Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Митрополит Михаїл

ВЕЛЕТЕНЬ РУШНИК ВЕЛИКОЇ ЛЮБОВІ

20 вересня 2007 р.

Єпископ Михаїл окроплює освяченою водою волинських вишивальниць. Світлина прот. Віталія СобкаВишиваний рушник оддавна є символом України. Він супроводжує українця все життя: ними прикрашають ікони та портрети національних героїв, на рушничку щастя вінчаються, а подекуди зберігся звичай опускати на рушниках домовину.

Нині в нашій Вітчизні триває акція «Рушник національної єдності»: дев’ятиметрове полотнище мандрує з області в область і кращі майстрині вишивають свою частину, пильнуючи місцевого колориту, але зберігаючи загальний рисунок майбутнього твору. Згодом, у визначений Президентом день, представники провідних політичних сил, які ввійдуть до нового складу Верховної Ради, мають стати під «Рушник національної єдності», аби запевнити всю країну в готовності до злагодженої роботи заради суспільної злагоди і розквіту Батьківщини...

20 вересня 2007 р.
У РУДНІ БУДЕ ХРАМ

20 вересня 2007 р.

Єпископ Михаїл освятив у с. Рудня місце під храм. Світлина Віталія СарапінаУ селі Рудня Рожищенського деканату єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив місце під храм. З ним співслужили декан протоієрей Василь Шняк, настоятель парафії священик Тарас Свистович та інші місцеві священнослужителі. У проповіді владика зазначив, що церква у селі є свідченням віри його мешканців (можливо, не на одне століття), а її зведення має перетворитися на громадську будову, на ще одне свідчення християнського рвіння односельчан.

Із мешканцями Рудні молилися депутати обласної ради Віктор Кобринчук, районої ради Микола Вавренчук і Олександр Ткачук, представники політичних організацій.

20 вересня 2007 р.
НАСЛІДУЮЧИ КНЯЗЯ ВОЛОДИМИРА

18 вересня 2007 р.

Під час освячення бань і хрестів Свято-Володимирської церкви у Володимирі. Світлина Володимира МолявчикаУ давній столиці Волині граді Володимирі єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив бані та хрести Свято-Володимирського храму. Подія, здавалося б, рядова, тим більше, що це вже шоста церква Київського Патріархату в цьому невеличкому райцентрі. Але перший, зведений у місті за останніх сто років. Дім Божий на честь рівноапостольного Володимира Великого постав за неповних три роки. Як повідомив єпархіальній прес-службі протоієрей Микола Гінайло, такі темпи пояснюються тим, що громада має багатьох жертводавців, причому міський голова Петро Саганюк, наслідуючи князя, коли той зводив у Києві Десятинну церкву, довший час переказував на будівництво храму значну частину свого місячного заробітку. Коли ж грошей для спорудження маківок усе-таки не вистачило, настоятель парафії священик Юрій Пікула продав власний автомобіль і доклав кошти...

18 вересня 2007 р.
МОВ ПАЛАЮЧИЙ КУЩ ТЕРНИНИ

17 вересня 2007 р.

Єпископ Михаїл освячує техніку та особовий склад волинських представників МНС. Світлина прот. Віталія СобкаСьогодні українські працівники цивільного захисту відзначають професійне свято. За церковним же календарем це день ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина», особливо шанована в середовищі працівників системи МНС. Із цієї нагоди єпископ Луцький і Волинський Михаїл з духовенством відслужив подячний молебень у кафедральному Троїцькому соборі. У проповіді командному складові підрозділів головного управління Міністерства з надзвичайних ситуацій у Волинській області, який зібрався цього дня у храмі, владика, зокрема, сказав: «Часто люди з гордині, перебільшуючи свої сили, самі наражаються на небезпеку і наражають інших, а ви, неначе ангели-охоронці, рятуєте їх. Нехай же у цій доброчинній справі завжди вас обороняє Божа Матір, а віра ваша буде, мов той палаючий кущ, який горить і не згоряє»...

17 вересня 2007 р.
ПЛИВИ, КОРАБЛЮ ЗНАНЬ!

4 вересня 2007 р.

Єпископ Михаїл окроплює освяченою водою семінаристів-першокурсників. Світлина Сергія ДубинкиРозпочався новий навчальний рік у духовних і світських закладах освіти. Священнослужителі нашої єпархії взяли участь у численних заходах із цієї нагоди.

У Волинській духовній семінарії свято 1 вересня розпочалося з урочистої Служби Божої в кафедральному Троїцькому соборі, яку звершив ректор протоієрей Іван Нідзельський. Молебень відслужив єпископ Луцький і Волинський Михаїл із духовенством. Відтак у семінарському храмі Преображення Господнього відбулась урочиста академія. Її розпочав ректор. Він, зокрема, сказав: «Пастирське служіння у наші дні – не нижче за служіння старозавітних пророків. У всі часи тим, хто служить Богові й людям, Господь давав свій хрест. Нинішнє служіння відбувається хоч і не в гоніннях, але за умов новітнього...

04 вересня 2007 р.
МИРОТОЧАТЬ ІКОНИ

4 вересня 2007 р.

У Луцькому храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці. Світлина Володимира МолявчикаУ Луцьку в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці рясно мироточать п’ять ікон, серед яких і старовинний образ, і сучасна літографія. Рідину видно неозброєним оком. Здебільшого вона з’являється в середині нерозкритих ікон безпосередньо на зображенні, виділяється з дошки або на склі. Це прозора масляниста речовина, схожа на білок.

Уперше явище мироточення на іконах помітили самі парафіяни кілька місяців тому. Стали придивлятися, чи це не сліди від прикладання або протирання ароматними маслами. Та коли помітили, що плям або потьоків більшає, настоятель священик Микола Савчук поніс образи до єпископа Луцького і Волинського Михаїла. Він і дозволив одразу ж виставити ікони для поклоніння. Миряни диво пояснюють як заклик якомога швидше відновити на цьому місці Богородичний храм, який стояв тут у ХVІ столітті...

04 вересня 2007 р.
Є ХРАМ – Є СЕЛО

3 вересня 2007 р.

У с. Домашів Цуманського деканату закладають камінь майбутньої церкви Первоверховних апостолів Петра й Павла. Світлина Віталія СарапінаЗа царської Росії населений пункт називався село, якщо в ньому була церква, а якщо не було – дєрєвня. За радянської влади якщо село не мало певної кількості мешканців, то його й не розбудовували, і воно поволі вмирало як неперспективне. Нині ж, попри загалом складне становище на селі, навіть невеликі населені пункти можуть відновитися, зміцнитися, якщо є небайдужі люди.

У Домашеві Ківерцівського деканату такі є – ціла громада і їхній земляк Анатолій Грицюк, нині голова обласної ради. Тож на освячення місця під храм прибув єпископ Луцький і Волинський Михаїл, який підбадьорив вірних і нагадав про важливість спорудження церкви всією громадою. З ним служили цуманський декан протоієрей Тарас Манелюк, ківерцівський декан протоієрей Олег Ткачусь, настоятель парафії протоієрей Іван...

03 вересня 2007 р.
НА КОНСУЛЬСЬКОМУ ПРИЙОМІ

27 липня 2007 р.

Єпископ Луцький і Волинський Михаїл на запрошення генерального консула Республіки Польща в Луцьку Войцеха Галонзки взяв участь у прощальному прийомі з приводу закінчення його консульської місії, який відбувся у домі «Просвіта». Владика подякував пану Войцехові за його добрі справи й поблагословив на подальшу плідну працю задля зміцнення добросусідських стосунків України та Польщі.

27 липня 2007 р.
ОСВЯЧЕНО ДЗВІНИЦЮ

25 липня 2007 р.

Дзвіниця біля храму Святого Йоана Хрестителя в Цумані. Світлина Віталія СарапінаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав Цумань, де освятив дзвіницю і нового дзвона в парафії Святого Йоана Хрестителя. Тепер на молитву вірних скликають шість дзвонів, куплених за допомогою Цуманського лісгоспу, причому одного з них придбав за свої кошти начальник обласного лісового господарства Богдан Колісник. Тож на Літургії владика, з яким співслужили цуманський декан протоієрей Тарас Манелюк та місцеві священики, виголосив проповідь про важливість дзвонів у православному служінні, про їхню благодатну дію. На відправі разом з усіма вірянами молився голова селищної ради Олександр Кобелан.

25 липня 2007 р.
СВЯТО У КАМЕНІ-КАШИРСЬКОМУ

24 липня 2007 р.

Храм Святителя Миколая Чудотворця у Камені-Каширському. Світлина Віталія СарапінаЄпископ Луцький і Волинський Михаїл здійснив архіпастирську візитацію до Каменя-Каширського. Тут він очолив Божественну Літургію у храмі Святителя Миколая Чудотворця. З владикою співслужили камінь-каширський декан протоієрей Володимир Мицько, ковельський міський і старовижівський декан протоієрей Анатолій Александрук, любомльський декан священик Юрій Устимчук та інші священнослужителі. Архієрей виголосив велику проповідь про духовний подвиг первоверховних апостолів Петра й Павла, які показують нам приклад дієвої віри, і від імені Патріарха Філарета вручив ордени Архістратига Михаїла двом жертводавцям – голові райради Романові Чечотці та комерційному директорові підприємства «Каскад-продакшн» Ярославу Федорченкові.

24 липня 2007 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо