Луцький міський деканат
У луцькому міському палаці культури «Просвіта» відбувся благодійний вечір «Вшануймо захисників Православ’я». Його влаштували міська рада, Волинське крайове (Луцьке хрестовоздвиженське) православне братство, парафія Воздвиження хреста Господнього в Луцьку. Мета заходу – збір коштів на достойне пошанування пам’яті перших братчиків, які 300–350 років тому стали на захист нашої віри. Унаслідок археологічних досліджень їхні останки цих подвижників розкопано і їх потрібно перезахоронити в спеціальних домовинах у крипті Чеснохресного храму...
(оновлено)
26 листопада архієпископ Луцький і Волинський Михаїл благословив деканам, настоятелям парафій у День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій відправити Божественні Літургії та поминальні богослужіння. Владика закликав духовенство й мирян піднести до Господа заупокійні молитви та о 16.00 взяти участь у загальноукраїнській акції, поставивши на підвіконні домівок запалені свічки.
28 листопада у Луцьку від кафедрального собору Святої Трійці рушив хресний хід. Архієрей, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці, міського деканату, отці капелани обласного центру, викладачі й вихованці Волинської духовної семінарії, очільники обласної і міської влади, представники громадськості й багато небайдужих лучан пройшли вулицею Лесі Українки до площі Братський Міст. Після короткої молитви біля Хрестовоздвиженського храму перед каменем на місці майбутнього пам’ятника Християнському милосердю волинян, які рятували від Голодомору українців з УРСР, скорботна хода прибула до Замкового майдану. Тут архієпископ Михаїл очолив заупокійну...
(оновлено)
26 листопада архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив храмовий празник парафії Святителя Йоана Золотоустого в Луцьку. Під час Божественної Літургії у пристосованому приміщенні та хресного ходу навколо храму, що споруджують неподалік, із владикою співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, обласний і міський декан протоієрей Іван Семенюк, настоятель протоієрей Петро Атаманів, численне місцеве духовенство. Гостей вітали: ліцейний клас і духовий оркестр школи-інтернату, на території якого розміщено ці Божі доми, учні недільної школи (зокрема, трирічні дітки промовляли молитву ангелу-охоронцеві).
У проповіді владика, зокрема, сказав: «Щороку цього дня ми споминаємо великого подвижника Христової віри Йоана Золотоустого. Десятки разів на рік ми служимо Богові Літургію, яку впорядкував цей святий, читаємо його молитви. Але щоразу відкриваємо нові й нові грані у вже, здавалося б, добре відомих текстах. У спадщині цього угодника християни завжди черпали натхнення, його життя...
У приміщенні Луцькавтодору відбувся круглий стіл представників громадських організацій України і Польщі щодо виконання Програми соціальної та професійної адаптації уразливих груп населення України до ринкових умов та європейських стандартів «Європа для людей». Ішлося насамперед про заходи, які мають пом’якшити вплив світової фінансово-економічної кризи, щоб рівень життя населення не погіршився.
У круглому столі з благословення архієпископа Михаїла взяв участь священик Микола Савчук, настоятель луцької Благовіщенської парафії. Виступаючи, він сказав, що запорукою зменшення негативного впливу кризи є наша духовність. Тож людина, яка передусім прагне любити Бога і ближнього, має піклуватися, щоб найуразливіші верстви населення не були скривджені.
Учора з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла священнослужителі обласного центру провели хресні ходи та загальний молебень до святителя Миколая Чудотворця за подолання епідемії грипу, що триває на Волині.
По обіді від луцьких храмів нашої Церкви отці настоятелі з вірянами процесійно рушили до майдану, де споруджено пам’ятник покровителю Луцька – святителеві Миколаю Чудотворцю. Дорогою душпастирі окроплювали будинки освяченою водою, миряни йшли з прохальними приспівами, зверненими до Спасителя, Божої Матері, святого Миколая, великомучеників Димитрія Солунського (цього дня відзначали його свято) і Пантелеймона Цілителя, преподобного Агапита, лікаря печерського, всіх волинських святих. Духовенство кафедрального собору Святої Трійці урочисто принесло сюди ковчежець із частинкою мощей мирлікійського святителя...
(оновлено)
Старші лучани ще пам’ятають каплицю на честь Іверської ікони Божої Матері, що з 1894 року стояла на теперішній вулиці Лесі Українки. Пам’ятають, бо за Польщі тут проходили молебні перед початком навчального року, сюди заходили дорогою, щоб помолитися. Цим святим місцем опікувалнося православне Чеснохресне братство. Та за радянських часів, у 1961 році, каплицю було знесено, а в нововпорядженому сквері поставлено погруддя комуністичному діячеві.
Не раз на патріотичних зібраннях, у пресі ще від кінця 80-х порушували питання про віднову каплиці. На місці зруйнованого Божого дому було встановлено пам’ятний хрест. І ось тепер група ініціаторів, зокрема депутат міської ради Любов Ганейчук, узялася за діло. Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, духовна консисторія гаряче підтримали цей почин...
(оновлено)
30 вересня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив престольне свято парафії Мучениць Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії. Церкву на честь цих святих зведено на території Луцького біотехнічного інституту. Під час урочистої Божественної Літургії і традиційного хресного ходу навколо храму з владикою співслужили старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, настоятель священик Андрій Ротченков та інші священнослужителі.
Того дня храмовий празник відзначили й у с. Трубки Іваничівського деканату. Богослужіння відправили помічник декана протоієрей Андрій Мельничук, настоятель священик Сергій Мельничук і місцеве духовенство. До свята громада придбала новий жертівник, тож о. Андрій освятив його, а в проповіді закликав завжди пам’ятати й наслідувати велику віру покровительок парафії і молитись до Божих угодниць із проханням про заступництво.
(оновлено)
Парафія Святителя Йоана Золотоустого діє у Луцьку десятий рік – поки що у пристосованому приміщенні, наданому керівництвом школи-інтернату. Директор Анатолій Дудич постійно тримає в полі зору духовне виховання питомців, тож його учні – постійні парафіяни Золотоустівської церкви, ходять сюди щодня і щосвята цілими класами. Як і діти з навколишнього масиву, відвідують вони і недільну школу, організовану цього року (старша і молодша групи). До слова сказати, вчителька цієї школи регентка церковного хору Наталя Шавула викладає основи християнської етики в інтернаті.
Четвертий рік споруджується тут новий, великий храм – теж на території школи-інтернату. Серед його фундаторів – покійний Степан Іванісік, його родина, зокрема дочка – директор цегельного заводу № 2 Людмила Линник, а також Олександр і Тетяна Пилиповці, директор Луцькводоканалу Іван Корчук та головний інженер Сергій Строк, директор Луцького автозаводу Володимир Гунчик, Наталія Ібрагімова, Любомир Ковалишин, Віктор Тивонюк та чимало інших. Були благодійники і в надбанних хрестів...
(оновлено)
Майже вся Холмщина і все Підляшшя – українські етнічні території потойбіч Західного Бугу – нині належать Польщі. Внаслідок примусового переселення наприкінці 40-х рр. ХХ ст. холмщаки й підлящуки – вже вкотре за багатостраждальну історію краю – втратили рідні землі. Переважна більшість їх після поневірянь Радянським Союзом оселилися на Волині – «поближче до дому». Тут же, на Волині, опинилась і найбільша святиня їхньої малої батьківщини – чудотворна Холмська ікона Божої Матері. Це і велика святиня всієї Руси-України, адже цей образ – найстаріший і один з найшанованіших у нашій Вітчизні. Оригінал знаходиться на довічному зберіганні в Музеї волинської ікони. Але вихідці із Забужжя, їхні діти й онуки та всі волиняни давно плекали мрію спорудити храм на честь знаменитого образа.
Втілити бажане взялися настоятель парафії Холмської Богоматері в Луцьку протоієрей Михайло Онищук, активісти Товариства «Холмщина» та чимало інших небайдужих. Цього року на Трійцю Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив місце на побудову святині: у сквері навпроти гімназії...
Сьогодні, у день Різдва Пресвятої Богородиці, з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла в Луцьку провели традиційне щорічне паломництво до Холмської чудотворної ікони Богоматері, оригінал якої перебуває у Музеї волинської ікони. За календарем саме 21 вересня Церква вшановує цей образ – одну з найбільших і найдавніших святинь християнського світу.
Після Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці хресний хід рушив до музею. Священнослужителі несли копію чудотворної ікони. На ґанку музею її встановили поряд із оригіналом образа й освятили. Під час відправи акафіста Пресвятій Богородиці духовенство, черниці, семінаристи, віряни, підходили до древньої святині, побожно вшановували цілуванням і складали пожертви на її реставрацію.
Після богослужіння в музеї хресна хода вирушила в парк, що перед гімназією № 4, до щойно спорудженої каплиці (тимчасовго храму) на честь цієї чудотворної ікони. Тут освячену копію холмського образа передали настоятелеві...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи