Новини
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з настоятелем парафії Архістратига Михаїла в Нововолинську протоієреєм Михайлом Нідзельським та іншими священнослужителями освятив нове приміщення місцевої шахти № 10.
Вітаючи присутніх із завершенням чергового етапу будівництва шахти, владика зазначив, що коли людина – з Богом, то їй підвладні будь-які труднощі на життєвому шляху. Якщо ж людина живе без Бога й розраховує лише на власні сили, зазвичай помічає: проблему, яка стоїть перед нею, самотужки здолати неможливо. Тож за все, що робимо, ми повинні завжди дякувати Богові, покладаючись на Божу поміч. Бо подяка – це своєрідне благословення для того, хто трудиться.
Наостанок архієрей побажав усім, хто працює у цій нелегкій сфері діяльності, не лише радіти виробничим успіхам, а й відчувати себе щасливими, насолоджуючись плодами праці.
28 серпня, на Успіння Пресвятої Богородиці, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив Божественну Літургію у кафедральному соборі Святої Трійці у співслужінні з духовенством.
Виголошуючи за Богослужінням проповідь, архієрей зазначив: сьогодні ми не скорбимо й не плачемо за Богородицею, бо за переданням святих апостолів, Сам Ісус Христос зійшов із неба з ангелами і святими, щоб забрати Її на небо. Третього ж дня після поховання, коли відкинули камінь, аби з Пресвятою попрощався апостол Фома, який спізнився, – Її тіла там не знайшли. Тому ми, звертаючись до Богоматері у своїх молитвах, просимо у Неї не лише молитов, а й порятунку та заступництва.
Як віддаватися щиро молитві? Як ходити до храму, не забуваючи того, що там почув чи побачив? Як жити за заповідями Божими? – поставив запитання високопреосвященний і відразу ж відповів, що потрібно...
Єпархія відзначила свято Тростянецької чудотворної ікони Божої Матері «Одигітрія». Щороку в неділю перед Успінням Пресвятої Богородиці волиняни вшановують цю велику святиню.
22 серпня у храмі Святої Трійці с. Тростянець Ківерецького деканату відправили урочисту Божественну Літургію, яку очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. З ним співслужили декан протоієрей Іван Семенюк, маневицький декан протоієрей Андрій Закидальський, настоятель священик Сергій Ледвовк та інше духовенство. Після Служби Божої було відправлено хресний хід навколо церкви й молебень перед образом.
Під час Богослужіння високопреосвященний вручив церковні нагороди благодійникам. Зокрема, орденом великомученика Юрія Переможця відзначено директора підприємства «Сяйво» Сергія...
Завершено вступну кампанію у Волинській духовній семінарії. Як повідомив її сайт Volynska-seminaria.org.ua, за результатами вступних іспитів студентами ВДС стали 49 абітурієнтів. На стаціонар багословського відділення зараховано 27 (7 – як кандидати), на заочну форму навчання – 13, на регентське відділення – 9. Загалом цьогоріч понад п’ятдесят юнаків та дівчат виявили бажання навчатись у семінарії на Волині. Абітурієнти складали екзамени: диктант з української мови, церковне читання й церковно-слов’янська мова, спів, співбесіда.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новий храм Апостолів Петра й Павла в с. Римачі Любомльського деканату.
Цей дім Божий має непросту історію. Настоятель священик Роман Ставінський розповів інформаційній службі єпархії, що Римачі за Польщі були населені переважно поляками. 1933 року за кошти кьондза Станіслава Брайчевського тут спорудили досить великий костел. Але після Другої світової війни між Польщею, що почала будувати соціалізм, і Радянською Україною було здійснено обмін польським і українським населенням, тож у Римачах поляків майже не залишилося. Зрозуміло, що «совєти» костел закрили, а церкви не відкрили. Згодом у цьому приміщенні був клуб, млин, зерносклад. Певний час мури стояли пусткою...
Сьогодні Церква відзначає Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, свято Семи мучеників Маккавеєвих і їхніх матері Соломонії та учителя Єлеазара, розпочинає Успінський піст. Саме цього дня, за переданням, у 988 році було охрещено киян.
На цей празник до кафедрального Свято-Троїцького собору прийшло, здається, пів-Луцька. Серед парафіян був і міський голова Богдан Шиба.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл після Божественної Літургії промовив проповідь, у якій нагадав історію цього торжества, пов’язавши її з сьогоденням. «Не багато храмів України має частку того Хреста, на котрому був розп’ятий Спаситель. Ми ж – маємо (святиня постійно зберігається в Катериненській церкві Василівського монастиря, що в одному комплексі з Троїцьким собором)...
Є різновид приватних листів, на котрий не поширюється таємниця листування. Це так звані відкриті листи, які хоч і написані від однієї особи до іншої, але їхній зміст важливо донести до якомога більшої кількості читачів.
Павло Вінцукевич, кандидат богословських наук, колишній ректор Волинської духовної семінарії, написав такого листа – «Замах на душу» – Патріархові Московському Кирилові, користуючись приводом його візиту в Україну 20–28 липня 2010 р. Автор зупиняється на трьох аспектах стосунків між Українським і Російським Православ’ям – історичному, канонічному й етичному, коротко аналізуючи кожен із них...
15 серпня 10 років тому померла народна художниця Лідія Спаська, яка багато сил віддала сакральному мистецтву: розписувала церкви, зокрема, в Києві, Луцьку, Острозі, селах Волині. Зокрема, в луцькому кафедральному Троїцькому соборі їй належать настінні розписи «В’їзд Господній у Єрусалим», «Нагірна проповідь Ісуса Христа», а також частини вівтаря. Тому 15 серпня, у неділю, після Божественної Літургії в головному волинському храмі, яка розпочнеться о 9.00, архієпископ Михаїл відправить по рабі Божій Лідії заупокійну літію. Духовна консисторія запрошує усіх бажаючих помолитися за упокоєння її душі.
Відтепер, починаючи з липнево-серпневого номера, «Волинські єпархіальні відомості» виходять у кольорі й на восьми сторінках. А в усьому іншому газета така ж, як і завжди: цікава.
У постійній рубриці «З церковного календаря» Віктор Гребенюк розповідає про великого пророка Єзикиїля. То був полум’яний борець із многобожжям серед євреїв – народу, який мав бути світочем єдинобожжя.
А в рубриці»Наші віряни» Андрій Гнатюк розповідає, як парафіянка викрила незаконне перевезення за кордон ікони. «Богородиця завадила контрабанді» – зверніть увагу на цю публікацію...
Учора парафія Великомученика і цілителя Пантелеймона в с. Рованці (Гнідава) Луцького районного деканату відзначила престольне свято, 110-ту річницю церкви й 115-ліття храмової ікони. Настоятель, парафіяльна рада запросили всіх бажаючих розділити радість торжества. Прибуло чимало вірних, чимало гостей.
Божественну Літургію очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, служили також луцький районний декан протоієрей Володимир Присяжнюк, настоятель протоієрей Сергій Коць та інше духовенство. На проповіді владика наголосив, що зцілення тілесного ми просимо у Господа за молитвами святого Пантелеймона, зцілення ж духовне залежить від того, як ми вміємо прощати ворогам нашим. «Сьогодні, одразу ж після цієї Відправи, підіть до свого кривдника й помиріться. Підіть до того, кого скривдили, й перепросіть. Бо, за словами Творця, милосердя, взаємопрощення – то найкраща жертва. І так ми поллємо цілющої оливи на рани наших душ».
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи