Митрополит Михаїл
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав храм Апостола Андрія Первозваного в Ковелі й освятив новий престіл. Це один із перших Божих домів Київського Патріархату на Поліссі. До війни то був римо-католицький кляштор, радянська влада перетворила його на склад, опісля на будинок панахиди, а в 1992 році його передано нашій Церкві.
Чин освячення, Божественну Літургію та хресний хід навколо церкви владика звершив у співслужінні з міським деканом протоієреєм Анатолієм Александруком, настоятелем парафії протоієреєм Дмитром Кекляком та іншими місцевими священнослужителями. За труди на Господній ниві архієрей нагородив багатьох парафіян благословенними грамотами, а директора підприємства «Тур» Петра Смаля – орденом Архістратига Михаїла...
Сьогодні в с. Дубова Корчма Горохівського деканату архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив місце для Миколаївського храму та хрест, де буде розташовано цвинтар поруч майбутньої церкви. Строго кажучи, будівництом «із нуля» це годі назвати: є три стіни, що збереглися від колишньої споруди. Тут був клуб, довгий час приміщення не використовувалось і руйнувалося. Коли ж з’явилась можливість відновити клуб, селяни загомоніи: «А чому клуб? Хай лучче церква!»
Церкви в Дубовій Корчмі ніколи не було, тож владика побажав селянам, аби з Господньою допомогою вони швидко впоралися з будівництвом, ходили в Божий дім за розрадою, за спасінням. «Я радий, що ви не руйнівники, а будівничі, що ви дбаєте за своє вічне майбутнє», – сказав високопреосвященний.
З архієреєм, зокрема, співслужили районний декан протоієрей Андрій Сидор, настоятель парафії священик Олег Корчинський. Разом із громадою молились голова місцевої селянської спілки Андрій...
У Неділю святих жінок-мироносиць архієпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у відправі Божественної Літургії в Михайлівському храмі с. Лосятин Тернопільської області (мала батьківщина владики) з нагоди відпустового свята. Під час Служби Божої архієрей виголосив проповідь, закликавши вірян завжди перебувати в мирі зі своїми ближніми, не тільки з однодумцями, а й, наприклад, із християнами інших конфесій.
До Богослужіння, яке очолив архієпископ Тернопільський і Кременецький Іов, долучилися також кілька священнослужителів із Волинської єпархії, які родинно пов’язані з Лосятином.
Учора у Волинському академічному музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка відбулась церемонія нагородження лауреатів Першої волинської незалежної премії за вищі професійні та громадські досягнення «Людина року Волинського краю ‘2009». На запрошення дирекції конкурсу архієпископ Луцький і Волинський взяв участь у цьому урочистому заході, де було оголошено, що владика – переможець у номінації «Гуманна справа року» за активну участь у Різдвяному благодійному телерадіомарафоні «Бог багатий милосердям».
Владика прийняв нагороду й виступив зі словом удячності, зазначивши, що зворушений відзнакою, хоча свої благодіяння не афішує. «Ця нагорода більше належить усім вам, ніж мені, адже Церква робить добрі справи завдяки жертводавцям. Дякую усім за благі діла, за пожертви. Хай ваші руки наповнюються земними дарами! Діліться ними з ближніми своїми!», – закликав архієрей.
З нагоди 50-річчя створення Волинського державного училища культури і мистецтв імені І. Стравінського в обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т. Шевченка відбувся творчий звіт колективів цього навчального закладу. На запрошення дирекції архієпископ Луцький і Волинський Михаїл разом із духовенством кафедрального собору Святої Трійці побував на заході і привітав колектив із ювілеєм. Зокрема, владика, нагадавши присутнім, що Церква, яка піклується про людські душі, веде їх до Бога, з вдячністю відзначає внесок викладачів та вихованців училища за творчі доробки, що допомагають людям пізнавати красу та багатогранність душі. Архієрей, дякуючи за співпрацю, побажав працівникам культури «здоров’я, творчих здобутків, успіхів у процвітанні української культури та духовності, глибокої віри, яка допомагає долати всі...
Завершується обговорення проекту Закону «Про внесення змін до Закону України ”Про захист суспільної моралі“», який запропонувала Національна експертна комісія з питань захисту суспільноїморалі (Moral.gov.ua). Цей документ викликав широкий відгомін у нашому суспільстві.
Комісія пропонує заборонити проведення видовищних заходів та обіг будь-якої продукції, що пропагують війну, тероризм, інші прояви злочинної діяльності, національну, расову та релігійну ворожнечу, неповагу до національних і релігійних святинь, фашизм, вживання токсичних, наркотичних речовин, алкогольних напоїв, тютюнопаління, насильство і жорстокість, проституцію, звідництво, торгівлю людьми, створення та поширення продукції порнографічного характеру, приниження душевнохворих, людей літніх або з фізичними вадами (каліцтвом) тощо. Також у проекті Закону передбачено заходи захисту дітей від негативного впливу продукції, забороненої чи обмеженої до обігу на території України, популяризування загальнолюдських цінностей, духовних і культурних...
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Дніпропетровський і Павлоградський Симеон, який перебував у нашій єпархії з офіційним візитом, висловили найщиріші співчуття генеральному консулу пану Томашеві Яніку з приводу трагічної загибелі в авіаційній катастрофі під Смоленськом Президента Леха Качинського та інших високоповажних осіб, серед яких і духовні особи – православний архієпископ Мирон (Ходаковський), католицький єпископ Тадеуш Плоскі та інші.
Владики Михаїл і Симеон залишили запис у жалобній книзі Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку і разом із канцлером єпархії протоієреєм Миколою Цапом та священнослужителями кафедрального собору Святої Трійці відправили тут заупокійну літію.
Слова співчуття архієпископ висловив також у короткому інтерв’ю Люблінській телерадіокомпанії, зазначивши, що «біль наших сусідів є і нашим болем. Тому ми просимо у своїх молитвах, щоб Господь укріпив польський народ у цей особливий час випробування. Нехай жоден народ не зазнає такої великої трагедії».
Учора, в неділю Апостола Фоми (другу після Пасхи), архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив Божественну Літургію і панахиду в луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі і виголосив проповідь про поминання померлих. Владика зазначив: цього дня ми молимося за спочилих із надією, що Господь помилує їх. Сумуємо за нашими рідними, проте, як каже апостол Павло, – радіємо воскресінню. Тому сьогоднішнім спільним Богослужінням просимо, щоб Господь як Чоловіколюбець простив їм гріхи та дарував небесні оселі, де нема ні журби, ні зітхань, а життя безкінечне.
Оскільки цього дня у Луцьку відзначали Проводи, архіпастир підкреслив, що, перебуваючи на цвинтарі, православним християнам не варто поспішати відправляти заупокійну молитву, якнайшвидше вишукуючи когось із священиків. Треба побути довше коло могили, подумати про...
7 квітня, коли в соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Ковеля відзначають престольний празник, тут відбулось урочисте освячення нижнього храму. Цікава деталь: при відбудові цього Божого дому, який було вщент зруйновано за радянських часів, віднайшли фундамент давньої церкви. Цю знахідку, уже як історично-духовну цінність, залишили недоторканною під склом у нижньому храмі.
Божественну Літургію очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили міський декан протоієрей Анатолій Александрук, районний декан протоієрей Іван Бонис, настоятель собору протоієрей Василь Мичко та інше духовенство.
Владика виголосив проповідь, у якій зазначив: Благовіщення Пресвятої Богородиці – це свято, що є провісником народження Ісуса Христа, Який Своїми стражданнями та смертю викупив нас від гріха...
Сьогодні в Луцьку відбувся загальноміський Страсний хресний хід. Процесія пройшла від Замкового чоловічого монастиря Архангелів вулицями Кафедральною, Братковського, Лесі Українки до кафедрального собору Святої Трійці з 12-ма зупинками (стояннями), що відображають останні події в земному житті Христа.
Щороку у Страсну п’ятницю в обласному центрі проводять таку ходу. Але цьогоріч архієпископ Луцький і Волинський Михаїл не тільки ніс великого хреста, символічно повторюючи страждальну дорогу Спасителя. Архієрей ішов ще й із невеличким хрестом-ковчежцем, де вміщено частинки мощей невідомих святих і, найголовніше, дрібну частку того животворчого древа, на якому було розп’ято Месію. Цю велику святиню передав нашій Церкві благодійник, який попросив не зазначати його ім’я...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи