Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Митрополит Михаїл

Складанка – нова іграшка, яку виготовили волинські винахідники. Світлина Андрія Гнатюка
ДЛЯ ДІТЕЙ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл благословив винахід волинян: Сергій Деркач із колегою, які є парафіянами нашої Церкви, розробили й запатентували принципово нову іграшку – «Складанка». Це вже сертефікована головоломка, виготовлена з вільхи (здебільшого ручна праця), яка допомагає малечі віком від трьох років не лише розробляти рухи, а й розвивати мислення. Столяр Володимир Іванов переконує, що мінімально головоломка дозволяє скласти 16 фігур. А з великого кубика можна скласти й сотню образів.

Ставити випуск «Складанки» на комерційну основу винахідники наразі наміру не мають. Найперше хочуть своїм коштом забезпечити нею обездолених дітей та інвалідів, і лише згодом запустити в продаж. Першу партію іграшок уже отримали у Волинському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

02 жовтня 2011 р.
Відкриття новоствореного Музею історії Луцького Хрестовоздвиженського братства XVII–XXI століть. Світлина інформаційної служби єпархії
ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ

27 вересня, на Воздвиження чесного і животворчого хреста Господнього, у приміщенні колишнього братського монастиря в Луцьку освячено новостворений Музей історії Хрестовоздвиженського братства XVII–XXI століть. Це перший в Україні музей братської організації.

Ідею втілило в життя Волинське крайове братство Святого апостола Андрія Первозваного (Луцьке Хрестовоздвиженське), яке очолює народний депутат України першого скликання Андрій Бондарчук, за сприяння обласного краєзнавчого музею (зокрема завідувача відділу давньої історії Олени Бірюліної). Чимало попрацювали дизайнер Микола Слатов, член Братства Валерій Романюк (ремонтні роботи) та багато інших.

Музей створено на науковому образотворчо-документальному матеріалі, творах волинських малярів Олександра Дишка і Володимира Жупанюка. Це, зокрема, портрети середньовічних...

30 вересня 2011 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл виголошує проповідь у храмі Святителя Феодосія Чернігівського під час Божественної Літургії з нагоди престольного празника. Світлина інформаційної служби єпархії
З ВІРОЮ, НЕ БАЙДУЖЕ

22 вересня, в день Знайдення й перенесення мощей святителя Феодосія Чернігівського, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію в Феодосіївському храмі обласного центру. Із ним співслужили канцлер єпархії, луцький міський декан протоієрей Микола Цап, ківерецький декан протоієрей Іван Семенюк, настоятель парафії протоієрей Ігор Швець та інші священнослужителі.

Вітаючи всіх зі святом, владика виголосив проповідь про активну життєву позицію. Архієрей закликав наслідувати святителя Феодосія Чернігівського, не бути байдужими до того, що відбувається навколо нас: до ближніх, до Церкви. «Коли спадає думка не піти до храму чи не відвідати хворого, з цим треба боротися», – підкреслив він. Адже Господь показує нам Свою благодать: людина, спіткнувшись, але увірувавши, стає праведником, каліка – здоровим, зазначив архіпастир.

28 вересня 2011 р.
Священнослужителі й ченці нашої єпархії привезли до Тернополя точну копію Холмської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці з одноіменної луцької парафії. Світлина інформаційної служби єпархії
НАША РЕЛІКВІЯ – У ТЕРНОПОЛІ

Наприкінці минулого тижня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, священнослужителі й ченці нашої єпархії привезли до Тернополя точну копію Холмської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці з одноіменної луцької парафії (оригінал образа перебуває у Музеї волинської ікони). У супроводі святині взяли участь кацлер протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, ківерецький декан протоієрей Іван Семенюк, декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко), настоятель згаданої парафії протоієрей Михайло Онищук, багато інших священнослужителів.

Урочиста зустріч ікони відбулась на майдані Перемоги, де її зустрічали архієпископ Тернопільський і Кременецький Іов, єпископи Вінницький і Брацлавський Онуфрій, Тернопільський і Теребовлянський Павло, Дніпропетровський і Павлоградський Симеон. Як зазначено на сайті Tk-eparhia.org.ua, не оминули увагою цю подію і представники державної влади, зокрема міський...

28 вересня 2011 р.
Під час паломництва до Холмської чудотворної ікони Богоматері. Світлина інформаційної служби єпархії
ДО БОГОРОДИЦІ ХОЛМСЬКОЇ

Щороку 21 вересня, на Різдво Пресвятої Богородиці, відбувається традиційне паломництво до Холмської чудотворної ікони Богоматері, оригінал якої перебуває у Музеї волинської ікони (за церковним календарем цього дня особливо вшановується цей образ).

З нагоди престольного празника в луцькому храмі на честь Холмської відбулася Божественна Літургія, яку очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з настоятелем протоієреєм Михайлом Онищуком, духовенством із Тернопільщини, Рівненщини, Буковини. Під час Служби Божої владика виголосив слово про вшанування Холмської ікони Божої Матері. Зазначив, що цей образ даний нам, аби, звертаючись із вірою до Матінки Божої, ми отримували просиме й не забували про Її покровительство, передаючи цю духовність від покоління до покоління...

27 вересня 2011 р.
Герб Волинського братства Апостола Андрія Первозваного (Луцького Хрестовоздвиженського)
ВІДКРИВАЄМО МУЗЕЙ

Завтра, на Воздвиження чесного і животворчого хреста Господнього, відбудеться відкриття Музею історії Луцького братства (XVII–XXI ст.) за адресою: Луцьк, вул. Кондзелевича, 5.

О 10.00 розпочнеться святкова Божественна Літургія у Хрестовоздвиженському храмі, яку очолить архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, а о 12.00 – освячення музею, нагородження «винуватців» його створення, перша екскурсія та реалізація братської літератури зі штемпелем першого дня.

Волинська духовна консисторія, крайове братство Святого апостола Андрія Первозваного (Луцьке Хрестовоздвиженське), обласний краєзнавчий музей запрошують священнослужителів, мирян, представників громадськості та ЗМІ розділити радість торжества.

26 вересня 2011 р.
Храм Різдва Пресвятої Богородиці в с. Білашів Ковельського районного деканату. Світлина з архіву священика Віктора Домбровського
ВІДТЕПЕР І В БІЛАШЕВІ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новозбудований храм Різдва Пресвятої Богородиці в с. Білашів Ковельського районного деканату. Із ним співслужили благочинний протоієрей Іван Бонис, настоятель парафії священик Віктор Домбровський, духовенство Ковельського, Любомльського та Любешівського деканатів, зі Львова. До святкування також долучилася голова сільради Катерина Юзинкевич.

Владика виголосив пастирське слово, у якому наголосив на важливості будівництва Божих храмів. Під час Богослужіння він нагородив настоятеля золотим наперсним хрестом. На завершення Служби Божої архієрейські благословенні грамоти отримали й численні жертводавці, адже саме завдяки їм за шість років у селі постала церковця.

25 вересня 2011 р.
Молебнем у луцькому кафедральному соборі розпочато новий навчальний рік Волинської православної богословської академії. Світлина інформаційної служби єпархії
З НОВИМИ СИЛАМИ

З нагоди початку навчального року у Волинській православній богословській академії (ВПБА) архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, ректор протоієрей Ігор Швець, викладачі-священнослужителі відправили молебень в кафедральному Троїцькому соборі. На ньому були присутні вихованці академії, зокрема першокурсники.

Понад 120 священнослужителів, юнаків та дівчат із Волині, Центральної та Південної України, а також із-за кордону (Аргентини, Бразилії, Парагваю, Росії) долучилися до числа студентів ВПБА, щоб стати бакалавром, магістром, регентом хору – стаціонарно або заочно.

Цього року професорсько-викладацький склад поповнився новими кадрами. Серед них: доктор історичних наук професор Михайло Кучинко, доктор історичних наук професор Юрій Недужко...

01 вересня 2011 р.
У жидичинській обителі під проводом архієпископа Луцького і Волинського Михаїла відзначають Успіння Богородиці за давньою монастирською традицією. Світлина інформаційної служби єпархії
ВІДРОДЖЕНИЙ ЗВИЧАЙ

28 серпня, на Успіння Пресвятої Богородиці, в чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату удруге врочисто відправлено, за давньою монастирською традицією, Ранню з чином погребіння плащаниці Богоматері та хресним ходом до Свято-Духівського скиту цієї обителі.

Очолив торжество архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили намісник монастиря ігумен Константин (Марченко), скитоначальник ієромонах Макарій (Дядюсь) та інші священнослужителі. У святкуванні взяли участь намісниця луцького монастиря Святителя Василія Великого ігуменя Анастасія (Заруденець), ченці й черниці, миряни, зокрема, члени козацького стрілецького братства.

30 серпня 2011 р.
Парафія Успіння Пресвятої Богородиці в с. Старий Чорторийськ Маневицького деканату відзначає храмове свято, яке очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Світлина інформаційної служби єпархії
ПЕРЕМІГ «НЄВЄЖЕСТВО»

28 серпня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував у с. Старий Чорторийськ на Маневиччині, де Успінська парафія відзначала престольний празник. Його радо зустрічало духовенство, зокрема, декан протоієрей Андрій Закидальський, настоятель священик Антон Таранченко, не дуже велика, але дружна громада.

Це село – одне з дуже небагатьох у єпархії, де ще злегка тліє міжправославне протистояння. Дев’ять років тому тут сталася вельми прикра подія: хреста, освяченого на місці спорудження храму Київського Патріархату, фанатики УПЦ МП поламали і вкинули в річку. Відтоді багато що змінилося: храм таки поставлено, парафія зростає, нещодавно придбала житло для священика, а головне – куди меншою стала напруга між двома православними громадами...

30 серпня 2011 р.
701-710  711-720  721-730  731-740  741-750  751-760  761-770  771-780  781-790  791-1343
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо