Новини
Учора декан протоієрей Микола Нецкар і священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці взяли участь у годині пам’яті голови (президента) Центральної ради Української Народної Республіки Михайла Грушевського у зв’язку з 75-річчям від дня його упокоєння. Захід проведено перед пам’ятником цьому видатному українцеві в Луцьку. Він розпочався заупокійною літією (короткою усердною молитвою). Відтак його учасники – члени патріотичних партій, ліцеїсти – виголосили слово шани. У заході взяли участь голова облдержадміністрації Микола Романюк та інші посадовці.
У приміщенні Луцькавтодору відбувся круглий стіл представників громадських організацій України і Польщі щодо виконання Програми соціальної та професійної адаптації уразливих груп населення України до ринкових умов та європейських стандартів «Європа для людей». Ішлося насамперед про заходи, які мають пом’якшити вплив світової фінансово-економічної кризи, щоб рівень життя населення не погіршився.
У круглому столі з благословення архієпископа Михаїла взяв участь священик Микола Савчук, настоятель луцької Благовіщенської парафії. Виступаючи, він сказав, що запорукою зменшення негативного впливу кризи є наша духовність. Тож людина, яка передусім прагне любити Бога і ближнього, має піклуватися, щоб найуразливіші верстви населення не були скривджені.
(оновлено)
14–15, 20–22 листопада архієпископ Луцький і Волинський Михаїл перебував у Києві, взявши участь у Богослужіннях, пов’язаних із архієрейськими висвятами. Зокрема, владика долучився до відправ у Патріаршому Володимирському соборі та Михайлівському Золотоверхому монастирі, під час яких через рукопокладання ієрархів керуючий справами Київської Патріархії архімандрит Епіфаній (Думенко) став єпископом Вишгородським, вікарієм Київської єпархії, ієромонах Симеон (Зінкевич) – єпископом Дніпропетровським і Павлоградським, ієромонах Тихон (Петранюк) – єпископом Луганським і Старобільським.
22 листопада з нагоди Дня Свободи владика Михаїл побував в Українському домі на урочистому заході, який очолив Президент України Віктор Ющенко.
Ректор Волинської духовної семінарії, кандидат богословських наук протоієрей Ігор Швець взяв участь у черговому засіданні Учбового комітету (Синодального комітету) Київського Патріархату. Засідання вів голова Комітету ректор Київської православної богословської академії митрополит Димитрій (Рудюк). Обговорювалися нагальні питання діяльності навчальних закладів нашої Церкви: як подолати нестачу підручників, піднести стан дисципліни студентів, матеріальне забезпечення викладачів. Ішлося про акредитацію навчальних закладів, їх іспекторські перевірки.
На засіданні вченої ради Київської православної богословської академії (КПБА) 17 листопада відбувся захист дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата богословських наук священика Миколи Цап’юка, викладача Волинської духовної семінарії (ВДС). Тема дисертаційного дослідження молодого теолога – «Формування еклезіологічної доктрини в донікейський період». Науковим керівником був професор, протоієрей Петро Зінич. Окрім членів вченої ради, під час захисту були присутні представники ВДС – кандидати богословських наук протоієрей Ігор Швець (ректор) і Василь Лозовицький (проректор).
Отець Микола закінчив Волинську семінарію, Київську духовну академію, Нацональний університет «Острозька академія», аспірантуру в КПБА. Ці навчальні заклади можна вважати сходинками до здобуття нинішнього звання.
Дисертацію написано на досить цікаву тему. Адже донікейський період (тобто час перед І Вселенським Собором, що відбувся 325 року в місті Нікея) – дуже важливий етап у формуванні православного вчення про Церкву (слово «Еклезія» по-грецьки означає «Церква»). Актуальність дисертації зумовлена тим, що різноманітні протестантські течії, новітні...
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл призначив монахиню Анастасію (Заруденець) намісницею монастиря Святителя Василія Великого в Луцьку. Раніше обителлю опікувалась ігуменя Володимирського монастиря Різдва Христового Марія (Ігнатенко).
Новопризначеній намісниці Анастасії 21 рік. Незабаром виповниться два роки, як вона несе чернечий послух.
Чимало волинян історичні події закинули до Канади. Там вони створили декілька організацій, зокрема Інститут дослідів Волині (ІДВ). Результатом роботи цієї наукової установи було видання багатьох цінних книг, а також часопису «Літопис Волині».
В умовах незалежності України та згасання діаспори з’явилась необхідність перенести його основну роботу в рідний край. Так декілька років тому було створено осередок Інституту дослідів Волині у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки, який, поміж іншим, продовжив видання «Літопису Волині».
І ось нова звістка з офіційного сайта нашого Патріархату Cerkva.info: такий же осередок створено в Київській православній богословській академії КПБА. Адже в столиці, зокрема серед духовних осіб, є чимало волинян, які працюють на ниві волинезнавства. Це сталося за почином ректора, доцента, митрополита Димитрія (Рудюка), який звернувся з клопотанням до президента Інституту і...
«Автомобіль не має бути засобом для демонстрації сили, влади чи приводом для гріха» – це один із пунктів «Восьми правил водія», прийнятих виїзною сесією Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у Єрусалимі (ВРЦ). Рада Церков звернулась до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Державтоінспекції з проханням невідкладно розробити і впровадити законодавчі механізми, які б дієвіше запобігали смертям на шляхах. Адже щороку від автокатастроф в Україні гине 10 тисяч людей. Знизити смертність могли б, на думку духовних лідерів, якісні дороги, розмітки, відповідна інфраструктура, а також більші вимоги до навчання й дотримання правил новачками. У свою чергу глави Церков і релігійних організацій закликають молитися за свій народ, за спокій у країні, за лад на дорогах...
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл одвідав Параскево-П’ятницьку парафію села Чаруків Луцького районного деканату в її храмовий празник. Владика у співслужінні канцлера протоієрея Миколи Цапа, обласного декана протоієрея Івана Семенюка, районного декана Володимира Присяжнюка, турійського декана протоієрея Миколи Даньківа, настоятеля громади протоієрея Ігоря Скиби та багатьох інших священнослужителів відправив Божественну Літургію і хресний хід навколо церкви.
На проповіді архієрей, зокрема, сказав: «Мучениця Параскева-П’ятниця ніколи не бувала ні в Чарукові, ні на Волині. Та й жила вона у дуже давні часи. Проте на спогад про неї названо храм у вашому селі. Чому? Тому, що її життя, віддане Богу і ближнім, має бути прикладом для вас. Маєте, згадуючи факти її біографії, хоч би трохи бути схожими на цю Господню угодницю. А вона була вірна Христові аж до страждальної смерті. Згадаймо ж недавні часи: далеко не кожен ходив до церкви і...
У день спомину великомученика Димитрія Солунського архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав Свято-Димитрівську парафію у Ковелі. У співслужінні з міським і районним деканами протоієреями Анатолієм Александруком й Іваном Бонисом, багатьма іншими священнослужителями, владика відправив Божественну Літургію і хресний хід навколо собору. У проповіді високопреосвященний зазначив, що всі члени кожної громади, назвавши свій Божий дім ім’ям певного угодника, повинні вивчати його житіє та все життя надихатися ним. Біографія Димитрія Солунського є чудовим прикладом для такого натхнення. Багато храмів нині збудовано, крім тих, що діяли досі. Але церкви будуть лише цегляними стінами, доки ми повсякчас не наповнюватимемо їх молитвами і благочестивими справами.
Архієрей відвідав також Благовіщенський собор цього міста, де триває реконструкція, і теж архієрейським словом підбадьорив дух цієї парафії і її настоятеля протоієрея Василя Мичка...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи