Новини
1776 року, 235 літ тому, в селі Городище Ковельського районного деканату збудували дерев’яний храм Успіння Пресвятої Богородиці. У 1941-му він згорів за нез’ясованих обставин, а пізніше те місце стало обійстям родини Ткачуків. І ось нещодавно – повідомив інформаційній службі єпархії настоятель місцевої парафії священик Микола Качмар – Ткачуки вирішили передати в нинішній Успенський храм старого накупольного хреста, який вони віднайшли і зберігали в себе.
Після недільного Богослужіння о. Микола відправив акафіст перед цим хрестом на місці колишньої церкви. Звертаючись до вірних, він зазначив: «Хресне знамення – перемога над усім нечистим. Ми повинні пам’ятати, що Господь за знищення храмів й інших святинь карає, а за збереження – благословляє. Тож я вдячний усім, хто зберіг цю святиню до сьогодення», – промовив душпастир.
Після молитви хрест урочисто перенесли на церковне подвір’я, де його встановлено на спеціальному постаменті для подальшого збереження та шанування.
Волинська обласна рада підтримала звернення Всеукраїнської Ради Церков (ВРЦ) до Президента України щодо тарифів на житлово-комунальні послуги для релігійних організацій. Проект рішення ініціював депутат облради, голова інформаційно-видавничого центру нашої єпархії протоієрей Віталій Собко. Раніше цей документ схвалила постійна комісія облради з питань духовності, релігій, освіти і науки, культури, ЗМІ.
У зверненні ВРЦ зокрема зазначено, що релігійні організації України опинилися у вкрай несприятливих обставинах у зв’язку зі скасуванням Урядом тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, як для населення. Ще раніше, на початку цього року, тарифи на електроенергію були збільшені для церковних спільнот на 30 % шляхом диференціації цін для населення, подібним чином зросла і ціна на природний газ...
Учора Волинська православна богословська академія (ВПБА) відзначила актовий день. Цього року – вперше як вищий навчальний заклад Київського Патріархату.
Святкування розпочалося Богослужінням в кафедральному соборі Святої Трійці, яке очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили єпископи Харківський і Богодухівський Лаврентій, Тернопільський і Теребовлянський Павло, Дніпропетровський і Павлоградський Симеон, Чернівецький і Кіцманський Марк, канцлер нашої єпархії протоієрей Микола Цап, ректор ВПБА протоієрей Ігор Швець, декани та інше духовенство. Після Служби Божої та подячного молебня владика Михаїл виголосив проповідь, у якій закликав наслідувати волинських святих.
Відтак архієрей для представників ЗМІ провів невеличку екскурсію корпусами академії, розповів про устрій, навчання, проживання студентів. Як зазначив високопреосвященний, найголовніше завдання на сьогодні...
21–24 жовтня в Луцьку перебувала частина мощей святого великомученика й цілителя Пантелеймона, яку було привезено з Чернівецької єпархії.
Святиню зустріли на Київському майдані настоятель парафії Холмської ікони Божої Матері протоієрей Михайло Онищук (ініціатор паломництва), декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко) з братією, інше духовенство, викладачі й студенти Волинської православної богословської академії, віряни. Хресним ходом ковчег із мощами було перенесено до храму Холмської Богоматері, де протягом трьох днів постійно – і вдень і вночі – відправлялися Богослужіння й вірні прикладалися до святині.
24 жовтня мощі перенесли до кафедрального храму Святої Трійці. Їх зустрів тут архієпископ Луцький і Волинський Михаїл із іншими священнослужителями, відправив Божественну Літургію і виголосив слово про значення святих мощей у духовному житті православного християнина...
У Волинській православній богословській академії відбулася науково-практична конференція «Відродження Української Православної Церкви в ХХ ст.»...
20 жовтня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив хрест і місце під будівництво нової церкви в с. Зміїнець Луцького районного деканату. Божий дім, який споруджуватимуть по вул. Березовій, буде названо на честь преподобного Сергія Послушного, печерського, якого Церква особливо вшановує цього дня. Із владикою співслужили настоятель парафії протоієрей Володимир Лозинський та інше духовенство. До молитви долучився декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко) з чернечою братією.
Архієрей побажав громаді бадьорості й наполегливості в будівництві нового храму. Він зазначив: коли на цьому порожньому місці постане Божий дім, у ньому постійно лунатимуть молитви про жертводавців та будівничих. Господь же завжди посилає благословіння на тих людей, котрі трудяться на Його ниві.
Камінь-каширський декан протоієрей Володимир Мицько освятив нову будівлю Добренського лісництва «Камінь-Каширського лісового господарства». У богослужінні взяли участь інше духовенство, заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк, голова райдержадміністрації Іван Вовк, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Богдан Колісник та інші миряни. Звертаючись до присутніх, о. Володимир зазначив, що Господь створив ліс як дар для кожного із нас. Однак ми маємо не лише прийняти його, а й уміти ним користуватися – берегти природу, не нищити, піклуватися про довкілля.
14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці і в день 69-ї річниці утворення Української повстанської армії, у лісі поблизу селища Цумань декан протоієрей Тарас Манелюк освятив пам’ятний знак на місці поховання двох воїнів УПА, що загинули 1947 року, і відправив панахиду. До молитви долучилися голова райдержадміністрації Леонтій Кричкевич, селищний голова Олександр Кобилан, представники громадськості, ЗМІ, місцеві мешканці.
У проповіді о. Тарас зазначив, що лише через прощення і примирення один з одним ми можемо розбудувати незалежну Україну. Тому в молитвах повинні згадувати всіх тих, хто віддав своє життя за волю Вітчизни...
У чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату освячено хрест і місце під будівництво (відновлення) собору Воскресіння Христового. Богослужіння очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили намісник обителі ігумен Константин (Марченко) з братією. Радість торжества з усіма розділили сільський голова Олег Данкевич, козаки Волинського стрілецького братства, які постійно підтримують заходи монастиря.
На проповіді владика зазначив, що ми відроджуємо втрачений Воскресенський собор, який існував у ХVII ст. Молільників у монастирі стає все більше, тому й постала необхідність відродити святиню.
На завершення святкувань тут відбулося козацьке свято з відтворенням деяких давніх звичаїв.
14 жовтня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив святкове Богослужіння в соборі Покрови Пресвятої Богородиці м. Ківерці з нагоди престольного празника та перебування в храмі Тростянецької чудотворної ікони Богоматері «Одигітрія». Із ним співслужили ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Ігор Швець, декан протоієрей Іван Семенюк (настоятель собору) та інше духовенство.
За Богослужінням владика виголосив проповідь про віру. Підкреслив, що завдяки молитвам наших пращурів ми сьогодні не переслідувані. Однак чомусь далеко не всі у храмі, щось заважає нашому спілкуванню з Богом. А все через гріховність – невдячність до батьків, безвідповідальність у шлюбі, неповагу до ближніх, зазначив архієрей. Потрібно очистити своє серце, простивши провини ближнім своїм, адже коли ви простили, то і Бог вам простить, і Пресвята Богородиця візьме під Свій покров...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи