Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Митрополит Михаїл

Богослужіння з нагоди 230-річчя храму Воздвиження хреста Господнього в с. Колона Іваничівського деканату. Світлина Юрія Павлюка
ХАЙ МИНАЮТЬ ВІКИ

Парафія Воздвиження хреста Господнього в с. Колона Іваничівського деканату відзначила 230-річчя свого храму. На ювілей прибули поважні гості: архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан протоієрей Ярослав Мельничук, місцеве духовенство. Співав відомий львівський хор «Орфей».

Цього дня колонинці прийшли до свого храму в особливо піднесеному настрої. На проповіді ж під час Божественної Літургії архієрей закликав присутніх завжди, і в свято, і в будень, не вгашати духа молитви й добрих справ, гуртуватися навколо своєї святині.

Тридцять років – з 1959 по 1989-й – богоборча влада не пускала сюди християн: тут було влаштовано музей села. Проте духа не вгасила, і щойно повіяло теплом перемін, як в 1989 році храм у Колоні знову став діючим. Палає цей дух в багатьох і нині. Тож владика нагородив благословенними грамотами деяких найбільших жертводавців – підприємців Валерія Діброву й Ігоря Остапчука – та не дуже заможного, проте вельми побожного селянина Олега Малашевського...

23 грудня 2009 р.
Луцький національний технічний університет
«З ЛЮБОВ’Ю В СЕРЦІ»

Так називається захід, проведений Луцьким національним технічним університетом 21 грудня до дня святого Миколая. У вечорі, який відбувся в палаці культури «Просвіта», взяв участь архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, ректор духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, інші священнослужителі й семінаристи.

Владика звернувся до зібрання з архіпастирським словом, закликавши в усьому наслідувати вчинки святого – бути людинолюбними, нелицемірно дбати про благо ближнього, виконувати Божі Заповіді. Саме так, із любов’ю в серці, як жив святий Миколай, маємо жити й ми, сучасні християни, – сказав архієрей.

23 грудня 2009 р.
Храм Святителя Миколая Чудотворця в Луцьку. Світлина Юрія Павлюка
БЕРІМО ПРИКЛАД З МИКОЛАЯ

19 грудня – день спомину святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця. Це свято невелике, але дуже шановане в Україні.

Цього дня в Луцьку відзначила храмовий празник Миколаївська парафія. Радість свята розділив із вірянами архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. У співслужінні з канцлером протоієреєм Миколою Цапом, настоятелем протоієреєм Миколою Гоєм та іншими священнослужителями владика відслужив Літургію. «Не так важливо, що і скільки ми даруємо ближньому. Важливо, щоб доброта була постійна і від щирого серця. Важливо, щоб добро не робити напоказ, фальшиво. Факти із життя святого Миколая – для нас приклад нелицемірної турботи про ближнього», – сказав високопреосвященний у проповіді. Під час відправи архієрей нагородив отця настоятеля хрестом із прикрасами, а священика Миколу Цап’юка, викладачі духовної семінарії, настоятеля парафії Святої Трійці в с. Липини Луцького районного деканату, – золотим наперсним хрестом...

22 грудня 2009 р.
Київ, Володимирський собор, 14 грудня 2009 р. Богослужіння з нагоди тезоіменитства Патріарха Філарета. Світлина з сайта Cerkva.info
У КИЄВІ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у кількох Богослужіннях та заходах, які відбулися в столиці.

13 грудня владика як тимчасовий член був Священного Синоду був учасником його засідання в патріаршій резиденції під головуванням Святійшого Філарета. Увечері цього дня й ранком наступного, 14 грудня, єпархіальний архієрей долучився до святкових відправ у Володимирському соборі з нагоди тезоіменитства Первоієрарха нашої Церкви.

16–17 грудня архієпископ Михаїл взяв участь в урочистих Богослужіннях, присвячених великомучениці Варварі та пов’язаних із висвятою ієромонаха Марка (Гринчевського) на єпископа Чернівецького і Кіцманського...

18 грудня 2009 р.
Храм Покрови Пресвятої Богородиці в Нововолинську. Світлина Данила Зінкевича
ПРИКРАШАТИ ХРАМИ Й ДУШІ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав Покровську парафію в Нововолинську з нагоди завершення зовнішньої реконструкції її храму. Ще не так давно, у 1992 році, це був перший православний дім Божий у молодому шахтарському місті, переобладнаний із адміністративного будинку.

Владика освятив зовнішні стіни, у співслужінні з деканом протоієреєм Стефаном Фульмесом, настоятелем священиком Ігорем Фесиною, кліриком парафії священиком Орестом Піджарком та іншими священнослужителями звершив Божественну Літургію, сказав архіпастирське слово про важливість прикрашання храму як споруди та храму душі – добривими вчинками, насамперед прощенням.

10 грудня 2009 р.
Престольне свято в храмі Великомучениці Катерини луцького Василівського жіночого монастиря. Світлина Данила Зінкевича
У ХРАМІ КАТЕРИНИ
(оновлено)

7 грудня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив престольне свято в храмі Великомучениці Катерини Василівського жіночого монастиря в Луцьку. Це перший храмовий празник у недавно освяченому Божому домі.

Під час Божественної Літургії з владикою співслужили намісники Замкового монастиря Архангелів ігумен Святополк (Канюка), монастиря Святителя Миколая Чудотворця в с. Жидичин Ківерецького деканату ігумен Константин (Марченко), ієромонахи та інші священнослужителі. У Богослужінні взяли участь намісниця монахиня Анастасія (Заруденець), черниці й послушниці, а також багато мирян.

10 грудня 2009 р.
Під час презентації відреставрованої Холмської чудотворної ікони Богородиці. Світлина Леоніда Максимова
ЗАВЕРШЕНО ВЕЛИКУ РОБОТУ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл та канцлер протоієрей Микола Цап побували в Музеї волинської ікони, де взяли участь у презентаційній академії з нагоди завершення реставрації Холмського чудотворного образа Богородиці.

Це одна з найдавніших у світі богородичних ікон (кінець ХІ ст.), що шанується і православними, і католиками. Разом з тим, це найдавніший образ у нашій країні. Він був серед найбільших святинь Київської Русі, з ХІІІ ст. перебував у Холмі – столиці Волинсько-Галицького князівства. Його подальша доля, як і вся історія Холмщини та цілої України, сповнена трагізму: образ неодноразово зникав і віднаходився, нищився і відновлювався. Ікона прославилась численними чудесами, перше з яких фіксується під 1240 роком, останнє – нашими днями. У XVII ст. уніатський єпископ Яків Суша уклав книгу «Фенікс...» (три видання), у якій виклав понад сімсот чудес, що сталися за посередництвом Холмської Богородиці. Пресвятій Діві на честь цього образа складено особливі служби – акафісти...

03 грудня 2009 р.
Іконостас у храмі Архістратига Михаїла с. Воля Ковельська. Світлина Данила Зінкевича
ЯКИЙ ХРАМ БЕЗ ІКОНОСТАСУ!

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав парафію Архістратига Михаїла в селі Воля Ковельська. У співслужінні з деканом протоієреєм Іваном Бонисом та численним духівництвом владика освятив іконостас, відслужив Божественну Літургію, під час якої виголосив проповідь про іконошанування в Православній Церкві та нагородив настоятеля громади священика Володимира Удуда золотим наперсним хрестом.

Церкву було освячено позаторік, і досі вона мала тимчасовий іконостас. До цьогорічного храмового свята ковельський майстер Михайло Чикалюк виготовив іконостас високої мистецької вартості, у якому строгі вимоги візантійського канону гармонійно поєднуються із сучасним письмом. Вартість іконостасу оплатили два благодійники, один із них – мешканець Донецька родом із Волі Ковельської.

Тож тепер Михайлівський храм зір і ззовні, і зсередини, його іконостас налаштовує душу на молитовний лад.

02 грудня 2009 р.
Волиняни піднесли заупокійні молитви в День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій і взяти участь у загальноукраїнській акції «Засвіти свічку». Світлина Леоніда Максимова
ПОМОЛІМОСЬ!
(оновлено)

26 листопада архієпископ Луцький і Волинський Михаїл благословив деканам, настоятелям парафій у День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій відправити Божественні Літургії та поминальні богослужіння. Владика закликав духовенство й мирян піднести до Господа заупокійні молитви та о 16.00 взяти участь у загальноукраїнській акції, поставивши на підвіконні домівок запалені свічки.

28 листопада у Луцьку від кафедрального собору Святої Трійці рушив хресний хід. Архієрей, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці, міського деканату, отці капелани обласного центру, викладачі й вихованці Волинської духовної семінарії, очільники обласної і міської влади, представники громадськості й багато небайдужих лучан пройшли вулицею Лесі Українки до площі Братський Міст. Після короткої молитви біля Хрестовоздвиженського храму перед каменем на місці майбутнього пам’ятника Християнському милосердю волинян, які рятували від Голодомору українців з УРСР, скорботна хода прибула до Замкового майдану. Тут архієпископ Михаїл очолив заупокійну...

29 листопада 2009 р.
Михайлівський храм у с. Промінь (Пілганів) Луцького районного деканату. Світлина Юрія Кучми
ДАВНІЙ, АЛЕ МОЛОДИЙ

Сучасна назва цього села – Промінь – виказує радянське походження. Але до 1964-го воно звалося Пілганів, давніша назва – Пулханів, а це, за переказами, відгомін того, що тут за часів монголо-татарської навали стояв воєвода Пулхан. Так це чи ні – невідомо. Відомо лише, що, згідно з археологічними даними, цьому поселенню не одне тисячоліття, а от перша письмова згадка походить із 1451 року. Михайлівський храм у селі зведено в 1683-му. Стоїть він донині, щоправда не раз реставрований й ремонтований. Імена деяких священиків, які служили тут у ХІХ й ХХ століттях, селяни пам’ятають і досі. Це заслуга вчителів і учнів місцевої школи – активістів краєзнавчого гуртка. Вони, зокрема вчителька християнської етики О. Дармовіс, допомагають протоієрею Володимирові Дрозду, що нині духовно окормлює пілганівців, вивчати багату церковну історію села.

Заходами панотця та багатьох меценатів Михайлівський храм тепер як лялечка. Лише пожертви родини В. Демчука за останні чотири роки сягнули 30 тисяч гривень. Тож минулого тижня, у...

28 листопада 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо