Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

ТРАДИЦІЯ ДОБРОДІЙНИЦТВА

Горохівський декан протоієрей Андрій Сидор і настоятель парафії Святителя Миколая Чудотворця в Горохові протоієрей Роман Янів відправили молебень до великомученика Пантелеймона Цілителя в місцевому психоневрологічному інтернаті з нагоди Міжнародного дня інвалідів. Після Богослужіння відбувся концерт. Виступали учні школи № 1 ім. Івана Франка та вихованці інтернату.

За словами о. Андрія, щороку вони відвідують підопічних цього закладу. І не тільки духовно підтримують їх. І цьогоріч о. Андрій передав директору інтернату Юлії Ковальчук фінансову допомогу, а о. Роман – солодощі.

08 грудня 2011 р.
Зліва направо: протоієрей Микола Удуд, головний редактор газети «Місто вечірнє. Володимир вечірній» Едуард Залуський, протоієрей Ігор Бігун. Світлина з архіву протоієрея Ігоря Бігуна
ВІДЗНАКА ЗА СПІВПРАЦЮ

З нагоди 20-ліття собору Різдва Христового у Володимирі настоятель протоієрей Миколай Удуд з кліриками нагородив колектив місцевої газети «Місто вечірнє. Володимир вечірній» ювілейною медаллю за співпрацю. Головний редактор Едуард Залуський подякував за нагороду та висловив упевненість про подальшу спільну діяльність із духовенством цього храму в утвердженні православної віри.

08 грудня 2011 р.
Освячення виносного хреста храму Вознесіння Господнього в Горохові. Світлина з архіву протоієрея Андрія Сидора
ДАВНІЙ ХРАМ ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Горохівський декан, настоятель парафії Вознесіння Господнього в Горохові протоієрей Андрій Сидор освятив виносний хрест її храму.

За Богослужінням душпастир молитовно подякував усім жертводавцям за допомогу в придбанні цієї реліквії, інші боговгодні справи.

Як зазначив священик, 1844 року за кошти парафіян у містечку було зведено Свято- Вознесенський храм. Відтоді двері святині не зачинялися для молитви, жодні житейські буревії – війни, тоталітарно-атеїстичний режим – не в силі були замкнути їх перед віруючими. Проте з часом увесь храм, особливо іконостас, кивоти, ікони стали потребувати реставрації. У 2010 році архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив відреставрований іконостас (покрито сусальним золотом). Уже відреставровано всі великі кивоти. Тож нинішня подія – черговий етап в оновленні цього Божого дому.

08 грудня 2011 р.
Протоієрей Юрій Близнюк
ЩОБ ЗАПОБІГТИ ХВОРОБІ

Інспектор з питань місійної діяльності єпархії протоієрей Юрій Близнюк на запрошення Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України взяв участь в акції «Свічкова хода», що відбулася на Театральному майдані Луцька з нагоди Міжнародного дня боротьби із ВІЛ/СНІД.

Звертаючись до присутніх, о. Юрій закликав усіх не бути байдужими до цієї проблеми, адже вона стосується кожного з нас. Він зазначив, що спільними зусиллями як Церкви, так і всього суспільства треба боротися із недугою, насамперед запобігати їй. Найголовніше, наголосив душпастир, – дотримання християнських цінностей, зокрема дошлюбної чистоти, вірності в шлюбі.

07 грудня 2011 р.
Інтерв’ю архієпископа Луцького і Волинського Михаїла обласному телебаченню з нагоди Дня Збройних сил України. Світлина інформаційної служби єпархії
ТРЕБА СЛУЖИТИ В АРМІЇ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл дав інтерв’ю обласному телебаченню з нагоди Дня Збройних сил України...

06 грудня 2011 р.
Під час міжнародної науково-практичної конференції «Ідея Помісної Православної Церкви в Україні у ХХ ст.: історичний, канонічний і богословський аспекти», яка проходила в Рівному. Світлина з сайта Vpba.org
КОНФЕРЕНЦІЯ У РІВНОМУ

З нагоди 90-річчя першого та 70-річчя другого відродження українського Православ’я ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Ігор Швець, проректор з навчальної частини Василь Лозовицький, протоієрей Миколай Цап’юк (кандидати богословських наук), а також викладач історик-архівіст Володимир Рожко взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції «Ідея Помісної Православної Церкви в Україні у ХХ ст.: історичний, канонічний і богословський аспекти», що проходила в Рівненській духовній семінарії (РДС). За матеріалом Vpba.org, у заході взяли участь єпископ Дубенський Михаїл, вікарій Рівненської єпархії, ректор РДС протоієрей Віталій Лотоцький, викладачі, науковці, богослови, філософи, історики...

06 грудня 2011 р.
Учасники презентації книги історика-архівіста Володимира Рожка (перший ряд, четвертий зліва) «Волинська духовна семінарія (1796–2011 рр.)». Світлина з сайта vpba.org
ЧЕРГОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

У Волинській православній богословській академії відбулася презентація книги історика-архівіста Володимира Рожка «Волинська духовна семінарія (1796–2011 рр.)».

Як зазначено на сайті Vpba.org, у цій праці автор розповідає про історію духовного навчального закладу – від заснування владикою Варлаамом (Шишацьким) у XVIII ст. й до наших днів.

Привітання лунали від ректора протоієрея Ігоря Швеця, ректора Рівненської семінарії протоієрея Віталія Лотоцького, проректора з навчальної роботи Василя Лозовицького, викладачів, студентів, гостей, котрі бажали невтомному дослідникові наснаги для написання наступних книг.

06 грудня 2011 р.
НА ВИСТАВЦІ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл та віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний на запрошення генерального консула Республіки Польща в Луцьку Марека Мартінека взяли участь у відкритті І міжнародного пленеру іконопису «Покровителі Польщі і України. Ікона як джерело та натхнення», що проходив у Галереї мистецтв обласної організації Спілки художників України. Захід відбувся в рамках культурної програми у зв’язку з головуванням Польщі в ЄС. Було представлено більше 60 ікон, написаних під час двох пленерів сакрального мистецтва у Польщі та Україні.

Владика привітав усіх із цією подією й наголосив на важливості ікони в нашому житті...

06 грудня 2011 р.
Презентація енциклопедії «Острозька академія XVI–XVII ст.» та інших книг Петра Кралюка у Волинській православній богословській академії. Світлина з сайта Vpba.org
КВІНТЕСЕНЦІЯ ОСТРОГІАНИ

У Волинській православній богословській академії проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія» доктор філософських наук Петро Кралюк провів презентацію енциклопедії «Острозька академія XVI–XVII ст.», більшість статей якої належить йому, та інших своїх книг.

Ця енциклопедія – унікальне видання, у якому акумульовано ту частину знань із різних наукових галузей, котру об’єднують терміном острогіана, – про перший вищий навчальний заклад у Східній Європі. У добротно видрукованому фоліанті подано відомості про функціонування цього вишу, його соціокультурного контексту, персоналій, пов’язаних з ним, історичною пам’яттю про академією. Книгу гарно ілюстровано унікальними документами, високохудожніми світлинами. Її наклад 1000 примірників...

05 грудня 2011 р.
Скорботна хода в Луцьку в День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. Світлина інформаційної служби єпархії
ПАМ’ЯТАЄМО
(оновлено)

26 листопада Україна вшановувала пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій. Цього дня у Луцьку молилися за спокій душ невинно загиблих українців.

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, декани, священнослужителі обласного центру, викладачі й вихованці Волинської православної богословської академії провели скорботну ходу від кафедрального собору Святої Трійці до Замкової площі. У заході взяли участь голова Волинської ОДА Борис Клімчук, голова Волинської обласної ради Володимир Войтович, міський голова Микола Романюк, представники громадськості.

Після короткої молитви біля Хрестовоздвиженського храму перед пам’ятним знаком Християнському милосердю волинян, хресний хід рушив до Замкової площі. Там, біля пам’ятника Жертвам політичних репресій відбувся мітинг-реквієм. Архієрей у співслужінні духовенства...

Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо