Митрополит Михаїл
13 жовтня 2007 р.
У день молитовного спомину апостола і євангеліста Йоана Богослова, єпископ Луцький і Волинський Михаїл прибув до села Уляники Рожищенського деканату, аби відзначити й престольне свято, і невеликий ювілей: десять років тому освячено цей храм. Тоді ж у ньому митрополит Яків (Панчук) висвятив на диякона Тимофія Зінкевича – теперішнього владику Михаїла. Тож і для парафіян, і для архієрея цей Божий дім – рідний, з ним пов’язані теплі спогади.
Під час Божественної Літургії, яку разом із єпископом відправили декан протоієрей Василь Шняк та інші священнослужителі, владика нагородив золотим наперсним хрестом настоятеля парафії священика Мирона Цюпу, а отців Андрія Голуба, Артема Кованського і Тараса Свистовича – камилавкою. У проповіді преосвященний наголосив на важливості...
11 жовтня 2007 р.
У селі Завидів Іваничівського деканату у приватній оселі обновився образ Пресвятої Богородиці. Цій іконі більше сотні років, і від давнини вона стала темною. Нещодавно її власниця побачила, що образ почав виблискувати, як новий.
Декан протоієрей Ярослав Мельничук із місцевим духовенством відслужив Акафіст перед іконою та попросив господиню, щоб дозволила взяти її до Божого дому, аби люди могли поклонитися цій святині.
Ця подія збіглася з відзначенням 60-річчя місцевого храму Апостола Йоана Богослова. 7 вересня до завидівців з архіпастирським візитом прибув єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Він, як і всі священнослужителі, які разом із владикою відправляли Службу Божу...
8 жовтня 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл та духовенство кафедрального собору Святої Трійці на прохання головного лікаря обласної клінічної лікарні Івана Сидора відправили подячний молебень з нагоди перебування на Волині німецьких кардіохірургів на чолі з професором Рейнером Кьорфером, які прибули для проведення кількох операцій на серці з імплантації серцевого клапана тяжко хворим українцям. Під час Богослужіння владика привітав німецьких лікарів, висловивши задоволення зустріччю, що «відбулася і в медецині, і в молитві». Він зазначив, що проблема збереження життя є актуальною у всі часи, вона єднає різних, але насамперед віруючих людей у різних країнах. Після молитви архієрей подарував гостям пам’ятні іконки й окропив їх освяченою водою.
5 жовтня 2007 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив місце під будівництво храму Благовіщення Пресвятої Богородиці в селі Веснянка Ківерцівського деканату. З ним співслужили декан протоієрей Олег Ткачусь та інші священнослужителі.
Веснянка – село нове, церкви в ньому не було ніколи. Але й тут, як і в кожному населеному пункті, Божий дім повенен стати центром життя. Тож символічно, що хрест, будучи нині мало не на краю села, невдовзі, за планом розвитку Веснянки, має опинитися у його серцевині. Дай, Боже, щоб так сталось і в буквальному, і в духовному розумінні!
28 вересня 2007 р.
Учора вчена рада Волинського університету провела перше засідання як орган вищого навчального закладу зі статусом національного: напередодні його відвідав Президент України Віктор Ющенко й оголосив відповідний указ. На засідання було запрошено єпископа Луцького і Волинського Михаїла та капелана ВНУ протоієрея Михайла Бучака. Владика благословив діяльність університету як національного і, відповідно до благословення Патріарха Філарета, вручив ректору Ігореві Коцану орден Святителя Миколая Чудотворця...
28 вересня 2007 р.
Воздвиженський храм села Боратин Луцького районного деканату вирізняється ще здалеку: 100 років тому його спорудили чехи-колоністи в стилі, типовому для тогочасних протестантських споруд. Чехи жили в Боратині з 1872 року, а в 1947-му відбулося масове повернення волинських чехів на батьківщину предків. Ще й досі старші волиняни згадують добрим словом цих людей: вони були висококультурні, господарні, з українцями не конфліктували, більше того – багато з них прийняли православну віру. На стінах боратинської святині – написи чеською мовою: про її історію, молитви. І кожної відправи згадують боратинці тих чехів-євангеликів, молячись за «фундаторів і жертводавців святого храму цього».
27 вересня з нагоди престольного свята парафію відвідали єпископ Луцький і Волинський Михаїл, районний декан протоієрей Віктор Пушко та інші священнослужителі, які разом з настоятелем протоієреєм Іваном Пахолком відслужили урочисту Божественну Літургію. Під час проповіді, владика теж добрим словом згадав засновників цієї церкви і закликав боратинців підтримувати в ній вогонь віри.
27 вересня 2007 р.
Днями у Луцьку проходив з’їзд української громадської організації «Орден Архістратига Михаїла», на який прибули й представники рицарських орденів з Німеччини та Угорщини. У рамках урочистих заходів зібрання учасники побували на недільній Божественній Літургії у кафедральному соборі Святої Трійці. Її відправили єпископи Луцький і Волинський Михаїл, Ужгородський і Закарпатський Кирил (духівник організації) та соборне духовенство. Після Богослужіння відбувся хресний хід у замок Любарта, де на руїнах середньовічного собору Апостола Йоана Богослова ряд осіб було прийнято в рицарі...
25 вересня 2007 р.
Минулої суботи луцька Феодосіївська парафія святкувала престольний празник, а також 105-річчя початку будівництва свого храму. З цієї нагоди сюди прибув єпископ Луцький і Волинський Михаїл. Разом із канцлером протоієреєм Миколою Цапом, обласним деканом і настоятелем церкви протоієреєм Іваном Семенюком, луцьким районним деканом протоієреєм Віктором Пушком та іншими священнослужителями владика відправив Божественну Літургію, під час якої виголосив велику проповідь. Її тема – рядки з Одкровення Йоана Богослова про ставлення Бога до «ні тих ні сих»: «...Знаю твої діла; ти ні холодний, ні гарячий; якби ти був холодний або гарячий! Але оскільки ти теплий, а не гарячий і не холодинй, то викину тебе з уст Моїх». Преосвященний, зокрема, сказав: «Християнин повинен мати активну життєву позицію – і як член Церкви, і як громадянин...
21 вересня 2007 р.
Щороку 21 вересня, на Другу Пречисту, у лучан – особливе свято. Адже за церковним календарем це не тільки Різдво Пресвятої Богородиці, а й день ушанування Її чудотворного образа Холмського. Ця ж святиня всіх християн і найстаріша ікона в Україні (ХІ ст.) зберігається в Луцьку, в Музеї волинської ікони. Тож спочатку в кафедральному Троїцькому соборі служиться Божественна Літургія, а потому від нього та інших церков міста вірні хресним ходом прибувають до Холмської. Тут священнослужителі на чолі з єпископом Луцьким і Волинським Михаїлом безперервно відправляють загальний акафіст Діві Марії, миропомазують тисячі прочан, які прикладаються до реліквії. Цього року все відбувалося, як і минулими роками, за винятком однієї обставини: уперше в цьому...
20 вересня 2007 р.
Фах журналіста – вельми неспокійний. У переліку найбільш ризикованих професій – аж до смертельних випадків – журналістика стоїть серед перших. Тож не дивно, що вітчизняні новинарі відзначають особливий День пам’яті українських журналістів, які віддали своє життя за Правду.
Сьогодні працівники засобів масової інформації прийшли до кафедрального собору Святої Трійці на панахиду по загиблих і померлих журналістах Волині. Її відслужив єпископ Луцький і Волинський Михаїл із соборним духовенством. «Як важливо, коли про людину пам’ятають! – сказав він у проповіді.– Якщо вона жива, то до рідних, знайомих, колег слід приходити у їхніх радощах і скорботах; якщо померла, то слід молитися за її упокоєння. І сьогоднішня ваша молитва за колег, які відійшли у вічність, не була марною: вона...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи