Ковельський міський деканат
У ковельському соборі Великомученика Димитрія Солунського відзначили храмове свято, яке очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл...
28 липня волиняни вже вп’яте активно відзначили День Хрещення Київської Русі-України в столиці. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, понад 250 інших священнослужителів і багато мирян із нашої єпархії взяли участь у хресному ходу, який очолив Патріарх Філарет, від кафедрального Володимирського собору до пам’ятника рівноапостольному князеві Володимиру та молебню біля нього.
Як зазначив владика Михаїл 29 липня у недільній проповіді в луцькому соборі Святої Трійці, якщо ми відзначаємо це свято разом, це означає, що воно стає загальнодержавним, в іншому випадку – то була б просто задекларована подія. Святкування Дня Хрещення – це усвідомлення самої події, акцент на нас самих, на Християнстві, підкреслив високопреосвященний.
25 лютого митрополит Луцький і Волинський Михаїл по завершенні Божественної Літургії в ковельському храмі Апостола Андрія Первозваного привітав настоятеля парафії протоієрея Дмитра Кекляка з 50-річчям. Владика благословив ювіляра на подальшу працю на ниві Господній і подарував йому Волинську ікону Божої Матері.
Ковельські міський і районний декани протоієреї Анатолій Александрук та Іван Бонис взяли участь в обласній конференції «Шляхами відродження Волинського краю», яка відбулася 28 січня в культурно-просвітницькому центрі Ковеля. Захід присвячено 10-й річниці запровадження у школах нашого краю уроків християнської етики та 20-й річниці Незалежності України.
Метою і завданням конференції було висвітлення і осмислення причин деморалізації суспільства, привернення уваги державних структур, громадських організацій, духовенства до проблем християнського виховання як основи формування і збереження повноцінного національного громадянського суспільства...
Учора з нагоди храмового празника у день спомину великомученика Димитрія Солунського архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав Свято-Димитрівський собор у Ковелі. У співслужінні з деканом протоієреєм Анатолієм Александруком (настоятель парафії), районним деканом протоієреєм Іваном Бонисом, камінь-каширським деканом протоієреєм Володимиром Мицьком та іншим духовенством владика відслужив Божественну Літургію. Разом з усіма молилися і новообраний міський голова Олег Кіндер, голова райдержадміністрації Іван Смітюх та інші.
За Богослужінням архієрей виголосив проповідь про зміст життя. Зокрема, зазначив, що кожен у своєму житті ставить мету і ціль, до яких прагне дійти й отримати духовне задоволення від здійсненого. Однак, досягнувши довгоочікуваного, цікавість зникає й людина шукає собі інші пріоритети. Жити потрібно праведно, беручи приклад з угодників Божих, які втішались найменшим, а у повсякденні послуговувались словом та заповідями Божими, наголосив архіпастир. Вони, розпочинаючи свій день, завжди пам’ятали про мить, коли потрібно буде залишити...
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл та ковельський міський декан протоієрей Анатолій Александрук взяли участь у святкуванні 700-ліття Ковеля та 66-ї річниці його визволення від нацистських загарбників. Ці достойники взяли участь у святковому зібранні в приміщенні міськради, мітингу на Меморіалі слави. На початку культурно-мистецьких заходів владика привітав ковельчан зі святом. Від імені Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета високопреосвященний нагородив територіальну громаду Ковеля орденом Великомученика Юрія Переможця – за відродження православних традицій та утворення єдиної помісної Української Православної Церкви. Орден від імені всіх ковельчан прийняв міський голова Сергій Кошарук.
Новопризначений голова Ковельської райдержадміністрації Іван Смітюх зустрівся з релігійними очільниками Ковельщини. Від Київського Патріархату були декани зі своїми заступниками: районний – протоієрей Іван Бонис із священиком Василем Фурманом та міський – протоієрей Анатолій Александрук із протоієреєм Василем Мичком.
Голова РДА ознайомив присутніх зі своєю біографією, коротко розповів про плани. У стосунках із релігійними організаціями пан І. Смітюх має намір працювати так, аби співпраця держави й Церкви об’єднувала людей. Високопосадовець запропонував: звертайтеся, допомагатимемо, чим зможемо.
Отець Іван Бонис на це зазначив: зі Святого Письма відомо, що «немає влади не від Бога», хоча, на жаль, влада не завжди чинить по-божому. Тож сподіваємося, що, як наголошено в останньому зверненні Священного Синоду нашої Церкви до Президента, нова влада плекатиме рівноправне...
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав храм Апостола Андрія Первозваного в Ковелі й освятив новий престіл. Це один із перших Божих домів Київського Патріархату на Поліссі. До війни то був римо-католицький кляштор, радянська влада перетворила його на склад, опісля на будинок панахиди, а в 1992 році його передано нашій Церкві.
Чин освячення, Божественну Літургію та хресний хід навколо церкви владика звершив у співслужінні з міським деканом протоієреєм Анатолієм Александруком, настоятелем парафії протоієреєм Дмитром Кекляком та іншими місцевими священнослужителями. За труди на Господній ниві архієрей нагородив багатьох парафіян благословенними грамотами, а директора підприємства «Тур» Петра Смаля – орденом Архістратига Михаїла...
7 квітня, коли в соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Ковеля відзначають престольний празник, тут відбулось урочисте освячення нижнього храму. Цікава деталь: при відбудові цього Божого дому, який було вщент зруйновано за радянських часів, віднайшли фундамент давньої церкви. Цю знахідку, уже як історично-духовну цінність, залишили недоторканною під склом у нижньому храмі.
Божественну Літургію очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили міський декан протоієрей Анатолій Александрук, районний декан протоієрей Іван Бонис, настоятель собору протоієрей Василь Мичко та інше духовенство.
Владика виголосив проповідь, у якій зазначив: Благовіщення Пресвятої Богородиці – це свято, що є провісником народження Ісуса Христа, Який Своїми стражданнями та смертю викупив нас від гріха...
Наприкінці минулого тижня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував на парафії Великомученика Димитрія Солунського в Ковелі. У співслужінні з духовенством міського і районного деканатів владика відслужив Божественну Літургію, під час якої виголосив проповідь на завершення Великого посту і початок Страсної седмиці.
«Починається Чотиридесятниця днем, що називається Прощеною неділею. Бо піст без прощення один одному – втрачає сенс. Каяття у своїх гріхах, прощення – це стрижень посту... Я як правлячий архієрей нерідко розглядаю всілякі конфлікти, зокрема сімейні, тож можу сказати, що в конфліктах завжди винні обидві сторони: одна спровокувала, інша не стрималась. Але попросити вибачення, примиритися треба і з тими, кому ти завинив, і з тими, хто тобі винен. А простивши – ніколи вже про той гріх не випоминати. Адже молимося, щоб Господь простив нам так, як ми прощаємо винуватцям нашим. Ось ми ходимо до Сповіді, надіємося, що Всевишній простить нам наші гріхи. Але Він простить нам так, як ми прощаємо...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи