Митрополит Михаїл
У кафедральному соборі Святої Трійці відправили Божественну Літургію й подячний молебень з нагоди випуску бакалаврів богослів’я у Волинській духовній семінарії (ВДС). Із архієпископом Луцьким і Волинським Михаїлом співслужили ректор протоієрей Ігор Швець, викладачі та випускники у священичому сані.
Як зазначено на сайті Volynska-seminaria.org.ua, на випусній урочистості архієрей привітав усіх зі святом, наголосивши на висоті достоїнства пастирського служіння, та висловив сподівання, що випускники цього духовного закладу виправдають покладені на них надії.
Ректор відзначив згуртованість та відповідальність цьогорічних випускників. Cаме тому Господь благословляє їм скористатися можливістю стати першими студентами магістратури Волинської православної богословської академії, у яку реорганізовано семінарію з 2011/2012 навчального...
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у кафедральному соборі Святої Трійці відправив заупокійну літію по спочилих волинських журналістах і молебень за здоров’я живих представників цього фаху з нагоди їхнього професійного свята. У спільній молитві взяли участь керівники волинських ЗМІ, журналісти, інші віряни.
Вітаючи присутніх зі святом, владика наголосив, що Господь покровительствує усім, хто висвітлює правду. Ця дорога нелегка, адже завжди знайдеться якийсь спокусник, котрий стане на заваді правді. Але ви, зазначив архієрей, не повинні піддаватися, варто йти до кінця.
Насамкінець архіпастир окропив усіх освяченою водою й кожному медійнику вручив книгу письменника Брата Віктора «Діяння небожителів»...
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл із священиками взяв участь у міжнародній науковій конференції «Святі землі Волинської», що відбувалася у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки під патронатом, зокрема, нашого владики. Організатори заходу – Інститут церковних досліджень ВНУ та інші установи й організації.
Звертаючись до присутніх, владика наголосив на важливості проведення конференції такого рівня саме на Волині. Він зазначив, що розкриваючи невідомі сторінки історії та заново відкриваючи святих, ми повинні подивитися й на сучасних вірян, котрі своїм справжнім християнським життям показують кожному з нас шлях до спасіння...
Читачі газети «Волинь-нова» роками слідкували за публікаціями Валентини Штинько і Євгенії Ковальчук про церкви нашого краю. Не просто про церкви – про церкви і людей. Ба навіть більше – про церкви, як про людей. Бо автори – журналіст і музейний працівник – розповідали про Божі доми в художньо-публіцистичному стилі. Ось одна церковця, відремонтована, радіє, що не минають, хто йде – привітає хресним знаменням; інша ж сумує, що її, стареньку, занедбану, в бур’янах, обходять односельчани... Оповіді про історію «об’єктів сакральної архітектури» в’яжуться із життєписами тих, хто зводив їх, хто доглядав за ними, хто руйнував їх, хто відстоював і відновлював їх у колишній красі.
Деякі розповіді просто западають у душу. В них ідеться, так би мовити, про скромні подвиги скромних людей, але їх важливість можна зрозуміти лише в контексті епохи. Кілька жіночок безліч разів об’їздили високі й найвищі кабінети, щоб церкву в селі не закрили. Вже й церковні чиновники були на них лихі за те, що вносили в їхнє життя неспокій. Але за якимось, може, сотим разом жіночки таки вибороли в часи атеїстичних гонінь право на храм у своєму селі...
29 травня в Устилузі Володимирського районного деканату архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новозбудований храм Вознесіння Господнього. Із високопреосвященним співслужили декан протоієрей Євген Шевчук, володимирський міський декан протоієрей Юрій Пилипець, настоятель священик Андрій Суднік та інше духовенство.
За Богослужінням владика побажав усім, щоб цей храм, будівництво якого тривало шість років, був завжди наповнений щирою молитвою. Нехай Господь благословить кожного, хто сюди завітає. Не важливо, ким людина була колись і які мала переконання, найголовніше – ким вона є сьогодні і ким хоче бути завтра. Ніколи не пізно увійти до храму, головне – віра та каяття, зазначив архієрей.
Владика нагородив отця настоятеля хрестом із прикрасами, вручив ордени Святителя Миколая Чудотворця парафіяльному старості Ніні Гук, підприємцям Романові Гуку, Олександрові...
6 червня, в понеділок, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у кафедральному соборі Святої Трійці відправить заупокійну літію по спочилих волинських журналістах і молебень за здоров’я живих представників цього фаху з нагоди їхнього професійного свята. Початок богослужіння о 8.30. Духовна консисторія запрошує всіх керівників ЗМІ, журналістів, їхні родини до спільної молитви.
Волинський національний університет ім. Лесі Українки (ВНУ) урочисто відзначив день університету і 75-річчя його заснування. З цієї нагоди у кафедральному соборі Святої Трійці архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, віце-канцлер і старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, декан протоієрей Микола Нецькар, капелани ВНУ протоієреї Михайло Бучак і Віктор Михалевич, інші священнослужителі відправили подячний молебень. Із ними молилися ректор вишу Ігор Коцан, викладачі, студенти.
Звертаючись до присутніх, владика висловив задоволення, що починати святкування з молитви – добра традиція для університету. Адже без Божого благословення не може розпочинатися жодна справа. Архієрей побажав професорсько-викладацькому складові ВНУ й студентам втілення усіх їхніх завдань та мрій.
Цього ж дня владика взяв участь в урочистому розширеному засіданні вченої ради цього вишу.
Учора, на Переполовення П’ятдесятниці, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив престіл храму та келії скиту Святого Духа Миколаївського чоловічого монастиря в с. Жидичин Ківерецького деканату. Із ним співслужили декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко), настоятель обителі ігумен Яків (Мільян), скитоначальник ієромонах Іов (Богуш), інші священнослужителі. З ними молилися намісниця монастиря Різдва Христового у Володимирі ігуменя Марія (Ігнатенко), сільський голова Олег Данкевич та інші миряни.
За Богослужінням архієрей зазначив: ми стоїмо не просто на місці, яке освятили й де лунала молитва. Ми перебуваємо на пагорбі, де звершували молитву наші пращури, куди набиратися духовної сили приїжджав князь Данило Галицький. Це був величний осередок духовності на Волині, підкреслив владика. Воскресімо ж на цьому місці дім молитви!..
Після недільної Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл звернувся до парафіян із пастирським словом. Насамперед наголосив, що ми не повинні піддаватися всякого роду сумнівній інформації, якою рясніють світські ЗМІ та книги. Людина найперше має шукати правди Божої в храмі, запитувати поради у духівника.
Для цього при соборі відкрито кімнату духівника (справа в притворі). Сюди протягом дня (після закінчення ранкових відправ і до початку вечірніх) може прийти кожен, хто шукає підтримки, розради, душпастирської поради, молитви. Потрібно лише зголоситися до свічниці й черговий священик, який протягом дня перебуває на території собору, поспішить до вас. Час вашого приходу можна погодити й за телефоном 72-34-48.
Господь чує кожного, хто звертається до Нього по допомогу.
Минулої неділі архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з деканом протоієреєм Миколою Нецькаром та іншими священнослужителями кафедрального собору Святої Трійці, з участю вихованців Волинської духовної семінарії відправив заупокійну літію на Замковому майдані обласного центру перед пам’ятним хрестом. Поминальну молитву проведено з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій. Разом з усіма молилися міський голова Микола Романюк, заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк, представники громадськості.
У проповіді владика закликав усіх не бути байдужими, коли твориться беззаконня. Треба боротися за правду й жити за Божими заповідями, які мають стати основою життя, зазначив архіпастир. Адже ті, котрі невинно загинули, своїм життям окропили дорогу до нашої незалежності.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи