Новини
Відкрито сайт парафії Архістратига Михаїла в Нововолинську: Cerkva-nv.com. Про це інформаційній службі єпархії сьогодні повідомив клірик парафії священик Олексій Гольчук.
На сайті вже є чимало цікавого та корисного. Зокрема, у рубриках «Новини» й «Огляд ЗМІ» можна ознайомитися з вістями, устроєм, святами нашої Церкви. Розділ «Публікації» додасть вам наснаги від читання духовних творів. У «Галереї» за допомогою фотоілюстрацій можна ознайомитися з життям парафії. Рубрика «Відповіді священика» допоможе тим, хто потребує глибокої, змістовної відповіді на запитання щодо релігії, християнського вчення та повсякденного життя.
Тож знайомтеся, читайте, переказуйте іншим!
У Волинській духовній семінарії відбулася презентація нової книжки історика-архівіста Володимира Рожка «Преосвященний Паїсій, єпископ Савт Бавнд Брукський». Це чергове дослідження, написане на основі першоджерел, надісланих автору ще за життя самим владикою Паїсієм (Василем Іващуком), волинянином за походженням, із яким довший час листувався, а також виявлених у держархівах Волинської, Рівненської, Тернопільської областей і з власного архіву.
Владика Паїсій народився 16 лютого 1913 року в с. Дубини Дубнівського повіту, що на Волині. Шевченківські академії, молодіжний український хор, активна участь у «Просвіті», інша патріотична діяльність – такий далеко не повний перелік патріотичної діяльності юнака. З 1935 року, після навчання у Крем’янецькій учительській семінарії, працює вчителем, директором у різних навчальних закладах. У 1942–1943 роках на Дубнівщині з його допомогою було організовано 205 читалень і бібліотек...
Сьогодні віце-канцлер протоієрей Олександр Безкоровайний на запрошення Музею волинської ікони та з благословіння архієпископа Луцького і Волинського Михаїла побував на відкритті виставки «Символіко-алегоричні композиції в українському живописі XVII–XIX століть» з колекції Національного художнього музею України в Києві. Вітаючи присутніх із подією, о. Олександр висловив сподівання, що виставку відвідуватимуть школярі й студенти, які, споглядаючи на дорогоцінні ікони, духовно зростатимуть, думатимуть про добре, вічне. Адже Україна буде лише тоді високоморальною, коли духовні надбання передаватимуться від покоління до покоління.
На виставці представлено 30 різнопланових творів живопису. У колекції – ікони Волині, Київщини, Чернігівщини, Поділля та Слобожанщини.
28 серпня, на свято Успіння Пресвятої Богородиці, у с. Затурці Локачинського деканату урочисто освятили хреста, який стоятиме на центральному куполі нового храму Преподобної Параскеви Сербської. Хресний хід від старої церкви й освяту очолив декан протоієрей Ігор Дружинець. Із ним співслужили настоятель парафії священик Василь Кравець та місцеве духовенство. Під час відправи о. Ігор виголосив проповідь про те, чому потрібно освячувати хрести.
Волинське крайове братство Святого апостола Андрія Первозваного (Луцьке Хрестовоздвиженське) з благословіння архієпископа Луцького і Волинського Михаїла звернулося до обласної ради про допомогу в завершенні братського некрополя і музею Братства.
Цьогоріч волинські братчики закінчили ремонт приміщення, де буде Музей історії Братства. Нині першочергове завдання – впорядкування захоронень перших братчиків підземелля церкви, а їм понад 300 років. Торік, щоб очистити крипт, із нього винесли вручну десятки тонн сміття, а останки склали. Тепер планують розпочати другий етап робіт, облагородити територію, щоб уже у цьому році відкрити єдиний Братський Хрестовоздвиженський музей-комплекс...
З нагоди нового навчального року та Дня знань священнослужителі єпархії відвідали багато навчальних закладів, де служили молебні, промовляли настановчі слова тощо.
31 серпня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар та інше духовенство побували у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки, 1 вересня – у Волинському інституті економіки та менеджменту, Луцькому інституті розвитку людини університету «Україна». Всюди вони відправили молебень перед початком навчання, всюди владика звертався до учасників свята з архіпастирським словом. Найперше, до чого закликав архієрей усіх студентів, – зростати духовно. «Стати не лише спеціалістами, а перш за все бути порядними людьми. Щоб, прославляючи своїми знаннями навчальний заклад, рідне місто, не забували дякувати Богові за можливість виразити себе й...
Останніми днями серпня багато вірних нашої єпархії духовного готувалися до початку нового навчального року. Діти, юнацтво, їхні батьки, вчителі, викладачі поспішали до храмів, щоб приступити до Сповіді та Причастя. Після Служб Божих священнослужителі відправляли для них молебні, підбадьорювали пастирськими словами. Ось яскравий приклад.
29 серпня у Свято-Миколаївському храмі с. Городище-1 Луцького районного деканату настоятель священик Богдан Лисак відслужив Божественну Літургію для дітей та молебень перед початком нового навчального року. Під час Богослужіння він провів першу Сповідь і Причастя цьогорічних першокласників. Дітям було вручено спеціально розроблені посвідчення (з видами рідної церкви), молитовники, іконки «Прибавлення ума», солодощі. Душпастир побажав юним християнам, «щоб Господь дав мудрості пізнавати Його велич і досконалість через різні науки, щоб ця перша...
28 серпня, на Успіння Пресвятої Богородиці, напередодні Дня шахтаря, у нововолинському Свято-Духівському соборі, як і щороку, відслужено панахиду по всіх трагічно загиблих вуглекопах державного підприємства «Волиньвугілля». Помолитися за упокій колег, рідних і близьких прийшли директори шахт, керівники виробничих дільниць, профспілкові лідери, шахтарські родини, зокрема діти померлих гірників. Панахиду відправив клірик парафії священик Іван Боровий.
А 29 серпня, на День шахтаря й день міста (цього року це ще й 60-річчя Нововолинська), декан, настоятель собору Святого Духа протоієрей Стефан Фульмес взяв участь в урочистостях із цієї нагоди. З рук міського голови Віктора Сапожнікова душпастир отримав нагороду – ювілейну медаль «За заслуги».
Успіння Пресвятої Богородиці віддавна особливо вшановується в чернечих обителях. Саме тому до відправи монахами зворушливого чину похорону плащаниці Божої Матері бажають долучитися багато вірян. Ось і в чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату 29 серпня це дійство вперше пройшло особливо врочисто.
Монастирський домовий храм Преподобного Миколи-Святоші, князя луцького, був ущерть наповнений богомільцями. Вони прийшли й приїхали звідусіль, навіть із Київщини. Декілька мирян покинули весілля, аби побувати на цій прощі. Після молебню, який очолив намісник ігумен Константин (Марченко), хресний хід на чолі з собором священнослужителів із Луцька, Луцького районного й Ківерецького деканатів, рушив до скиту Святого Духа, розташованого за селом. Діти посипали...
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з духовенством відправив у кафедральному соборі Святої Трійці недільну Божественну Літургію, молебень із нагоди початку навчального року й виголосив проповідь про відповідальність батьків за дітей. Насамперед архієрей зазначив, що, готуючи дитину до нового навчального року, батьки повинні дбати не лише про матеріальні речі, а й морально підготувати своє чадо до учбового процесу. Потрібно присвятити себе дітям, намагатися допомогти їм сформувати свою думку, зрозуміти поставлені перед ними завдання. «А найперше – показати їм свою любов, відчуваючи яку, вони будуть гарно вчитися», – наголосив архіпастир.
«Треба не просто розмірковувати про життя, а по зернинці вивчати євангельське вчення, самовдосконалюватись у ньому. Ось тоді ви зможете дати гідний приклад своїм дітям», – сказав високопреосвященний. Хресні батьки також не повинні забувати про своїх похресників, а разом із батьками долучатися до виховання.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи