Новини
21 жовтня 2008 р.
Сьогодні Господь покликав у вічність найстарішого священика нашої єпархії 85-літнього протоієрея Сергія Депо.
Майбутній душпастир народився 1923 року в с. Конюхи Грубешівського повіту на Холмщині. Його предок був солдатом наполеонівської армії, звідси й таке незвичне для українця прізвище. У 1959 році закінчив Ленінградську духовну семінарію, в 1973-му – Московську духовну академію. Кандидат богословських наук. 1948 року Сергія Депо було рукопокладено в диякони, а 1956-го – в ієрея. За ревну працю на Божому виноградникові духовна влада нагородила його в різні роки саном протоієрея, палицею, наперсним хрестом із прикрасами, митрою та іншими відзнаками. Служив у кількох парафіях, був...
20 жовтня 2008 р.
Жовтневе число газети нашої єпархії, яке вийшло сьогодні, насичено цікавими публікаціями.
Відкривається воно уривком інтерв’ю єпископа Луцького і Волинського Михаїла інтернетному виданню «Волинські новини» (www.volynnews.com). Запитання журналіста...
(оновлено)
20 жовтня 2008 р.
Свято Покрови Пресвятої Богородиці віддавна особливо шанується українським воїнством. Тож і цього року 14 жовтня було насичено різноманітними подіями, які так чи так стосувалися духовності й війська.
Того дня єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив монумент «Синам єдиної України» у центрі села Маяки (історична назва – Княгинінок) Луцького районного деканату. За радянських часів тут стояв пам’ятник «Воїну-визволителю». Він мав деяку мистецьку вартість, тож його зберегли і доповнили іншими елементами. Таким чином скульптор Ірина Дацюк створила нову композицію. Вона зображає вояка Української повстанської армії та солдата Червоної армії – не як супротивників, а як борців за волю Батьківщини (її у композиції символізує матір з дитятком). Увінчує монумент святий хрест...
17 жовтня 2008 р.
Сьогодні цуманський декан протоієрей Тарас Манелюк освятив новостворений Музей волинського лісу в урочищі Лопатень Ківерецького району, що на парафії с. Сильно, і виголосив пастирське слово.
17 жовтня 2008 р.
У Маковичах на Турійщині, селі, що налічує заледве 70 дворів, – донедавна церкви не було. Тепер же тут два храми. Обидва збудовано останнім часом і обидва Покровські. Річ у тім, що коли переважна більшість громади взялася зводити добротну, цегляну церкву Київського Патріархату, прибічники ж Московського – поставили поруч, за кільканадцять метрів, дерев’яну, розібравши стару покинуту хату. Тепер і в одних, і в других престольний празник на Покрову, тож, либонь, молитвами Богородиці у селі нема релігійної ворожнечі – ні між парафіянами, ні між священиками.
Мурували дім Божий три роки, переважно за пожертви односельців, хоча були й меценати, як-от луцький міський голова Богдан Шиба. І ось днями єпископ Луцький і Волинський Михаїл прибув до Макович освятити престіл та саму священну споруду, дев’яту УПЦ КП...
17 жовтня 2008 р.
Нещодавно в Любомлі відбулась нерядова подія: священик Віктор Возняк (любомльський і шацький декан) та настоятель місцевої парафії Святої Трійці священик Тарас Свистович освятили стели з іменами загиблих вояків УПА на пам’ятникові героям та відправили панахиду по них. Після цього тут відбувся концерт із духовно-патріотичних творів, які виконали співці храму Архістратига Михаїла та хор будинку культури на чолі з Лідією Климович. Було чимало вірян, серед них колишні воїни Української повстанської армії та Червоної армії, а також голова міськради Анатолій Гірикович, голова райради Василь Веремчук, голова райради Володимир Солом’янюк. Отець Тарас у проповіді зазначив, що нині, на відміну від воєнних часів, маємо боротися духовно, бо наша боротьба – «проти духів злоби піднебесної». Про полеглих же за волю України маємо пам’ятати і молитися за них.
16 жовтня 2008 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл на запрошення ковельського міського голови Сергія Кошарука освятив місце під будівництво нової поліклініки в Ковелі. З владикою співслужили декан протоієрей Анатолій Александрук і місцеве духовенство. Знаючи з місцевих ЗМІ, що початок спорудження цієї будівілі у деяких людей викликає певний скептицизм (брак бюджетного фінансування тощо), владика все ж підбадьорив присутніх. «Нехай не лякає нас цей котлован, – зауважив він. – Клініка потрібна місту, бажання збудувати її є. Зрештою, що не можливе людям, можливе Богу». Здоров’я – це те, що дарує Господь, – додав архієрей, – тож про наш духовний і фізичний стан потрібно піклуватись. Тому справа будівництва лікарняного закладу благословенна Богом.
15 жовтня 2008 р.
Днями ковельський районний декан протоієрей Іван Бонис, інші священнослужителі з благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла освятили три хрести на бані церкви Апостола Йоана Богослова в с. Озерне (настоятель – протоієрей Дмитро Андрухів). Це село невелике – не більше 70 дворів – досі не мало свого храму, та щоб не ходити до сусіднього Поворська, озеряни звели свій храм і вже накривають його. Сподіваються наступного року молитися у своїй святині, тож освячення хрестів на часі.
На цю нагоду зібралося десятків з чотири селян. У проповіді о. Іван зупинився на ролі хрестів у нашій вірі: на Голгофі, у катакомбах, на маківках сучасних храмів... «Це наш головний символ, ознака нашого спасіння, що тепер сяятиме не лише в душах односельців, а й на головній споруді вашого села», – сказав душпастир.
13 жовтня 2008 р.
Сьогодні, у день пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Русі, наша єпархія відзначила день ангела єпископа Луцького і Волинського Михаїла. За традицією з цієї нагоди в кафедральному соборі Святої Трійці відправили Божественну Літургію та подячний молебень. Із владикою співслужили єпископ Сімферопольський і Кримський Климент, канцлер протоієрей Микола Цап, секретар консисторії ігумен Марк (Левків), ігумен Замкового монастиря Святих Архангелів у Луцьку Святополк (Канюка), декани та інші священнослужителі.
Після Богослужіння отець канцлер привітав владику від імені духовенства, чернецтва й мирян єпархії. Він висловив удячність преосвященному за плідну працю, зазначивши, що за п’ять років його архіпастирства на Волині освячено 32 нових храми, 9 каплиць, 38 місць під будівництво нових церков, створено 77 нових парафій...
10 жовтня 2008 р.
Учора Православна Церква особливим чином згадувала святого апостола і євангеліста Йоана Богослова. По-особливому святочно у цей день було в с. Сильно Цуманського деканату, де місцева церква названа на честь апостола. Розділив радість храмового свята з місцевими жителями і єпископ Луцький і Волинський Михаїл, очоливши празник. Вітаючи численних молільників, владика згадав про св. Йоана і нагадав, що він є апостолом любові, який чи не найбільше у своїх посланнях гворить про це високе почуття. «У наш час, – зауважив архієрей, – ми також багато чуємо про любов. Але, на жаль, дуже часто визначаємо її як щось земне, природне і дуже примітивне, а то й фізіологічне поняття. Однак дуже рідко відносимо любов до духовних явищ. Тому маємо згадати сьогодні одну із заповідей, яка вчить нас любити Бога і ближнього свого, як самого себе»...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи