Новини
(оновлено)
Майже вся Холмщина і все Підляшшя – українські етнічні території потойбіч Західного Бугу – нині належать Польщі. Внаслідок примусового переселення наприкінці 40-х рр. ХХ ст. холмщаки й підлящуки – вже вкотре за багатостраждальну історію краю – втратили рідні землі. Переважна більшість їх після поневірянь Радянським Союзом оселилися на Волині – «поближче до дому». Тут же, на Волині, опинилась і найбільша святиня їхньої малої батьківщини – чудотворна Холмська ікона Божої Матері. Це і велика святиня всієї Руси-України, адже цей образ – найстаріший і один з найшанованіших у нашій Вітчизні. Оригінал знаходиться на довічному зберіганні в Музеї волинської ікони. Але вихідці із Забужжя, їхні діти й онуки та всі волиняни давно плекали мрію спорудити храм на честь знаменитого образа.
Втілити бажане взялися настоятель парафії Холмської Богоматері в Луцьку протоієрей Михайло Онищук, активісти Товариства «Холмщина» та чимало інших небайдужих. Цього року на Трійцю Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив місце на побудову святині: у сквері навпроти гімназії...
Учора прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко на запрошення обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів побував на чергових зборах цієї організації у луцькому народному домі «Просвіта». Передавши вітання і благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла, священик закликав учасників і в майбутньому єднати зусилля для виконання важливих завдань на християнських засадах.
Учора декан протоієрей Микола Нецькар і духовенство кафедрального собору Святої Трійці взяли участь в урочистому зібранні у луцькому народному домі «Просвіта» з нагоди 70-річчя провідної газети нашої краю «Волинь». Вітаючи колектив видання з ювілеєм, о. Микола повідомив, що архієпископ Луцький і Волинський Михаїл нагородив редакцію часопису благословенною грамотою за вагомий внесок у розвиток духовності волинян і за заслуги перед Церквою. Відзнаку було вручено головному редакторові Степану Сачукові разом із цінним дарунком – іконою рівноапостольних...
Учора на нашому сайті представлено чергову технічну новинку. Відтепер усі розділи, всі їхні публікації мають версію для друку. Для того, щоб будь-який наявний на сайті матеріал роздрукувати, – достатньо натиснути на відповідний лінк (посилання), розміщений у правому нижньому кутку. Зручного користування!
Старовинний Троїцький храм у с. Тростянець Ківерецького деканату добре відомий на Волині. Тут ще з XVII ст. у каплиці «Божа гора» зберігається чудотворна Тростянецька ікона Богородиці з Дитятком. Це один із паломницьких осередків нашого краю.
Маючи таку реліквію, мешканці Тростянця дещо звикли до повсякчасної присутності святого. Тож настоятель парафії ієромонах Іов (Богуш) як один із засобів піднесення релігійного духу час від часу практикує перебування на парафії й інших святинь. Так, минулої неділі до цього Божого дому прибула ікона з частинкою мощей святого Йоана Хрестителя. Парафіяни молилися на Літургії з молебнем до Предтечі, на акафісті цьому угодникові Божому. Наприкінці дводенного перебування реліквію було внесено до місцевого будинку престарілих.
Сьогодні, у день Різдва Пресвятої Богородиці, з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла в Луцьку провели традиційне щорічне паломництво до Холмської чудотворної ікони Богоматері, оригінал якої перебуває у Музеї волинської ікони. За календарем саме 21 вересня Церква вшановує цей образ – одну з найбільших і найдавніших святинь християнського світу.
Після Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці хресний хід рушив до музею. Священнослужителі несли копію чудотворної ікони. На ґанку музею її встановили поряд із оригіналом образа й освятили. Під час відправи акафіста Пресвятій Богородиці духовенство, черниці, семінаристи, віряни, підходили до древньої святині, побожно вшановували цілуванням і складали пожертви на її реставрацію.
Після богослужіння в музеї хресна хода вирушила в парк, що перед гімназією № 4, до щойно спорудженої каплиці (тимчасовго храму) на честь цієї чудотворної ікони. Тут освячену копію холмського образа передали настоятелеві...
(оновлено)
Цими днями священнослужителі нашої єпархії взяли участь у відзначенні кількох професійних свят.
17 вересня в Троїцькому кафедральному соборі відправили молебень за працівників головного управління МНС України у Волинській області. У богослужінні, яке звершили протоієрей Володимир Подолець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, капелан еменесників священик Андрій Ротченков і соборне духовенство, взяв участь начальник головного управління Володимир Грушовінчук, особовий склад, родичі рятівників.
А настоятель іваничівської парафії Казанської ікони Божої Матері протоієрей Андрій Мельничук з нагоди Дня працівників цивільного захисту України побував на території районної пожежної частини. Вітаючи вогнеборців, він зазначив, що праця рятувальника є дуже небезпечною і відповідальною...
Національна спілка журналістів України запропонувала своїм обласним структурам відзначити 18 вересня День пам’яті українських журналістів, які віддали своє життя за правду. Отож голова волинської організації Михайло Савчак звернувся до духовної консисторії з проханням відправити панахиду по загиблих колегах.
Заупокійне богослужіння в Троїцькому кафедральному соборі очолив прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко. Звертаючись до трудівників місцевих ЗМІ із пастирським словом, він, зокрема, зазначив, що журналісти, які загинули, бо відстоювали правду, боролися за неї, – пішли Божим шляхом. Адже Христос казав: «Я – Дорога, Правда і Життя». Також священик закликав не забувати, що «майстри пера окрім того, що одержали від Бога талант, ще й отримали велику відповідальність. Бо ж людина, від якої певною мірою залежить світогляд чи то окремих осіб, чи...
У свіжому номері «Волинських єпархіальних відомостей» насамперед приверне увагу так звана світлина місяця: відтепер редакція щоразу публікуватиме фотографію, котра, з її погляду, влучно відображатиме важливу мить церковного життя, маючи при цьому певну художню цінність.
А рубрика «З церковного календаря» завжди привертає увагу читачів. Цього разу протоієрей Віталій Собко веде річ про історію Іверської ікони Божої Матері – однієї з найбільш пошанованих у Православ’ї. Вона об’єднала події Святої Землі, Грузії та Греції...
У столичному видавництві «Ярославів вал» щойно вийшла нова книга Івана Корсака – знаного волинського літератора, газетяра і громадського діяча – «Капелан армії УНР». Презентація видання у Луцьку відбулася 14 вересня.
Капелан – це священик, який несе служіння у лікарні, навчальному закладі, в’язниці, війську. Отець Павло Пащевський, про якого йде оповідь, був військовим капеланом. Він із тієї унікальної генерації української інтелігенції, перед якою письменники, журналісти, історики ще у великому боргу.
Головний герой роману провів цікаве й бурхливе життя, віддане нашому народові й нашій Церкві. Працював у Департаменті віросповідань Міністерства внутрішніх справ Української Народної Республіки, у героїчному Першому зимовому поході, поневірявся в таборах міжвоєнної Польщі, і за поляків, і за німців, і за совєтів не припиняв свого служіння. Окрім цієї буремної постаті, у книзі фігурує чимало інших яскравих персонажів – щирих друзів українства та затятих ворогів, героїв та зрадників...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи