Новини
13 жовтня, в день пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Руси, єпархія відзначила день ангела архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. З цієї нагоди у кафедральному соборі Святої Трійці відправили Божественну Літургію та подячний молебень. Із владикою співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Ігор Швець, декани єпархії та інші священнослужителі.
Після Богослужіння о. Микола від імені духовенства привітав архієрея зі святом і побажав міцного здоров’я, реалізації всіх задумів й витривалості в нелегкому архіпастирському служінні. Також канцлер зазначив, що особливої уваги владика приділяє розвитку монастирів, освіті духовенства, адже завдяки його старанням Волинська духовна семінарія стала богословською академією. З часу його призначення в області зареєстровано 104 релігійні громади, освячено 55 новозбудованих храмів...
21–24 жовтня в Луцьку перебуватиме частина мощей святого великомученика й цілителя Пантелеймона. Ця велика святиня вперше за 200 років покидає Чернівецьку єпархію, де постійно зберігається в одному із храмів.
21 жовтня о 13.00 – зустріч мощей на Київському майдані, хресний хід із ними до храму Холмської чудотворної ікони Божої Матері (сквер навпроти гімназії № 4). З 14.00 цього дня до 16.00 23 жовтня тут постійно – і вдень, і вночі – відправлятимуть Богослужіння, вірні прикладатимуться до святині.
23 жовтня о 16.00 – мощі хресною ходою буде перенесено в кафедральний собор Святої Трійці, де о 17.00 розпочнеться Вечірня з акафістом великомученику.
24 жовтня о 9.00 – Божественна Літургія, яку очолить архієпископ Луцький і Волинський Михаїл з нагоди свята Собору волинських святих і актового дня Волинської православної богословської академії...
Цими днями наша Церква відзначає 1000-ліття закладення київського собору Святої Софії – головного храму Русі-України. Із цієї нагоди сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з духовенством кафедрального собору Святої Трійці вперше відслужив новий україномовний Акафіст Пресвятій Богородиці перед її образом «Нерушима Стіна» у храмі Великомучениці Катерини луцького Свято-Василівського жіночого монастиря. Нерушимою ця центральна ікона Софійського храму (більше відома як «Київська Оранта») іменується тому, що стіна, на котрій вона зображена, – єдина, яка дійшла без перебудов і реконструкцій. Це символ непорушності Церкви, стійкості нашого народу...
Вийшло чергове число «Волинських єпархіальних відомостей».
Найбільше свято у жовтні – Покрова Богородиці. Його всі люблять, відзначають, на його честь зведено безліч храмів, з ним пов’язано давні звичаї... Але що воно означає? Які обставини його виникнення? Про це розповідає Віктор Гребенюк у постійній рубриці «З церковного календаря».
Так само добре знане свято Йоана Богослова і є багато його ікон. Однак образ із храму с. Окорськ – нетрадиційний. У чому особливість цієї реліквії, розповідає в колонці «Волинські ікони» науковець Людмила Карпюк...
13 жовтня Церква вшановує святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Руси, який є святим покровителем керуючого нашої єпархії архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. У день ангела архіпастиря в кафедральному соборі Святої Трійці буде відправлено святкову Божественну Літургію та подячний молебень. Після Богослужіння священнослужителі й віряни вітатимуть владику. Поспішімо й ми – початок відправи о 9.00.
Останніми роками в рамках Франкфуртського книжкового ярмарку – найбільшого і найпрестижнішого на континенті – відбувається Європейський форум християнських видавців і книгорозповсюджувачів «Marketsquare Europe». Це семінари з нових тенденцій видавничої справи, які проводять провідні фахівці, ділові зустрічі видавців та конкурс «Європейська християнська книга року». Цей Форум уже відбувся в Голландії, Угорщині, Румунії, а 5–8 жовтня ц. р. – в Україні.
У м. Ірпінь поблизу столиці зібрались учасники семінарів, конкурсу та члени журі. Видавничий відділ «Ключі» нашої єпархії виявився єдиним, хто представив православне художнє слово. Це книги, випущені цьогоріч: збірка творів Лесі Українки на біблійну тематику «Що дасть нам силу?» та поетичний епос Брата Віктора «Діяння небожителів»...
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив іконостас, кивот горнього місця та храмову ікону в церкві Святої Трійці с. Липини Луцького районного деканату. Із владикою співслужили настоятель протоієрей Микола Цап’юк та інше духовенство. Разом з усіма молився й сільський голова Богдан Гусак (один із жертводавців парафії).
За Божественною Літургією архієрей виголосив проповідь про значення іконостасу. Зокрема зазначив, що споглядаючи на образи, ми в молитві звертаємось до Самого Бога. У храмі треба думати про те, чи правильно ми живемо, що доброго зробили. Потрібно просити в Бога заступництва, настанови, підтримки, допомоги, оздоровлення.
Біля Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки відкрили первший в Україні пам’ятник цій достойниці, матері Лесі Українки. Чин освячення очолив староста кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець. У заході взяли участь представники облдержадміністрації, міськради, громадськості, працівники бібліотеки.
Звертаючись до присутніх, о. Володимир зазначив, що в історії Священного Писання описано дуже багато сімей, від яких народжувалися ті, котрі виконували Божу місію на землі. Це – батьки Мойсея, Йоаким та Анна, Захарія та Єлизавета. Однак і в наші часи було чимало сімей, у яких народжувалися титани української нації. Сім’я Шевченків, Котляревських, Косачів. Сьогодні нам необхідно дбати про те, щоб надалі благочестиві родини не закінчувалися. Нині наше...
Минулого місяця в Камені-Каширському урочисто відкрили пам’ятний знак почесному громадянинові міста протоієрею Феодосієві Крестецькому (автор Ірина Дацюк). Хоч душпастир доволі давно пішов із цього світу, краяни й досі сповнені добрих згадок про священика.
Він служив за часів нової хвилі комуністичних гонінь на Церкву. Однак у тих вельми складних умовах зумів не тільки зберегти від руйнування й закриття храм Пророка Іллі в райцентрі, а й відродити його – і стіни, і громаду. Був хорошим проповідником, до нього тягнулися люди. Є свідчення лікарів, і вони прозвучали того дня на велелюдному мітингу, що після молитов отця хворі з тяжкими діагнозами одужували.
Церковна влада помітила й належно пошанувала великий авторитет священика серед парафіян, ревну працю на Божому винограднику. Його було призначено благочинним Камінь-Каширського й Любешівського районів, удостоєно нагород. Одначе, як розповідає декан протоієрей Володимир Мицько, коли на початку...
У храмі Воздвиження хреста Господнього в Нововолинську архієпископ Луцький і Волинський Михаїл разом із деканом протоієреєм Стефаном Фульмесом, настоятелем парафії протоієреєм Віталієм Голяном та іншим духівництвом освятив новий іконостас. Рік знадобився червоноградським майстрам для виготовлення іконостасу з дуба, адже це ручна робота.
У заході взяв участь депутат міської ради Віталій Бадзюн, меценат храму.
За Богослужінням владика виголосив проповідь про значення іконостасу в церкві. По завершенні Служби благословенними грамотами нагороджено о. Віталія та Надію Войтюк (директора місцевого історичного музею) за розвиток духовності та поширення православної віри.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи