Митрополит Михаїл
«Не спокушай Господа Бога Твого!» – до цього закликав віруючих архієпископ Луцький і Волинський Михаїл у недільній проповіді під час учорашньої Божественної Літургії в кафедральному соборі Святої Трійці.
Владика зазначив, що цього дня Свята Христова Церква виносить для поклоніння Животворчий Хрест Господній. Дивлячись на нього, ми розмірковуємо над тим духовним подвигом, який здійснив Ісус Христос, постячись у пустелі 40 днів. У цьому проявляється Його людськість, бо Він, уподібнюючись людині, наостанок зголоднів і був спокушений дияволом. Тут Він зіштовхується як із фізичною спокусою – голодом, так і з духовною – владою. Однак усі диявольські спокуси долає одна відповідь: «Не спокушай Господа – Бога твого» (Мф. 4:7). Тому ми, християни, – говорить архієрей, – повинні намагатись наслідувати Христа. Найперше повинні постити, не тільки фізично, але й стримуватись духовно. У каноні Андрія Критського так і сказано: «Постившись, браття, фізично, давайте будемо...
Жити у мирі з самими собою та ближніми своїми – основна тема проповіді архієпископа Луцького і Волинського Михаїла під час недільної Літургії учора в кафедральному соборі Святої Трійці. З ним співслужили декан протоієрей Микола Нецькар, інші священнослужителі.
Владика зазначив, що перше літургійне прохання до Бога розпочинається зі слів «Миром Господу помолимось», яке означає: перш ніж прийти до храму, ми повинні примиритися з усіма своїми ближніми, особливо у дні Великого посту. «Навіть якщо людина не може вам пробачити, треба першому зробити крок до примирення», – навчав архіпастир. Церква, знаючи наш слабкий духовний стан, допомагає побороти цей негатив за допомогою звичаїв, обрядів, як-от: молитви перед іконами, освячення йорданською водою. Порадою архієпископа було постійно пильнувати за станом своєї душі. Навіть якщо ви помилились у чомусь, не треба розчаровуватись; коли ж переможете себе – радійте своїм духовним подвигам...
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет нагородив голову Волинської обласної організації Союзу українок, депутата Луцької міськради Любов Ганейчук орденом Святителя Миколая Чудотворця. Високу відзнаку вручив 26 лютого, в день її 70-річчя, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, вітаючи пані Любов зі славним ювілеєм і дякуючи за ревні труди на благо Української Православної Церкви Київського Патріархату.
У неділю Торжества Православ’я Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет знову звернувся з відкритим листом до російського Патріарха Кирила й інших ієрархів Московського Патріархату щодо неприпустимості перехрещування людей, над якими це таїнство вже звершено в УПЦ КП. Наш Предстоятель укотре й дуже аргументовано пояснив, що практика перехрещування – це не що інше як хула на Духа Святого, що в Біблії визначено як найбільший гріх.
На прохання прес-служби нашої єпархії архієпископ Луцький і Волинський Михаїл дав коментар місцевим засобам масової інформації з приводу цього звернення. Владика зазначив: на Волині теж нерідко буває, що священики Московського Патріархату вчиняють повторне Хрещення, Вінчання та інші таїнства і треби (похорон, освячення тощо) після священиків Київського Патріархату. Це не тільки неправильно з церковної точки зору. Це, трапляється, призводить до непоправного. Так, після таких перехрещувань одна дитина осліпла, а друга померла. Тож архієрей закликав і священиків УПЦ МП...
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на прохання адміністрації луцького дошкільного навчального закладу № 39, що по вул. Маковського, 1 (завідувачка Світлана Росляк), освятив реконструйовану будівлю цієї установи. В богослужінні взяли участь міський голова Богдан Шиба, інші представники місцевої влади, керівництво та колектив закладу, батьки й діти.
Вітаючи учасників свята, владика зазначив: «Хочеться побажати сьогодні особливого Божого благословення тим жінкам, які відважуються в наш час народжувати. Адже у Святому Писанні сказано, що „жінка ... спасеться через народження дітей, якщо буде у вірі й любові та в святості з цнотою“ [1 Тим. 2:14–15]. Тож майте сміливість народжувати, кому Господь дає такий дар, і нехай ваші діти будуть щасливими».
Учора, в Неділю першу Великого посту, в день Торжества Православ’я, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан протієрей Микола Нецькар та інші священносулжителі, відправивши Божественну Літургію і молебень у кафедральному соборі Святої Трійці, прибули до палацу культури обласного центру, де взяли участь в урочистому нагородженні Луцькою міською радою ветеранів УПА. Владика привітав учасників, подякував ветеранам за неоціннений життєвий подвиг і, бажаючи духовного й тілесного здоров’я, благословив на подальше служіння Богові й Україні.
Указом архієпископа Луцького і Волинського Михаїла призначено нового ківерецького декана. Ним став настоятель Покровського собору в Ківерцях протоієрей Іван Семенюк (досі ці обов’язки тимчасово виконував цуманський декан протоієрей Тарас Манелюк). Також владика доручив канцлерові протоієрею Миколі Цапу тимчасово опікуватися луцьким міським деканатом.
Новопризначеному ківерецькому бланочинному 37 років. У священному сані з 1994 року: під час навчання у Волинській духовній семінарії висвячений на диякона й пізніше на священика митрополитом Йоаном (Боднарчуком). Був настоятелем парафії Воздвиження хреста Господнього в Луцьку, згодом у цьому ж місті, з 2006-го, – настоятелем Свято-Феодосіївської громади. З 2004 року й донедавна був луцьким міським деканом, з 2005-го виконує послух обласного благочинного. Отця Івана відзначено різними церковними нагородами, востаннє – митрою (1999 р.).
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл дав інтерв’ю телекомпанії «Аверс» із приводу самовільного знищення бродячих тварин. Проблема ця справді набула несподіваної гостроти, бо численні зграї здичавілих собак стали загрожувати здоров’ю городян, особливо дітей. Засоби масової інформації наповнені розповідями про покуси і малюків, і дорослих скаженими псами. Тож деякі лучани, не чекаючи, доки міська влада «розкачається», взялися за наведення порядку самі.
Проти цього запротестували «зелені», що й зрозуміло. Разом з тим, боротьба за права тварин стала невід’ємною ознакою західного лібералізму. Знаючи надмірності сучасної демократії, що потрохи докочуються і до України, важливо чітко висловити думку Православної Церкви не тільки, скажімо, щодо евтаназії чи мужолозтва, а й щодо прав тварин...
Закінчується перший тиждень Великого посту, який порівняно з іншими відрізняється особливою строгістю. Від Прощеної неділі й по сьогодні включно архієпископ Луцький і Волинський Михаїл щоденно, зранку й увечері, перебував на Богослужіннях у кафедральному соборі Святої Трійці.
Після першої постової Вечірні, відправленої минулої неділі, владика прочитав спеціальні молитви на початок святої Чотиридесятниці, виголосив велику проповідь про піст, наголосивши на важливості простити ближнім їхні провини й просити прощення у них за свої. Після цього єпархіальний архієрей першим подав приклад: вибачився перед священнослужителями й вірянами за все, чим кого образив.
З понеділка по четвер владика під час великого повечір’я очолював читання покаянного канону святителя Андрія Критського, в середу й п’ятницю зранку – Літургії ранішеосвячених Дарів. А сьогоднішню Службу високопреосвященний завершив читанням канону на честь великомученика Феодора Тирона, який під час гоніння на православних за імператора Юліана Відступника 362 року вчинив чудо. Святий явився архієпископові Євдоксію...
Учора, в сиропусну, прощену неділю, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новозбудований храм Різдва Пресвятої Богородиці в с. Ружин Турійського деканату. Разом із владикою чин освячення, святкову Божественну Літургію і хресний хід навколо церкви відправили декан протоієрей Микола Даньків, настоятель парафії священик Олег Гремалюк та інші священнослужителі.
Попередній Різдво-Богородичний храм у Ружині, дерев’яний, але на кам’яному підмурівкові, було зведено ще 1787 року на кошти поміщика Людвіга Вільги. Простояв він до 1944-го. Дім Божий спалили німці, а камінням із фундаменту мостили дорогу.
Відтоді церкви в селі не було, та за останніх чотири роки ружинці спорудили нову, теж Різдво-Богородичну. Збирали гроші всією громадою, та найбільше постаралися голова сільради Григорій Римарчук, член Національної комісії зв’язку України Петро Семерей (колишній ружинець). Їх владика нагородив орденами Миколая Чудотворця, ще одинадцять добродійників – благословенними...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи