Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

«Тут наші батьки молились»

2 листопала 2013 р. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл освячує каплицю Святителя Миколая Чудотворця у Турійську. Світлини інформаційної служби єпархії.

Сьогодні, в Димитріївську поминальну суботу, митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив каплицю Святителя Миколая Чудотворця у Турійську. Святиню побудовано на місці однойменного православного храму, який діяв з 1859 року і який було зруйновано в 1943-му. Тут же 1913 року похоронили його настоятеля о. Олексія Кришпиловича. Тож її спорудили як прояв шани до освяченого місця та поваги до предків.

Перед відправою освячення відбувся хресний хід від церкви Святої Трійці. Із владикою співслужили декан протоієрей Микола Даньків та інше місцеве духовенство. У богослужінні взяли участь селищний голова Олексій Безсмертний, представники громадськості.

«Ми стоїмо на місці, де багато десятиліть наші прадіди приходили щоб звершити свою молитву, віддаючи хвалу Богові, приходили до храму, – зазначив архіпастир, звертаючись до учасників відправи. – Сьогодні це пустинне місце, немає тут храму, але є місце намолене, місце особливе. Маючи велику віру у серці, маючи в душі і у розумі своєму шану до святині, ми відродили цю каплицю щоб вона нагадувала: „Тут наші батьки молились“. І стоячи на цьому місці, ми тим самим торкаємось до пам’яті прадідів наших, тримаючи єдність через покоління. І тому наша любов сьогодні до пам'яті наших предків – це відродження цієї каплиці, наша любов до наших близьких і рідних – це сьогоднішня батьківська субота».

На завершення освяти митрополит Михаїл нагородив благословенною грамотою ініціатора спорудження каплиці і її будівничого Олександра Галанського.

02 листопада 2013 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо