Новини
У місті Ірпінь пройшла спільна конференція благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та Церков і релігійних організацій України «Позитивна віра – розвиток партнерства», у котрій взяли участь представники нашої Церкви – викладач Волинської духовної семінарії, настоятель парафії Святої Трійці в с. Липини Луцького районного деканату священик Микола Цап’юк та священик Василь Фурман, настоятель парафій Різдва Пресвятої Богородиці в с. Білин і Святого Духа в с. Колодниця Ковельського районного деканату.
Учасники конференції розглянули питання профілактики СНІДу серед уразливих груп та широких кіл населення, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-позитивних людей, співпраці медичних та релігійних організацій, роботи з наркоманами тощо. Конференція об’єднала зусилля представників різних конфесій та фахівців громадських організацій з України, Білорусі, Великобританії, Молдови та США...
У Волинській духовній семінарії відбулась презентація нових книг історика-архівіста Володимира Рожка «Православні святині історичної Волині» та «У пащі диявола».
У першій з них автор розповідає про минувшину і нинішнє становище нашої Церкви, зокрема давніх храмів, тієї частини української етнічної території, що традиційно йменується Великою Волинню: Забужжя, Берестейщини, Волинської, Рівненської, Житомирської, частини Львівської, Тернопільської областей. Книга містить чимало ілюстрацій.
У другому творі йдеться про дисидентський рух на Великій Волині за часів тоталітаризму.
Обидві книги побачили світ у Волинській обласній друкарні коштом західної діаспори.
Ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець та секретар цього навчального закладу протоієрей Ігор Скиба з благословення архієпископа Михаїла взяли участь у регіональному форумі Конгресу української інтелігенції, який відбувся в Івано-Франківську за участю Президента України Віктора Ющенка. Форум зібрав представників Церкви, науки, освіти, культури західноукраїнських областей. Ішлося про необхідність утвердження патріотизму, відродження і розвиток духовності й культури українського народу, формування гуманітарної концепції, цілеспрямованої мовної політики тощо.
Настоятель парафії Вознесіння Господнього у Маневичах священик Михайло Мельничук у справі євангелізації щільно співпрацює з районними бібліотеками (ми про це вже писали не раз). Ось іще новини про це.
9 грудня душпастир зустрівся в бібліотеці для дітей із дев’ятикласниками ЗОШ № 1 райцентру на годині спілкування «Давайте поговоримо». Чи важко виконувати Божі Заповіді в наші часи? – таке питання обговорювали того дня. Господь дав нам Заповіді і Він же дає засоби для виконання їх – до такого висновку підвів школярів о. Михайло.
Наступного дня, 10 грудня, душпастир зустрівся з одинадцятикласниками тієї ж школи та учнями Маневицького професійно-технічного ліцею в районній бібліотеці для дорослих. Тема зустрічі звучала так: «Погляд сьогодення: смертна кара – за чи проти?». Хоча, як відомо, страту в Україні відмінено, проте подекуди лунають вимоги законодавчо відновити її. Майже всі старшокласники, які поспілкувалися того дня з о. Михайлом, залишилися...
У Михайлівському Видубицькому чоловічому монастирі відбувся IV Всеукраїнський форум керівників молодіжного православного руху «Православне розуміння лідерства». У ньому взяли участь керівники єпархіальних відділів у справах молоді та голови православних молодіжних братств і центрів. Від нашої єпархії у Форумі взяли участь голова Молодіжного братства Преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького, Андрій Когут і братчик Олег Самолюк. Було представлено річний звіт Братства та капеланської служби, що координує молодіжну роботу в нашій єпархії.
Після пленарного засідання учасники Форуму взяли участь у тренінгу «Ефективні методи комунікації», проведеному фахівцем-психологом Світланою Жовніренко, і взяли від неї дуже багато. Адже, за словами А. Когута, саме невміння спілкуватися, доходити до різних груп молоді, боязкість брати ініціативу – чи не найбільші перепони у розбудові молодіжного руху в нашій Церкві.
Листопадово-грудневе число «Волинських єпархіальних відомостей» принесло читачам, зокрема, такі публікації.
У рубриці «З церковного календаря» протоієрей Віталій Собко розповідає про святих Гурія, Самсона й Авива – покровителів щасливого шлюбу, мирного родинного життя, а Віктор Гребенюк – про святителя Амвросія Медіоланського, одну з найпотужніших постатей християнської віри.
Ангеліна Вигоднік та Людмила Карпюк у рубриці «Волинські ікони» повідали про образ «Свята Варвара з житієм» із с. Колмів на Горохівщині та взагалі про тип житійних ікон...
Цими днями у нашому краї проходять урочисті заходи з нагоди 70-річчя утворення Волинської області. 7 грудня такий вечір проведено в Маневицькому районному будинку культури. У президії були присутні керівники районної ради, райдержадміністрації, заслужені люди району, зал заповнений простим народом. Поміж своїх парафіян сиділи настоятель місцевої Вознесенської парафії Київського Патріархату священик Михайло Мельничук і душпастир із Московського Патріархату священик Петро Бомазюк.
Помітивши священиків, ведучі заходу запросили їх на сцену. Першим промовляв отець Петро, який, поміж іншим, висловив жаль, що українське Православ’я нині ще роз’єднане. У своєму ж слові отець Михайло сказав, Божий народ давно втомився від цього роз’єднання і прагне бути єдиним. Нині у найвищих церковних колах розпочалось потепління, що має врешті-решт привести до нашої повної єдності. А нам, по містах і селах, треба й самим долати цю ворожнечу. Якщо ми зараз, прямо тут, скажемо один одному «Прости і прощаю», то зробимо свій внесок у побудову церковної єдності...
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав Покровську парафію в Нововолинську з нагоди завершення зовнішньої реконструкції її храму. Ще не так давно, у 1992 році, це був перший православний дім Божий у молодому шахтарському місті, переобладнаний із адміністративного будинку.
Владика освятив зовнішні стіни, у співслужінні з деканом протоієреєм Стефаном Фульмесом, настоятелем священиком Ігорем Фесиною, кліриком парафії священиком Орестом Піджарком та іншими священнослужителями звершив Божественну Літургію, сказав архіпастирське слово про важливість прикрашання храму як споруди та храму душі – добривими вчинками, насамперед прощенням.
Горохівський декан протоієрей Андрій Сидор повідомив архієпископові Луцькому і Волинському Михаїлові, що у вівтарі храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Скригове за непідтвердженими даними замироточила ікона Господа Ісуса Христа. За словами настоятеля парафії священика Володимира Курчина, це сталося після свята Собор архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних.
Зважаючи на ймовірність чуда й що до Скригового прибуває багато паломників, владика благословив виставити образ для поклоніння посеред церкви, відправляти щоденні богослужіння і розпочати відповідні дослідження цієї події та спостереження за іконою, щоб підтвердити або спростувати факт мироточіння.
(оновлено)
7 грудня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив престольне свято в храмі Великомучениці Катерини Василівського жіночого монастиря в Луцьку. Це перший храмовий празник у недавно освяченому Божому домі.
Під час Божественної Літургії з владикою співслужили намісники Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка), монастиря Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату ігумен Константин (Марченко), ієромонахи та інші священнослужителі. У Богослужінні взяли участь намісниця монахиня Анастасія (Заруденець), черниці й послушниці, а також багато мирян.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи