Молитва на полотні
Віталій КЛІМЧУКНа здобуття цьогорічної обласної мистецької премії імені Іова Кондзелевича кандидатуру художника Володимира Жупанюка подали без його відома. Скромність митця аж геть не передбачала власної ініціативи. І ось результат – за підсумками конкурсу лауреатом премії став Володимир Григорович!
Вручення відзнак відбувалося 1 жовтня, в Міжнародний день музики, у Волинському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка. Як признався митець, упродовж його творчого життя він рідко коли удостоювався грамот та почесних дипломів. Нинішня відзнака – найголовніша не тільки у Волинському краї, а й у дотеперішньому житті митця. Найбільш красномовно про творчість говорили зображення на полотні, створені його рукою.
Художник Володимир Жупанюк сповідує принципи духовного очищення і моральної кристалізації суспільства в образотворчому мистецтві. Він, майстерний графік і чудесний аквареліст, пейзажист, створив серію іконописних робіт.
– Коли налаштований на роботу картин духовного плану, мене відволікає будь-яка побутова ситуація, – міркує Володимир Григорович, – особливо коли працюю в людному місці і перехожі втручаються у творчий процес. Робота над святим образом – як молитва. Вона не повинна перериватися ні на мить, інакше не бачити результату і не відчути духовного вдоволення.
Більшість ікон митець присвятив історичним місцям нашого краю. Уперше спробував малювати копії вже відомих образів. Як професійний художник заявив про себе в 30 років, стільки ж Володимир Жупанюк працює у галузі образотворчого мистецтва.
Його роботи, пройняті любов’ю до рідної Волині та щирим захопленням красою навколишнього світу, є окрасою приватних колекцій в Україні та за кордоном. Володимир Григорович – учасник більше 30 колективних виставок та півдесятка персональних. У творчому доробку – сюжетні композиції на історичну тематику («Під містечком Берестечком», «Пані Габріеле, вибачте»). З-під пензля художника виходять не просто лики святих чи відтворення біблійних подій. Це духовна історія України – від Київської Русі до сьогодення.
Заслуга митця в тому, що він не просто пише святі образи, а на них відображає історичні події рідного краю. Особливої уваги заслуговують ікони «Хліб наш насущний», «Боремельський хрест», «Богоматір села Пляшева».
У вівтарі луцького Свято-Троїцького собору можна побачити «Тайну вечерю», «Ісуса Христа з учнями», «Чудесний лов риби». А на історичну картину-епопею «Свята Волинь» іконописець затратив майже два роки творчої енергії, відобразив в окремих епізодах тисячолітню історію краю, починаючи відлік подій із хрещення стародавнього міста Ладомира (Володимира-Волинського) і завершуючи нашими днями.
Володимир Жупанюк достеменно знає, що робить гарну справу, благословенну Богом. Молитва, щира і нелукава, лине з його серця чистим джерелом, яке здатне наповнювати позитивним змістом інших людей. Отож, коли побачите художника за роботою, осяяну натхненням і благословенням Господа, – не відволікайте його: молитва, що знаходить відображення на полотні, має бути виголошена і прочитана до логічного завершення.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи