Діти і молодь
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на запрошення обласної державної телерадіокомпанії та відділення Дитячого фонду України взяв участь у марафоні «Поспішаймо робити добро» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей і 20-річчя дії Конвенції ООН «Про права дитини». Мета акції – зібрати кошти для придбання святкового одягу дітям-сиротам – випускникам загальноосвітніх шкіл області, для оздоровлення і лікування дітей, на програми «Участь у долі дітей», «Сироті – житло».
«Що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили». Ці слова із Євангелія від Матфея були ключовими у виступі владики, який закликав волинян дбати про своїх дітей щодня, а про тих, які позбавлені батьківської опіки – особливо. «Якщо ваша душа наповнена любов’ю, то робити добро має бути її внутрішньою потребою», – підкреслив архієрей.
Сьогодні на черговому засіданні Волинської ради Церков (ВРЦ) виступив представник Київського Патріархату протоієрей Віталій Собко. Він нагадав учасникам зібрання, що недавно було відзначено Всесвітній день пам’яті людей, які померли від СНІДу, проводилися різноманітні акції, спрямовані на боротьбу зі страшною хворобою. «Готуючись до засідання ВРЦ, – зазначив священик, – ми переглянули оголошення та повідомлення про заходи, розміщені в провідних інтернет-виданнях Волині. Ось кілька цитат: „Заповнивши анкету, в аптечному пункті можна буде отримати безкоштовно шприц, презерватив та серветки“; „На Театральному майдані Луцька волонтери безкоштовно роздаватимуть презервативи та листівки з буклетами, у яких пропагують безпечний та здоровий секс“; „Фонд Олени Франчук АНТИСНІД випустив новий соціальний відеоролик під назвою «Презерватив – твоя ґумова броня!» Представники фонду кажуть, що мета...
Києві відбувся навчально-практичний семінар «Організація православних молодіжних та дитячих таборів». Його потреба нагальна: з року в рік у нашому Патріархаті розвивається і міцніє таборовий рух – і на рівні всеукраїнському, і на рівні єпархій, але він потребує поліпшення. Тож на заклик Синодального управління у справах молоді перед початком нового літнього сезону організатори православних таборів радились і навчалися.
З лекцією на семінарі виступив представник нашої єпархії протоієрей Віктор Михалевич, капелан Волинського інституту ім. В. Липинського МАУП. Розповідав душпастир про те, що добре знає і вміє, адже був духівником багатьох таборів. «Роль та функції духівника в таборі» – такою була тема його промови, що переросла в тригодинне жваве спілкування. Духівник у молодіжному й дитячому таборі має бути слугою, добрим пастирем і мудрим управителем – ось головна думка о. Віктора.
Учора у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти (ВІППО) відбулося третє засідання робочої групи для вивчення шляхів забезпечення кваліфікованого викладання у навчальних закладах курсу «Основи християнської етики». Темою цього засідання було обговорення підручника з цього предмету для шестикласників та робочого зошита до нього. У зацікавленій розмові взяли участь учителька Луцької загальноосвітньої школи № 22 Оксана Гаврисюк – співавторка цієї книги, представники всіх конфесій, які входять до Волинської ради Церков (ВРЦ), управління освіти і науки облдержадміністрації та ВІППО, а також голова громадського об’єднання «Християнський рух за життя» Антоніна Євтодюк. Київський Патріархат на зустрічі представляв священик Андрій Ротченков, директор Центру християнського виховання дітей і молоді.
Свого часу представники ВРЦ одержали пробний варіант підручника, зробили чимало зауважень, які було в основному враховано. Але тепер учасників зібрання непокоять інші, дотичні питання. Тож...
У Національному університеті «Острозька академія» відбувся Перший усеукраїнський турнір юних знавців Біблії. Змагатися у знанні Божого Слова прибули близько 50 школярів. Кожному було задано 50 запитань у вигляді тестів, поділених за складністю відповідно до віку конкурсантів. Наприклад, п’ятикласники мали відповісти: «Хто був батьком Ноя?», «Що означає ім’я Мойсей?» Годі й казати про запитання для старшокласників!
Окрім того, учасники турніру протягом години мали написати есе на біблійну тему. Ось слова із твору нашої землячки Ірини Думіч: «Біблія допомагає мені вірити у Господа. Я ніколи Його не бачила і не зможу доторкнутися до поли Його одягу. Але я відчуваю лагідну і всемогутню Божу руку у скрутних ситуаціях... Мені важко боротися з гріхом, але я покладаюся на Господа, вивчаю Святе Письмо і шукаю відповіді, віддаю себе та все своє життя у Його руки»...
26 лютого 2009 р.
У Києві пройшов VII Всеукраїнський з’їзд православної молоді. У ньому взяли участь понад сто делегатів близько тридцяти осередків. Із нашої єпархії були капелан Волинського національного університету імені Лесі Українки протоієрей Михайло Бучак, капелан інституту імені В. Липинського МАУП у Луцьку протоієрей Віктор Михалевич, ієромонах Константин (Марченко) – духівник православного молодіжного братства Преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького, голова братства Сергій Когут і ще кілька братчиків.
Тема цього зібрання – «Духовність як відповідальність та особистий подвиг». Перед посланцями юних віруючих виступили, зокрема, Патріарх Філарет, ректор Київської православної богословської академії митрополит Димитрій, голова синодального управління у справах молоді єпископ Федір. До речі, цей владика у доповіді поставив за приклад роботу волинян...
30 грудня 2008 р.
В обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відбувся благодійний концерт з нагоди свята Миколая. Захід провели за сприяння луцької парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці (настоятель священик Микола Савчук), Молодіжного православного братства Преподобного Миколи-Святоші, князя Луцького, обласного благодійного фонду Миколи Яручика. Під час добродійного вечора о. Микола помазав усіх присутніх миром з ікони святителя Луки Кримського, дітлахи подивилися лялькову виставу-казку про рукавичку св. Миколая. У подяку за подарунки вихованці центру заспівали благодійникам пісню «Ой хто, хто Миколая любить?»
17 грудня 2008 р.
Ще 18 червня Волинська рада Церков (ВРЦ) заслухала звіт управління освіти і науки облдержадміністрації щодо проведеної роботи із запровадження системного вивчення «Основ християнської етики» у навчальних закладах області. Однак, на жаль, висловлені на тодішньому засіданні пропозиції не стали предметом опрацювання робочої групи ВРЦ. Тим часом в Україні загалом, а у Волинській області зокрема християнська етика впроваджується незадовільно. Досі ця дисципліна є необов’язковою в загальноосвітніх школах (не кажучи вже про дитячі садки або вищі навчальні заклади), викладається не у всіх класах, неналежно забезпечується кадрово й фінансово. Процес гальмує Міністерство освіти і науки. Інколи предмет викладається атеїстами, неоязичниками та іншими нехристиянами, інколи до викладання не...
12 грудня 2008 р.
У Полтавському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся Третій всеукраїнський форум керівників молодіжного православного руху «Сучасний стан та шляхи розвитку православних молодіжних організацій». З’їзд очолив голова синодального управління у справах молоді єпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (випускник Волинської духовної семінарії). Нашу єпархію представляв капелан інституту ім. В. Липинського МАУП протоієрей Віктор Михалевич.
Хоча хлопців і дівчат тепер у храмах немало, проте воцерковлення юних могло б відбуватися куди краще, якби Церква як організаційна структура пропонувала відповідні форми і засоби людям цього віку. Обговорити ці проблеми та поділитися досвідом і зібралися духовні наставники юнацтва. Отець Віктор ознайомив присутніх зі своїми набутками та подав чимало цікавих задумок. Школярам нема часу читати Святе Письмо? Для цього запропонуймо їм Біблію на електронних носіях, які можна слухати через плеєр, ідучи на уроки. Студентам ніколи погортати творіння святих отців? Відповідні цитати треба вміщувати...
4 грудня 2008 р.
У серпні, коли весь світ спостерігав за подіями в Грузії, Луцьк та Горі підписали угоду про партнерство. Тоді ж наше місто висловило готовність прийняти на відпочинок постраждалих від війни грузинських дітей. І ось горівці – на Волині. П’ятдесятеро школярів, чиї родини лишилися без житла. А в одного хлопчика загинув батько. Він підірвався, щойно увійшовши в замінований будинок.
Побувати в кафедральному соборі Святої Трійці гості з Грузії хотіли ще з перших днів. Адже всі вони православної віри. На храм неодноразово звертали увагу, прогулюючись центром міста. І ось їх бажання збулося. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл запросив...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи