Митрополит Михаїл
У чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату освячено хрест і місце під будівництво (відновлення) собору Воскресіння Христового. Богослужіння очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили намісник обителі ігумен Константин (Марченко) з братією. Радість торжества з усіма розділили сільський голова Олег Данкевич, козаки Волинського стрілецького братства, які постійно підтримують заходи монастиря.
На проповіді владика зазначив, що ми відроджуємо втрачений Воскресенський собор, який існував у ХVII ст. Молільників у монастирі стає все більше, тому й постала необхідність відродити святиню.
На завершення святкувань тут відбулося козацьке свято з відтворенням деяких давніх звичаїв.
14 жовтня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив святкове Богослужіння в соборі Покрови Пресвятої Богородиці м. Ківерці з нагоди престольного празника та перебування в храмі Тростянецької чудотворної ікони Богоматері «Одигітрія». Із ним співслужили ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Ігор Швець, декан протоієрей Іван Семенюк (настоятель собору) та інше духовенство.
За Богослужінням владика виголосив проповідь про віру. Підкреслив, що завдяки молитвам наших пращурів ми сьогодні не переслідувані. Однак чомусь далеко не всі у храмі, щось заважає нашому спілкуванню з Богом. А все через гріховність – невдячність до батьків, безвідповідальність у шлюбі, неповагу до ближніх, зазначив архієрей. Потрібно очистити своє серце, простивши провини ближнім своїм, адже коли ви простили, то і Бог вам простить, і Пресвята Богородиця візьме під Свій покров...
13 жовтня, в день пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Руси, єпархія відзначила день ангела архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. З цієї нагоди у кафедральному соборі Святої Трійці відправили Божественну Літургію та подячний молебень. Із владикою співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Ігор Швець, декани єпархії та інші священнослужителі.
Після Богослужіння о. Микола від імені духовенства привітав архієрея зі святом і побажав міцного здоров’я, реалізації всіх задумів й витривалості в нелегкому архіпастирському служінні. Також канцлер зазначив, що особливої уваги владика приділяє розвитку монастирів, освіті духовенства, адже завдяки його старанням Волинська духовна семінарія стала богословською академією. З часу його призначення в області зареєстровано 104 релігійні громади, освячено 55 новозбудованих храмів...
21–24 жовтня в Луцьку перебуватиме частина мощей святого великомученика й цілителя Пантелеймона. Ця велика святиня вперше за 200 років покидає Чернівецьку єпархію, де постійно зберігається в одному із храмів.
21 жовтня о 13.00 – зустріч мощей на Київському майдані, хресний хід із ними до храму Холмської чудотворної ікони Божої Матері (сквер навпроти гімназії № 4). З 14.00 цього дня до 16.00 23 жовтня тут постійно – і вдень, і вночі – відправлятимуть Богослужіння, вірні прикладатимуться до святині.
23 жовтня о 16.00 – мощі хресною ходою буде перенесено в кафедральний собор Святої Трійці, де о 17.00 розпочнеться Вечірня з акафістом великомученику.
24 жовтня о 9.00 – Божественна Літургія, яку очолить архієпископ Луцький і Волинський Михаїл з нагоди свята Собору волинських святих і актового дня Волинської православної богословської академії...
Цими днями наша Церква відзначає 1000-ліття закладення київського собору Святої Софії – головного храму Русі-України. Із цієї нагоди сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у співслужінні з духовенством кафедрального собору Святої Трійці вперше відслужив новий україномовний Акафіст Пресвятій Богородиці перед її образом «Нерушима Стіна» у храмі Великомучениці Катерини луцького Свято-Василівського жіночого монастиря. Нерушимою ця центральна ікона Софійського храму (більше відома як «Київська Оранта») іменується тому, що стіна, на котрій вона зображена, – єдина, яка дійшла без перебудов і реконструкцій. Це символ непорушності Церкви, стійкості нашого народу...
13 жовтня Церква вшановує святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Руси, який є святим покровителем керуючого нашої єпархії архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. У день ангела архіпастиря в кафедральному соборі Святої Трійці буде відправлено святкову Божественну Літургію та подячний молебень. Після Богослужіння священнослужителі й віряни вітатимуть владику. Поспішімо й ми – початок відправи о 9.00.
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив іконостас, кивот горнього місця та храмову ікону в церкві Святої Трійці с. Липини Луцького районного деканату. Із владикою співслужили настоятель протоієрей Микола Цап’юк та інше духовенство. Разом з усіма молився й сільський голова Богдан Гусак (один із жертводавців парафії).
За Божественною Літургією архієрей виголосив проповідь про значення іконостасу. Зокрема зазначив, що споглядаючи на образи, ми в молитві звертаємось до Самого Бога. У храмі треба думати про те, чи правильно ми живемо, що доброго зробили. Потрібно просити в Бога заступництва, настанови, підтримки, допомоги, оздоровлення.
У храмі Воздвиження хреста Господнього в Нововолинську архієпископ Луцький і Волинський Михаїл разом із деканом протоієреєм Стефаном Фульмесом, настоятелем парафії протоієреєм Віталієм Голяном та іншим духівництвом освятив новий іконостас. Рік знадобився червоноградським майстрам для виготовлення іконостасу з дуба, адже це ручна робота.
У заході взяв участь депутат міської ради Віталій Бадзюн, меценат храму.
За Богослужінням владика виголосив проповідь про значення іконостасу в церкві. По завершенні Служби благословенними грамотами нагороджено о. Віталія та Надію Войтюк (директора місцевого історичного музею) за розвиток духовності та поширення православної віри.
14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці, у чоловічому монастирі Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату буде освячено хрест і місце під будівництво (відновлення) собору Воскресіння Христового.
З цієї нагоди о 9.00 відправлять Божественну Літургію в домовому Миколосвятошинському храмі обителі, а чин освяти, який очолить архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, розпочнеться о 14.00. На завершення тут відбудеться козацьке свято з відтворенням деяких давніх звичаїв. Намісник монастиря ігумен Константин (Марченко) з братією запрошує вірних розділити радість торжества.
30 вересня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новий іконостас у храмі Мучениць Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії, що на території Луцького біотехнічного інституту. Чин освяти проведено з нагоди престольного празника. З владикою співслужили намісник луцького Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка), настоятель парафії священик Андрій Ротченков та інше духовенство.
Після Божественної Літургії архієрей привітав усіх іменинників з днем ангела, наголосивши: «потрібно просто любити, просто вірити, просто надіятися – отоді буде порядок і гармонія у душі». Адже маючи ці чесноти, будь-які дії у повсякденному житті ґрунтуватимуться на основах лише любові, зазначив архіпастир, а «любов довготерпить, милосердствує, співстраждає, не заздрить».
До свята долучилися й діти з парафіяльної недільної школи, які привітали учасників торжества віршами та піснями.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи