Новини
Учора з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла священнослужителі обласного центру провели хресні ходи та загальний молебень до святителя Миколая Чудотворця за подолання епідемії грипу, що триває на Волині.
По обіді від луцьких храмів нашої Церкви отці настоятелі з вірянами процесійно рушили до майдану, де споруджено пам’ятник покровителю Луцька – святителеві Миколаю Чудотворцю. Дорогою душпастирі окроплювали будинки освяченою водою, миряни йшли з прохальними приспівами, зверненими до Спасителя, Божої Матері, святого Миколая, великомучеників Димитрія Солунського (цього дня відзначали його свято) і Пантелеймона Цілителя, преподобного Агапита, лікаря печерського, всіх волинських святих. Духовенство кафедрального собору Святої Трійці урочисто принесло сюди ковчежець із частинкою мощей мирлікійського святителя...
Аби поліпшити й посилити інформаційну та видавничу діяльність нашої єпархії, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл сьогодні підписав відповідний указ. Ним створено нові підрозділи духовної консисторії і затверджено їхні установчі документи.
Насамперед зазнала змін прес-служба єпархії. Її владика реорганізував у три окремих відділи: інформаційну службу, головним редактором якої став Віктор Гребенюк, власне прес-службу та редакцію сайта Pravoslavja.lutsk.ua (їх і надалі очолюватиме протоієрей Віталій Собко). Затверджено зміни в діяльності газети «Волинські єпархіальні відомості» (головний редактор Андрій Гнатюк) та видавничого відділу «Ключі» (завідувач Ігор Сацик).
Загальне ж керівництво і координацію згаданих відділів здійснюватиме Інформаційно-видавничий центр єпархії. Цей новостворений підрозділ відтепер відповідатиме за організацію і забезпечення інформаційної та видавничої діяльності консисторії і всієї єпархії відповідно до потреб Церкви, використовуючи всі не заборонені законодавством України види та форми поширення інформації. Головою центру призначено протоієрея Віталія Собка.
Християнська Церква має лік на різні недуги. Насамперед це молитва. Спрадавна під час моровиць Божий люд посилює моління за здоров’я, священнослужителі вводять до Літургії особливі прохання, гучними ударами в дзвони відганяється пошесть. Усі ці засоби наша Церква використовує і при нинішній епідемії грипу. Збільшилась кількість заздоровних молебнів, у відправах звучить додаткова молитва за припинення недуги в Україні, частіше загучали дзвони.
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл розпочав загальноєпархіальну акцію: протягом двох тижнів щодня з 14 години дзвонити не менш як 5 хвилин у церковні дзвони задля подолання епідемії грипу. Владика піднявся на дзвіницю кафедрального собору Святої Трійці разом із представниками всеукраїнських і місцевих телевізійних каналів і радіостанцій та звершив дзвоніння – спочатку сам, а потім разом із журналістами...
(оновлено)
Село Баківці Луцького районного деканату колись було переважно чеським, а велика частина волинських чехів сповідувала Православ’я і навіть мала окремого єпископа. Втім, немало чехів живуть тут і донині, вже після повоєнного обміну населенням.
Проте у Баківцях церкви ніколи не було. Кажуть, лишень один із селян нібито мав благословення сповняти окремі церковні обряди (на його обійсті був і колодязь для водосвяття). Ходили ж баковецькі люди в сусідні Озеряни до храму Казанської ікони Богородиці Московського Патріархату. Коли ж вирішили, що час мати свій Божий дім, дійшли думки не будувати його, а прилаштувати під храм оту чеську оселю. У ній на той час було кафе, тож громада викупила будинок у райспоживспілки.
Багато потрудилися, згадує настоятель парафії священик Георгій Лагановський, та й тепер трудяться на Господній ниві голова сільради Руслана Пастерук зі своїм чоловіком Павлом (старостою громади), секретар сільради Галина Косик, колишній директор місцевого радгоспу «Перемога» Віталій Ткачук...
(оновлено)
У зв’язку з оголошенням керівництвом України найвищого рівня епідеміологічної небезпеки, введенням карантину в нашій області, до консисторії звертаються представники ЗМІ, наші віряни з проханням пояснити, як правильно поводитись у цій ситуації православним християнам. Зокрема, чи можна ходити до церкви, якщо владою заборонено проведення масових заходів.
Тому 1 листопада архієпископ Луцький і Волинський Михаїл підписав спеціальне звернення щодо епідемії грипу. У документі владика пояснив позицію Церкви, яка в ці дні посилила молитовне служіння, закликав не поширювати панічний настрій, прислухатися до порад лікарів, і виявивши в собі перші ознаки хвороби, не йти до храму, а серйозно братися за лікування. Повний текст зверення – ось тут.
Сьогодні архієрей видав розпорядження настоятелям усіх парафій нашої єпархії протягом двох тижнів щодня о 14.00 – 5 хвилин дзвонити у церковні дзвони задля подолання епідемії.
«Господи Боже наш, душ і тіл наших Лікарю, що не хочеш смерті грішних, милостиво споглянь на рабів Твоїх і відверни згубну смертоносну хворобу, що на нас насувається, не дай загинути нам до кінця через гріхи наші, але до покаяння наверни нас, зі сльозами молимось Тобі, вислухай нас і помилуй». Таку молитву додаватимуть відтепер у всіх храмах Київського Патріархату під час усіх богослужінь, повідомив учора офіційний сайт Cerkva.info. Зазначено, що в зв’язку з розповсюдженням в Україні смертельно небезпечної епідемії, Святійший Патріарх Філарет благословив усім свяшеннослужителям долучати це прохання до потрійних єктеній (це різновид молитви з різних відправ, що містить низку прохань, після кожного з яких вірні тричі співають: «Господи, помилуй»). Разом із тим можна додавати й інші моління за зцілення хворих, а також відправляти окремі молебні.
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував в Острозі Рівненської єпархії, де взяв участь в урочистостях із нагоди 15-річчя відродження Національного університету «Острозька академія» та 4-ї річниці освячення її храму Преподобного Федора Острозького. У співслужінні з єпископом Вінницьким і Брацлавським Онуфрієм, настоятелем церкви протоієреєм Василем Жуковським та іншими священнослужителями владика відправив Божественну Літургію, подячний молебень, після чого було освячено ікону святителя Іова Борецького (цього угодника Божого канонізовано на Помісному Соборі Київського Патріархату 2008 року).
Пізніше волинський архієрей побував на урочистій академії, присвяченій святу академії, а також оглянув оригінал славнозвісної Острозької Біблії, який меценати викупили в зарубіжного власника, щоб подарувати університетській бібліотеці.
У Володимир-Волинському аграрному коледжі освячено капличку Великомученика Димитрія Солунського. Богослужіння відправили міський і районний декани протоієреї Юрій Пилипець та Євген Шевчук разом із місцевими священнослужителями. З ними молилися директор Олександр Коновалюк, викладачі й студенти.
Як повідомив єпархіальну прес-службу священик Андрій Шевчук, божничка постала з ініціативи директора коледжу, а також бухгалтерки Наталії Ковальчук. А втілити ідею допомогли підприємства і підприємці міста й району.
Після освячення отці декани у вітальних словах наголосили на важливості духовного виховання молоді.
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап, декан протоієрей Микола Нецкар і духовенство кафедрального собору Святої Трійці взяли участь в урочистостях на Меморіалі пам’яті в Луцьку з нагоди 65-ї річниці визволення України від фашистів. Священнослужителі відправили заупокійну літію по загиблих на фронтах Другої світової війни, а присутнім ветеранам виголосили многоліття, побажавши міцного духовного й тілесного здоров’я.
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл під час чергового відвідання чоловічого монастиря Святителя і чудотворця Миколая в с. Жидичин Ківерецького деканату заклав чернечий фруктовий сад, власноруч посадивши маленьку яблуньку. Намісник обителі ігумен Константин (Марченко) зазначає, що доглянутий сад, або, як кажуть по-старому, вертоград – звичайна складова господарства майже кожного монастиря, який діє не в місті. Тож, слава Богу, жидичинська обитель розвивається, міцніє насамперед духовно, не забуваючи і про благоустрій спільнотного життя.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи