся забрали на далеке поселення за те, що були «куркулями» та влаштовували у себе вдома просвітницькі зустрічі з односельчанами. І ось тоді ще зовсім юний Ростислав написав три листи до улюблених діда й бабці, втішав, що радянська влада надовго не залишиться, і вони скоро повернуться. Але за такі листи довелось поплатитись 10 роками ув’язнення...

23 серпня 2011 р.
100 пам’ятників Євгана Хватова. Світлина Андрія Гнатюка
100 ПАМ’ЯТНИКІВ ЄВГЕНА ХВАТОВА

Андрій ГНАТЮК

Недарма кажуть: світ тримається на диваках. Вони – наче якийсь баланс між буденщиною та романтизмом. І саме вони намагаються витягнути світ із тої діри, куди його так і тягне провалитися.

Мешканець селища Іваничі Євген Петров-Хватов – своєрідний чоловік, односельці з ним мало спілкуються, бо вважають не від світу цього. Він рятує й возвеличує те, що інші би давно зруйнували. Він ставить пам’ятники, сам, своїм коштом – власноруч зроблені або врятовані. Переважно це надмогильні хрести – повалені, занедбані, викинуті як непотріб.

Панові Євгену за 80. Здавалося б, навіщо воно йому. Міг би спокійно доживати свій вік. А з нього енергія б’є джерелом. І коли поспілкуєшся з ним, то розумієш, що він зовсім не дивак. Наодинці робить велику патріотичну справу, що мала би робити держава...

26 березня 2011 р.
Інспекторка Ягодинської митниці Людмила Борисюк із врятованою завдяки Богородиці іконою. Світлина Андрія Гнатюка
БОГОРОДИЦЯ ЗАВАДИЛА КОНТРАБАНДІ

Андрій ГНАТЮК

Інспекторка Ягодинської митниці Людмила Борисюк – практикуюча християнка. Якось у вихідні вирішила з дітьми і знайомими поїздити святими місцями і навіть спробувати себе в ролі послушниці: мити посуд, прибирати, допомагати на кухні в обителі. Багато дізналася про історію монастирських ікон, тож повернулася додому під враженнями. А вночі перед зміною побачила вві сні Богородицю, Яка просила випустити з валізи Її Сина. Коли вранці жінка вийшла на роботу (це, до речі, був День Святого Духа), зрозуміла: нині має затримати щось цінне. І натрапила на стару ікону.

Образ Ісуса Христа поїздом «Київ–Берлін» намагався вивезти з України колишній наш співвітчизник, а нині громадянин Німеччини. Він думав, що раритет сховав надійно, і до нього не доберуться. Пані...

29 серпня 2010 р.
МИЛОСЕРДЯ ДО... ЛЕЛЕКИ
Християни повинні мати співчуття не лише до людей, а навіть до тварин

Андрій ГНАТЮК

Милосердя до... лелеки. Християни повинні мати співчуття не лише до людей, а навіть до тварин. Світлина Андрія ГнатюкаЯкщо Вас зацікавить тема цієї публікації, якою ми відкриваємо нову рубрику, то запрошуємо надсилати до редакції розповіді про своїх рідних, друзів, знайомих, які своїм життєвим прикладом надихають ближніх до християнського благочестя. «Волинські єпархіальні відомості» наприкінці року відзначать автора найкращого матеріалу та його головного персонажа комплектами книжок видавничого відділу «Ключі» нашої єпархії.

Лелека – гордість пташиного двору на дачі родини Абрамовичів у селі Рованці поблизу Луцька. Господиня помітила його зі ще одним бузьком восени, коли інші відлетіли в теплі краї. Згодом його пара кудись зникла, а самотній птах обжився на недобудованій хаті. Галина Павлівна стала підгодовувати дзьобатого і припрошувати до себе додому. І одного дня побачила його на подвір’ї. Зловила, обігріла, нагодувала – і від тієї пори він у них живе...

23 березня 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо