Митрополит Михаїл
На свято Вознесіння Господнього, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у Вознесенському храмі Горохова очолив Божественну Літургію та освятив оновлений іконостас, який встановлено 1903 року. Громада оздобила його сусальним золотом (востаннє це робилося у 1906 році). Учасники престольного празника особливо молились за Горохів, усіх мешканців, адже цього дня тут відзначали день міста та його 770-річчя.
Із владикою співслужили декан протоієрей Андрій Сидор (настоятель парафії) та інші місцеві священнослужителі. У Службі взяв участь голова райради Ярослав Довгополов, хлібом-сіллю зустрічали архієрея діти в українському вбранні зі зразкового гурту-студії «Кобзарик» під керівництвом Любові Мосієвич...
У неділю, 16 травня, в селі Липини Луцького районного деканату – освячення новозбудованої церкви Святої Трійці. Чин освяти, Божественну Літургію і хресний хід навколо храму очолить архієпископ Луцький і Волинський Михаїл.
Настоятель священик Микола Цап’юк, парафіяльна рада запрошують усіх бажаючих розділити радість торжества. Богослужіння розпочнеться о 10.00. Доїзд із Луцька – маршрутками № 9-а, 32 (кінцева зупинка). Збір представників ЗМІ – о 9.20 біля церкви.
(оновлено)
9 травня – день народження архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. 10 травня з цієї нагоди у кафедральному соборі Святої Трійці владика очолив Божественну Літургію і подячний молебень. З ним молилися канцлер духовної консисторії протоієрей Микола Цап, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, отці декани єпархії, намісники й намісниці наших монастирів, інші священнослужителі, ченці й черниці. До Богослужіння долучилися також викладачі та вихованці семінарії, багато мирян.
Отець Микола виступив із вітальним словом від духовенства та вірян, у якому відзначив зусилля архієрея щодо розвитку єпархії та духовного життя нашого краю...
Останніми вихідними лучани відзначили не лише День Перемоги, а й День матері. На обох святах людей згуртував фестиваль «Вишиті обереги єднання», який проходив удруге, але вперше мав статус всеукраїнського (автор ідеї та організатор – заслужений діяч культури України Віталій Іваницький).
Два дні рушники, ткані, вишиті гладдю і хрестиком, рушники на іконах із 17 областей яскравіли різними барвами на Театральному майдані й прилеглих вулицях. Це витвори мистецтва, з якими раділи і сумували наші предки, з якими приймають немовлят у цей світ і проводжають небіжчиків в останню путь. Тому участь у фестивалі взяла й Церква – архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, священнослужителі, вихованці Волинської духовної семінарії, миряни. Як зазначив у вітальному слові владика, ми показали працю людських рук, через пожертву яких маємо прикрашені ікони в храмах. Адже людина для Божого дому жертвує найкраще...
До Дня Перемоги в Луцьку та всій єпархії пройшли святкові заходи. 7 травня канцлер протоієрей Микола Цап взяв участь в урочистому зібранні в обласному муздрамтеатрі, а 9 травня після Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан собору протоієрей Микола Нецькар та інші священнослужителі взяли участь у мітингу на міському Меморіалі. Тут духовенство відправило заупокійні літії по жертвах Другої світової війни біля головного монумента та пам’ятного знака постраждалим від депортації з українських етнічних земель Забужжя. Тим часом перед пам’ятником Тарасові Шевченку в центрі міста настоятель луцької парафії Рівноапостольного князя Володимира священик Сергій Медвєдєв із благословення владики відслужив літію по вояках Української повстанської армії, які полягли за нашу спільну Перемогу.
У райцентрах священнослужителі Київського Патріархату також не стояли осторонь святкувань. Так, в Іваничах настоятель парафії Казанської ікони Божої Матері протоієрей Андрій Мельничук окрім...
Парафія Великомученика Юрія Переможця у Володимирі відзначила храмове свято, яке очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. За Божественною Літургією з ним співслужили настоятель парафії, районний декан протоієрей Євген Шевчук, міський декан протоієрей Юрій Пилипець, багато місцевих священнослужителів. В урочистому Богослужінні взяли участь голова райдержадміністрації Валентин Скуба, голова райради Андрій Онищук, інші представники влади, воїни-афганці, котрі, бажаючи вшанувати пам’ять загиблих побратимів, принесли квіти до пам’ятника загиблим у локальних війнах, що розташований на території Юріївського собору.
Після Служби владика виголосив проповідь про наслідування святих угодників Божих. Зокрема зазначив, що, вшановуючи одного з великих воїнів Христових, котрий не боявся жодних випробувань, ми повинні мати таку ж ревну любов до Бога, таку ж велику любов до своєї Батьківщини. «Нехай...
З такими словами звернувся до вірян архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у недільній проповіді під час учорашньої Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці.
Владика зазначив: кожен із нас повинен розуміти, що ми в руках Божих, і тільки Господь знає майбутнє й веде нас земними шляхами. Інша справа, коли людина через гріховність своєї душі, уникаючи волі Божої, сама створює собі певні проблеми. Як говорили древні мудреці: посієш вчинки – пожнеш звички, посієш звички – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю. Тому ми, маючи свобідну волю, покликані йти до Царства Небесного. Однак чи всі йдуть правильною дорогою? Чи буде нам на користь переступ волі Божої? Про це кожен має задуматись.
Насамперед потрібно покаятись у своїх гріхах, а найголовніше – не забувати ходити щонеділі та у свята до храму. «Стримуйте себе, щоб побути довше на Богослужінні та й іншим допомагайте не втекти із храму. Людина не втече від Бога – до гріха швидше можна прибігти. Бо гріх віддаляє, а праведність і благодать єднає з Богом», – підкреслив архієрей.
Вчетверте 26 волинських богомільців здійснили пішу прощу до почаївських святинь. Цьогоріч у ході взяли участь і четверо священиків: ієреї Михайло Стрільчук, Володимир Курчин, Сергій Лівончук, Валерій Братунь. Серед паломників було четверо дітей віком від 11 до 14 років. Найстаршою у групі була 74-річна ковельчанка, проте вік не став на їй заваді і вона однією з перших дійшла до відпустового місця.
Як сказав організатор паломництва Юрій Нечипорук, «135 кілометрів пройденої дороги, навіть у дощ, ні з чим не можна зрівняти. Адже кожна людина одержує від пішої мандрівки Божу благодать, яка підтримує, надихає, підбадьорює. Кожен відправляється в дорогу з якимись своїми клопотами, переживаннями. Однак по приході додому починаєш розуміти, що життя починає налагоджуватися: хтось знаходить роботу, хтось позбувається психологічних проблем. Найяскравішим підтвердженням Божого промислу було одужання однієї жінки, яка, вкотре здійснивши піше паломництво, позбулася...
Учора, в день Переполовення П’ятдесятниці, чоловічий монастир Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату урочисто заснував скит Святого Духа, який розташовано неподалік обителі. Скит – це місце більш суворого подвигу, яке зазвичай закрите для паломників.
На ознаменування відкриття скиту та зародження нового відпустового свята, яке тут відзначатимуть на Переполовення П’ятдесятниці щороку, у скиті освятили поклінний хрест і відправили Божественну Літургію. Богослужіння очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. З ним співслужили декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, намісник монастиря ігумен Константин (Марченко), намісник луцького Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка), ієромонахи та інші священнослужителі. У Службі Божій взяли участь намісниця луцького монастиря Святителя Василія Великого ігуменя Анастасія (Заруденець) із черницями, жидичинський сільський голова Олег Данкевич та чимало мирян...
Щоб удосконалити роботу духовної консисторії (управління єпархії), сьогодні архієпископ Луцький і Волинський видав указ, яким призначив протоієрея Олександра Безкоровайного віце-канцлером єпархії.
Отець Олександр народився 1978 року на Тернопільщині. У 1998-му закінчив Волинську духовну семінарію, в 2008-му – Національний університет «Острозька академія» за спеціальністю «Релігієзнавство», здобувши кваліфікацію магістра релігієзнавства, викладача філософських і релігієзнавчих дисциплін. Із 1999 року священик, клірик кафедрального собору Святої Трійці в Луцьку. Старший капелан єпархії з 2004 року. Цю посаду він суміщуватиме й надалі з посадою віце-канцлера.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи