Новини
25 листопада 2008 р.
Минулої неділі на запрошення Федерації польських організацій в Україні клірик кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець побував на гала-концерті VII Фестивалю польської культури в України, що проходив у луцькому міському народному домі «Просвіта». Священик привітав присутніх із цією подією і закликав на організаторів, учасників і глядачів Боже благословення.
25 листопада 2008 р.
У день, що в православному календарі йменується Собором Архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, єпископ Луцький і Волинський Михаїл здійснив архіпастирську візитацію з нагоди престольного свята в нововолинську Свято-Михайлівську громаду. Відправляючи Божественну Літургію разом із деканом протоієреєм Стефаном Фульмесом, настоятелем протоієреєм Михайлом Нідзельським, кліриком цієї парафії священиком Олексієм Гольчуком та іншими служителями, владика у проповіді докладно зупинився на служінні ангелів та їхньому впливу на земне людське життя. «У кожного з нас є поставлений Богом ангел-охоронець. Але одні слухають голосу цього небесного провідника, уникаючи таким чином багатьох спокус і гріхів, інші ж не бажають його чути й засмучують його. Усім же незліченним сонмом ангелів керує Архістратиг Михаїл, що по-давньоєврейськи означає – подібний до Бога. Ми всі маємо наслідувати...
21 листопада 2008 р.
Чергове, листопадово-грудневе число «Волинських єпархіальних відомостей» незвичайне вже тим, що відкривається статтею «Не відчай, а молитва», яка містить текст нового додаткового прохання на Літургії та в домашньому молитовному правилі. Єпископ Михаїл благословляє усім священнослужителям і мирянам єпархії молитися за швидке припинення світової кризи – фінансово-економічної та насамперед духовної.
З’явилася також нова рубрика – «Волинські ікони». Розповідається про образ Параскеви-П’ятниці 1749 року та про саму великомученицю...
19 листопада 2008 р.
Учора нововолинська парафія Святого Духа одержала подарунок від міської ради – три дзвони вагою 500, 160 та 100 кг, виготовлені на місцевому ливарному заводі. Нещодавно депутати Нововолинська вирішили позбутися пам’ятника В. Леніну і його придбав один колекціонер. За виручені кошти купили дзвони для релігійних громад Нововолинська, які, за словами декана протоієрея Стефана Фульмеса, настоятеля парафії, «зазвучать над шахтарським містом і сповіщатимуть про радість і торжество Церкви Христової».
19 листопада 2008 р.
Село Бахів Ковельського районного деканату – поліконфесійне, що не надто притаманно для Полісся. Більше половини це прихильники УПЦ Київського Патріархату, є прибічники Патріархату Московського, немало і протестантів. Але коли в 2003 році було закладено перший камінь, мало хто побажав стояти осторонь.
Днями бахівці вперше зустрічали архієрея – єпископа Луцького і Волинського Михаїла, який прибув на освячення престолу й усього храму Різдва Йоана Хрестителя. Він відправив урочисте Богослужіння із канцлером єпархії протоієреєм Миколою Цапом, деканом протоієреєм Іваном Бонисом (настоятелем парафії), та іншими священнослужителями.
За активну участь у зведенні храму преосвященний удостоїв благословенних грамот першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Місяця, голову виконавчої державної служби...
18 листопада 2008 р.
Сьогодні нововолинський декан протоієрей Стефан Фульмес на запрошення голови шахтарського міста Віктора Сапожникова взяв участь в урочистому представленні нового підрозділу міської ради – муніципальної поліції. Благословляючи добрий почин, о. Стефан закликав дружинників у своїй діяльності керуватися Божественними заповідями. Важливо, – підкреслив священнослужитель, – щоб у цій службі було розуміння: після гріхопадіння людина схильна помилятись. Утім, вона завжди залишається творінням Божим, людиною, якій потрібно співчувати.
18 листопада 2008 р.
«Завжди почанаймо день і кожне діло перехрестившись з молитвою, бо так і все почанається з молитви до Бога, з очищення душі своєї перед Господом». З виконання цього заповіту Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава (Скрипника), настоятель луцької братської Хрестовоздвиженської парафії протоієрей Василь Клочак учора відкрив унікальну фотовиставку, присвячену 110-й річниці від дня народження першого Предстоятеля Української Церкви. Її розміщення у древньому храмі Воздвиження Хреста Господнього не випадкове, адже 18 років тому, 9 листопада, Патріарх Мстислав побував у Луцьку, відслужив у цій церкві молебень, після чого звернувся з архіпастирським словом до численної громади. Та подія – основна тема 27-ми представлених фоторобіт, авторами яких є фотохудожники й члени луцького народного фотоклубу «Промінь» Анатолій Юхтовський та Віктор Чухрай. Охочі можуть...
15 листопада 2008 р.
На українсько-польському кордоні поблизу автопереходу «Устилуг–Зосин» єпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь в урочистому відкритті відділу прикордонної служби «Пархоменкове». Його створено на базі колишньої застави, бійці якої 22 червня 1941 року чинили сміливий супротив нацистам. Після офіційного відкриття владика, володимирський міський декан протоієрей Юрій Пилипець, настоятель собору Різдва Христового у Володимирі протоієрей Микола Удуд та інші священнослужителі освятили новостворений підрозділ. Разом із головою Держмитслужби України Миколою Литвином та керівництвом Львівського прикордонного загону преосвященний ознайомився з умовами роботи і життя прикордонників, з технічним оснащенням підрозділу та подарував військовикам ікону Почаївської Богоматері.
15 листопада 2008 р.
Милятин – то лише нині звичайне село на Іваничівщині, а був час – іменувалося містечком. У XV–ХVI ст. стояла тут дерев’яна Параскевська церква, а коли згоріла, місцева пані дала гроші на нову і звели її на тому ж місці. Часи були непевні, тяжкі, тож мурували храм і для молитви, і для оборони: товщина стін сягає більш як півтора метра. Освячено цей Божий дім 1778 року, тож православна громада Великомучениці Параскеви-П’ятниці відзначає його 230-річчя.
На святкування прибув єпископ Луцький і Волинський Михаїл, і це стало великою подією для парафіян, бо ніхто, навіть найстарші, не пригадують, щоб до Милятина приїздив архієрей. Але добре пам’ятають, що церкву жодна влада не закривала ні на одну неділю. А коли у лихоліття загрожувала небезпека закриття, то люди порозбирали на збереження усе найцінніше. Відтоді й збереглися для нащадків деякі реліквії. Цього року храм внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, видано охоронну табличку...
14 листопада 2008 р.
Нещодавно настоятель маневицької парафії Вознесіння Господнього священик Михайло Мельничук взяв участь у засіданні районної ради, на якому розробляли стратегічний довгостроковий план розвитку району. Звертаючись до депутатів, представників райдержадміністрації, сільських рад та учасників ініціативних груп, душпастир наголосив, що поруч із розвитком пріоритетних та економічно вигідних галузей важливо не занедбувати соціальних проектів. Спираючись на останні статистичні дані, о. Михайло вказав на невтішні цифри, які свідчать про ріст наркоманії й алкозалежності. Отже, гостро необхідно розвивати мережу закладів, де діти та юнацтво зможуть проводити своє дозвілля без наркотиків і хмільного, розвиватись духовно й тілесно.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи