Новини
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл під час недільної Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці виголосив проповідь про мир.
Перше, що сказав Ісус Христос до апостолів після Свого воскресіння було «Мир вам!», зазначив архієрей. Однак, щоразу чуючи ці слова, ми не завжди розуміємо їхній істинний зміст. Існує декілька тлумачень цього виразу. З однієї сторони слово «мир» означає відсутність війни. Проте збройні конфлікти не завжди розпочинаються з бажання заволодіти чиєюсь територією чи земними благами, а найперше, з того, що відбувається у душі людини, наголосив архіпастир. Коли ми у серці своєму повні ненависті, то спочатку вона виливається в образу до ближнього, згодом – у бійку, а тоді вже й до глобальніших проблем недалеко. Щоб цьому завадити, потрібно очистити свою душу й примиритись один з одним...
Вийшло вересневе число «Волинських єпархіальних відомостей», у якому кожен зможе знайти для себе багато цікавої та вичерпної інформації.
Зокрема, рубрика «З церковного календаря» знайомить зі значенням та історією походження свята Воздвиження чесного і животворчого хреста Господнього.
Коли насправді охрещено Русь? Про це в статті Віктора Гребенюка «1150 років хрещення Русі»...
На Різдво Пресвятої Богородиці (Другу Пречисту) православний люд ушановує Холмський чудотворний образ Діви Марії. Ця велика святиня християнського світу зберігається у Музеї волинської ікони в Луцьку. Є в обласному центрі й невелика дерев’яна церква на честь цієї реліквії (сквер навпроти четвертої гімназії на проспекті Волі, спуск до Центрального парку).
21 вересня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл закладе тут перший камінь собору Холмської ікони Божої Матері (після молебню й Літургії, 9.00–12.00), потім – проща до Музею, потому – святковий концерт (поч. о 15.00) і благодійна акція «Частина православного серця – самотній дитині» під час нього...
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл з нагоди Дня рятівника відправив у Троїцькому кафедральному соборі молебень за працівників головного управління МНС України у Волинській області. Із ним співслужили віце-канцлер протоієрей Олександр Безкоровайний, декан протоієрей Микола Нецькар, капелан еменесників священик Андрій Ротченков, інше духовенство. У богослужіння взяли участь начальник головного управління генерал-полковник Володимир Грушовінчук, особовий склад та інші...
Сьогодні у відділі освіти і науки Маневицької райдержадміністрації пройшов семінар учителів курсів духовно-морального спрямування. Відбувся обмін досвідом, ознайомлення з нормативно-правовими актами, новинками методичного забезпечення тощо. В обговоренні наболілих питань взяв участь настоятель парафії Святої Трійці у Маневичах, викладач основ християнської етики в загальноосвітній школі № 2 райцентру священик Михайло Мельничук. Він зазначив, що серед проблем викладання цієї дисципліни – некваліфікованість частини педагогів, варіативний статус предмета, катастрофічна нестача підручників. Тож хоча на шляху вивчення християнської етики вже подолано чимало перешкод, попереду ще багато роботи.
Минулої неділі настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці Локачинського деканату в с. Новий Загорів священик Володимир Новіцький у співслужінні з місцевим духовенством під стінами Загорівського монастиря відправив панахиду по загиблих воїнах УПА, які 9–11 вересня 1943 року полягли тут у нерівному бою з німецькими загарбниками. Перед пам’ятним знаком разом з усіма молилися луцький міський голова Богдан Шиба, ветерани УПА, інші небайдужі люди. Отець Володимир виголосив проповідь про необхідність не лише молитися за душі полеглих, а й берегти наші українські духовні святині.
10–12 вересня з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла в чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця у с. Жидичин Ківерецького деканату відбувся православний молодіжний форум «Камо грядеши?». У заході, який організували інспектор з питань місійної діяльності консисторії протоієрей Юрій Близнюк та намісник обителі ігумен Константин (Марченко) з братією, взяли участь близько тридцяти юнаків і дівчат переважно з Луцька та районного деканату.
За словами учасника форуму завідувача видавничого відділу єпархії «Ключі» Ігоря Сацика, програма заходу була дуже насиченою, яскравою. Молоді люди разом із владикою Михаїлом та духовенством пройшли хресним ходом до скиту Святого Духа, молилися на Всенічній, прослухали кілька лекцій про православне розуміння сім’ї, принципи її заснування, а також про особливості чернечого подвигу...
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл під час недільної Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці виголосив проповідь про чистоту серця.
Владика нагадав одну із заповідей блаженства: «Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать». Чому часто так буває, що з однією людиною спілкуватися легко, приємно, а з іншою – важко? Бо «не словами виражаються емоції, а помислами духовними, почуттями, серцем». Негатив злої людини, навіть якщо вона мило вуркоче, передається співрозмовникові. Тому кожен із нас повинен працювати над чистотою своєї душі, уміти зробити комусь приємне, наголосив архіпастир.
Основною місією людини є прославляння Творця. Однак славити Його потрібно не лише беручи участь у Богослужіннях, а й хорошими справами. «Зробіть добрий вчинок уже сьогодні!» – закликав віруючих владика...
11 вересня, на свято Усікновення глави святого Йоана Хрестителя, у кафедральному соборі Святої Трійці архієпископ Луцький і Волинський Михаїл під час Божественної Літургії виголосив проповідь про служіння Богу.
Насамперед владика зазначив, що кожен із нас є знаряддям у руках Божих. Тому, дивлячись на богоугодне, віддане життя пророка Йоана, ми повинні вірити, любити так, як він. Адже Йоан Предтеча повірив у Христа, не знаючи Його, жодної миті не вагаючись, і готовий був при потребі віддати за Нього своє життя. Закликаючи людей до щирого покаяння, до самовиправлення, до добрих учинків, він смиренно говорив: «Я хрещу вас водою; але гряде Сильніший за мене, Якому я недостойний розв’язати ремінь взуття Його...» (Лк. 3:16).
Усе, що трапляється в нашому житті, відбувається не за нашим бажанням, а з волі Божої, наголосив архієрей. І ми повинні навчитися виконувати Його волю не вимушено, а з любов’ю та покорою, сподіваючись отримати прощення...
В одному з останніх чисел наукового збірника «Проблеми журналістикознавства», що його видає Київський національний університет ім. Т. Шевченка, кандидат наук із соціальних комунікацій Марія Левчук опублікувала статтю «Газета „Волинські єпархіальні відомості“ (2004–2009) у системі видань Української православної церкви». В ній авторка розглядає наш часопис на проблемно-тематичному рівні. Досі сучасна періодика Православ’я Волині в системі видань Церков та релігійних організацій України системно й повно не розглядалася. Тому дослідниця поставила перед собою мету – з’ясувати структуру, зміст, теми «Волинських єпархіальних відомостей»...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи