→Газета →З церковного календаря
19 вересня – преподобного Давида, що раніше був розбійником
Віктор ГРЕБЕНЮКУ VI ст. в Єрмопольській пустелі жив старий розбишака зі зграєю лиходіїв, злий та суворий, як ніхто. Було йому байдуже, який гріх учинити. Але якось, сидячи з бандою в печері, задумався над життям своїм многогрішним. Страшно стало йому перед Богом за всі діла свої. І вирішив спокутувати тяжкі провини в монастирі. У тій пустині була й християнська обитель, туди він і поніс усі свої печалі.
Та прийняли його ченці зовсім не так, як сподівався. Коли він постукав у браму, вийшов воротар і питає:
– Чого хочеш?
– Чорноризцем хочу бути.
Воротар покликав ігумена. Той прийшов, побачив, що то вже людина стара, та й каже:
– Не можеш ти тут бути, бо багато праці братія має і велику стриманість у всьому, ти ж заповідей монастирських не зможеш дотримуватись.
– Усе, що накажете, робитиму, тільки прийміть мене.
Проте жодні вмовляння не допомогли. Тоді ватажок лиховодів зізнався:
– Я, отче, – Давид, старшина розбійників. Прийшов-бо до вас, щоб спокутувати гріхи мої. Коли ж не пускаєш – приведу сюди всіх своїх поплічників та й зруйнуємо монастир ваш.
Почувши це, ігумен узяв його в обитель та постриг в ангельський образ. І не помилився: невдовзі новий інок перевершив усіх насельників у монаших чеснотах.
Якось він сидів у келії та й постав перед ним архангел Гавриїл:
– Давиде, Давиде, простив Господь гріхи твої і будеш однині чудеса творити.
– Не йму цьому віри, – відповів чернець, – що таку многоту гріхів Бог мені вже простив, бо ще мало часу пробув я у монастирі.
– Я – Гавриїл, архангел, що і Захарію, батька Йоана Хрестителя, не пожалів, бо не повірив словам моїм, і в покару зв’язав язика йому. Чи ж тебе помилую? Віднині будеш німий.
Давид на ці речі вклонився і мовить до небожителя:
– Коли я був у розбої, і неподобні діла творив, і багато крові пролив, тоді не зв’язав ти мені язика. Коли ж хочу трудитися для Бога і хвалу Йому творити, ти мене робиш німим.
Янгол йому в одвіт:
– Гаразд, говоритимеш, коли молитимешся, і Творця прославлятимеш, і чуда діятимеш, а опріч того – мовчатимеш.
Гавриїл по тих словах зник, а Давид воздав Усевишньому подяку і відтак чимало див учинив: сліпих просвічував, кривим ходити давав, біснуватих ізціляв і співав, молячись, проте жодного іншого слова не вимовляв. Так він спасався ще немало літ і відійшов до Господа, оточений шаною і любов’ю.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи