Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета

Будьмо пильні!

Ідолопоклонство сьогодні. Невже й тепер буває ідолопоклонство? Авжеж, на кожному кроці. Ілюстрація Арсена Гребенюка
ІДОЛОПОКЛОНСТВО СЬОГОДНІ
Невже й тепер буває ідолопоклонство? Авжеж, на кожному кроці

Священик Віктор ЛІПЧИК,
настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці в с. Хорохорин Луцького районного деканату

Боротьба істинної віри та хибної проходить через усю історію Християнства. Так було вже тоді, коли Сам Господь ходив по землі та Своїм життям світив людям. Але якраз це світло в людях, які полюбили темряву більше за світло, збуджувало спротив.

Віра – невід’ємний елемент нашого життя, і за своєю природою невіруючих людей не буває. Хтось у щось чи в когось та вірує. Перша ж Божа заповідь наказує шанувати одного, правдивого Бога і забороняє виготовлення ідолів та різної атрибутики, поклоніння їм (Книги Вихід, Второзаконня). Першим од віри в Бога відпав через гордість ангел Денниця (Досвітня зоря). Він зробився дияволом (наклепником), сатаною (супротивником) і багатьох обманутих ангелів повів за собою. З їх поміччю він і людей відвертає від Бога, бо себе протиставляє Йому, починаючи від первородного гріха...

28 листопада 2010 р.
Не проси допомоги у демонів. Багато так званих цілителів – не від Бога. Треба остерігатися їх! Ілюстрація Ольги Журби
НЕ ПРОСИ ДОПОМОГИ У ДЕМОНІВ
Багато так званих цілителів – не від Бога. Треба остерігатися їх!

Протоієрей Михайло БУЧАК,
капелан Волинського національного університету імені Лесі Українки, настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці в с. Маяки (Княгинінок) Луцького районного деканату

Скільки разів кожен із нас опиняється на роздоріжжі і змушений вибирати шлях вирішення своїх проблем. Церква Христова пропонує нам непростий, але надійний шлях: просити допомоги у Творця. «Просіть – і буде вам дано, шукайте – і відчинять вам», – читаємо в Євангелії від Матфея. Безумовно, це потребує певних духовних і фізичних зусиль, терпіння. Це дорога, яка проходить через храм, Сповідь, Причастя, молитву, піст, інші важливі для кожного християнина моменти, і приводить нас до Всевишнього, Який є Джерелом щастя і спасіння...

21 вересня 2010 р.
Самогубство. Чому ми про це не говоримо?
САМОГУБСТВО
Чому ми про це не говоримо?

Олександр ВОЛЯНЮК

Статистика свідчить, що Україна посідає одне з провідних місць серед країн світу за рівнем самогубств: на кінець 2006 року на 100 тис. населення припадало 22 суїциди.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, більшість із тих, хто скоїв самогубство, – молодь та діти до 14 років.

Частка самогубців у загальній кількості померлих у світі становить 2 %. Ще від 600 тисяч до 2 мільйонів роблять невдалі спроби вбити себе (парасуїцид). Проте багато дослідників вважає наведені цифри явно заниженими: родичі і друзі самогубців часто не хочуть визнавати, що ті, кого вони любили, наклали на себе руки...

12 серпня 2010 р.
НЕ ЗОЛОТИ РУЧКУ БРЕХУНОВІ

Віктор ГРЕБЕНЮК

Не золоти ручку брехунові. Ілюстрація Марії Грисюк...Тьмяно блимає лампадка біля закіптюжених ікон. За столом – бабуся у старосвітській хустці, на колінах у бабусі – чорний кіт. Покорчені старечі пальці неквапливо перебирають колоду засмальцьованих карт: «Трапиться тобі, серденько, білявий. Покохаєш ти його, любонько, тільки ж не судився він тобі: перейме його чорнява суперниця».

...Водить брудним нігтем по білій долоні особа циганської, чи то пак ромської, національності, поблискує золото з вух, шиї, пальців і рота: «Буде тобі, яхонтовий мій, далека дорога, буде, сердоліковий ти наш, і казенний дім».

...Миготить знервована свічка; запах дорогих парфумів; випещені ручки, витончені риси; сконцентрована тиша... і – «Прийди, о прийди, дух Бонапарта! Повідай, о повідай нам наше майбутнє!»

Вам відомі ці сценки? Ну звісно, ворожки та медіуми жнуть своє струєне жниво: хто вдатніше, хто по-аматорськи, але трусять гаманці довірливих жертв...

21 березня 2009 р.
ЗІРКОВА ХВОРОБА, АБО КОМЕРЦІЯ ГАДАННЯ

Андрій ГНАТЮК

Зіркова хворобоа, або комерція гаданняТеми про астрологію все частіше заполоняють сторінки наших видань. Всілякого виду гороскопи стали чи не найчитабельнішими матеріалами. Хтось цікавиться, як йому поводитись того чи іншого тижня, хтось шукає свого коханого, а когось просто приваблюють ці таємничі космічні сили. Зараз законодавчо справа астрологів не заборонена, як і близька до неї – справа ворожіння. По селах ще й досі живуть бабки, які зцілюють, варять чарзілля, просто передбачають. І через те, що часто по їх допомогу звертаються люди, таких «фахівців» усе більшає.

Гороскопи налаштовують людину на певний лад. Хтось дорікне: це ж нормально, коли людина, прочитавши, що зорі віщують небезпеку...

26 січня 2006 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо