Луцький міський деканат
4 вересня 2007 р.
У Луцьку в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці рясно мироточать п’ять ікон, серед яких і старовинний образ, і сучасна літографія. Рідину видно неозброєним оком. Здебільшого вона з’являється в середині нерозкритих ікон безпосередньо на зображенні, виділяється з дошки або на склі. Це прозора масляниста речовина, схожа на білок.
Уперше явище мироточення на іконах помітили самі парафіяни кілька місяців тому. Стали придивлятися, чи це не сліди від прикладання або протирання ароматними маслами. Та коли помітили, що плям або потьоків більшає, настоятель священик Микола Савчук поніс образи до єпископа Луцького і Волинського Михаїла. Він і дозволив одразу ж виставити ікони для поклоніння. Миряни диво пояснюють як заклик якомога швидше відновити на цьому місці Богородичний храм, який стояв тут у ХVІ столітті...
19 липня 2007 р.
Парафія Великомученика Пантелеймона Цілителя в с. Рованці Луцького районного деканату одержала неоціненний дар – частинку мощей цього великого святого. На прохання волинян святиню передали з львівської церкви Успіння Пресвятої Богородиці.
Кілька днів тому настоятель Свято-Пантелеймонівського храму протоієрей Сергій Коць і клірик луцької парафії Святителя Феодосія Чернігівського протоієрей Богдан Гринів привезли частинку мощей святого в Рованці. Тут їх зустріли обласний декан протоієрей Іван Семенюк, місцеве духовенство й парафіяни. Святиню хресним ходом перенесли до церкви, де відправили акафіст Цілителю. Отець Сергій повідомив єпархіальній прес-службі, що для побожного зберігання й ушанування частинки має намір замовити спеціальний ковчег і що відтепер щосереди, з 18.00, у храмі відправлятимуть акафіст великомученику Пантелеймону.
27 червня 2007 р.
Щороку християни Луцька приходять до стін, де нині розміщується Замковий чоловічий монастир Різдва Христового, а за радянської влади була в’язниця, щоб помолитися за невинно убієнних безбожною владою в перші дні радянсько-німецької війни. Тут утримувалися «вороги народу», яких при відступі Червоної армії без суду і слідства було знищено на тюремному подвір’ї. І цього року багато лучан не забули прийти на це місце. Священнослужителі Київського Патріархату відправили панахиду, до якої долучилися представники РКЦ і УГКЦ. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл виголосив проповідь, у якій закликав нинішнє покоління українців завжди пам’ятати ті трагічні події.
Таке ж моління напередодні звершили у Володимирі біля обеліска на площі Героїв священики міста й району, – повідомив прес-службі єпархії протоієрей Микола Гінайло...
27 червня 2007 р.
У Луцькому прикордонному загоні відбулись урочистості з нагоди шостого випуску в обласному ліцеї з посиленою фізичною підготовкою. На запрошення начальника закладу полковника Павла Боснюка участь у заході взяв кацлер єпархії і настоятель луцького храму Великомученика Юрія Переможця протоієрей Микола Цап. Під церковні передзвони він окропив випускників освяченою водою і промовив до них напутнє слово: «Більшість із вас вирішили стати військовими. Прошу в Бога благословення на звершення ваших планів. Хай Господь благословить вас на творення добрих справ».
8 червня 2007 р.
У день молитовного спомину рівноапостольних царя Константина і матері його цариці Єлени, у луцькому Хрестовоздвиженському храмі, іменованому ще Братським, – відпустовий день. Із цієї нагоди єпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні настоятеля парафії священика Василя Клочака і місцевого духовенства відправив Божественну Літургію і поклав квіти до меморіальної плити, що увіковічнює пам’ять членів Чеснохресного братства, які в минулих століттях відстоювали православну віру.
У проповіді владика з цього приводу, зокрема, сказав: «Віра наша сильна ділами. Якщо ж віра – лише слова, то вона, як сказано у Біблії, схожа на мідь дзвенячу. Звідки беремо віру? Переважно із прикладів інших. Так монарх Римської імперії Константин, бачачи ревну християнську віру своєї матері, яка будувала церкви на Святій Землі, припинив...
31 травня 2007 р.
Протоієрей Петро Атаманів, настоятель парафії Святителя Йоана Золотоустого в Луцьку, взяв участь у проведенні відкритого виховного уроку «Роль Церкви у формуванні та вихованні родини» в одному з курсів Луцького комерційного технікуму. На уроці були присутні представники керівництва закладу, викладачі й батьки. Наводячи різні приклади, священик розповів, як Церква готує юнаків і дівчат до прийняття таїнства Шлюбу, якими мають бути стосунки між членами християнської сім’ї та про благочестиве виховання дітей. Насамкінець о. Петро подарував курсові ікону «Ісус Христос із дітьми», а всім учасникам зокрема – образки Святої Трійці.
25 травня 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Володимир Подолець та інші священнослужителі освятили луцьку загальноосвітню школу № 7. Вітаючи керівництво, учителів та учнів, владика побажав добре закінчити навчальний рік, гаразд відпочити й ніколи не забувати про духовний складник нашого земного життя.
(оновлено 18 травня)
14 травня 2007 р.
«Усе, що в світі істинно святе, то мамині невтомні руки». Під такою назвою вчора в луцькому народному домі «Просвіта» відбувся урочистий захід з нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї. У ньому взяв участь єпископ Луцький і Волинський Михаїл, представники інших християнських конфесій. «Пресвята Марія, Мати Сина Божого, хай оберігає затишок українських родин», – побажав владика, вітаючи багатодітних матерів, усіх учасників свята. Після цього на його пропозицію очільники релігійних організацій і увесь зал прочитали молитву «Богородице Діво, радуйся».
День матері належно відзначали й інші православні спільноти нашого краю. Зокрема, цього дня в актовій залі чоловічого монастиря Святителя Миколая Чудотворця, що в с. Жидичин Ківерцівського району, місцеві матері приймали оригінальні вітання...
(оновлено 14 травня)
10 травня 2007 р.
9 травня, у день поминання спочилих воїнів, єпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк та духівництво кафедрального Троїцького собору звершили панахиду по всіх загиблих у Другій світовій війні. Уперше священство Київського Патріархату служило на міському Меморіалі вічної слави перед головним монументом (у попередні роки ці моління відбувалися лише перед пам’ятниками загиблим «афганцям» та жертвам акції «Вісла»). Богослуження пройшло відразу після мітингу з нагоди 62-ї річниці з дня перемоги над нацистською Німеччиною. Дуже шкода, що на заклик міського голови Богдана Шиби, який вів мітинг, до спільного моління священнослужителів обох Патріархатів не відгукнулися наші брати з УПЦ МП: вони слідом на цьому місці провели свою панахиду...
9 травня 2007 р.
Луцька Свято-Юріївська церква відлічила 109 літ із часу заснування як військового храму місцевого гарнізону. На престольний празник до громади прибув єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Йому співслужили канцлер єпархії протоієрей Миколай Цап, настоятель храму, луцький районний декан протоієрей Віктор Пушко та місцеве духовенство. За Богослужінням молилися командир Луцького прикордонного загону підполковник Володимир Бондар, інші офіцери, начальник військового лісництва Віталій Приймак та численні віряни.
У проповіді владика Михаїл зазначив, що подвиг святого Юрія завжди був прикладом для православних, зокрема для вояків, усіх часів і народів. Кожен із нас має бути воїном Христовим. «Страстотерпець Юрій учить нас, як перемагати всі диявольські наслання...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи