Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Бо місце святе

8 листопада 2013 р. Церква Великомученика Димитрія Солунського в с. Білин Володимирського районного деканату. Світлина інформаційної служби єпархії.

У день великомученика Димитрія Солунського митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив храм на честь цього святого в с. Білин Володимирського районного деканату. Також було освячено ікону Хрещення Русі та статую Богоматері, створені до 1025-ліття цієї події. Їх встановлено у водосвятній капличці на церковному подвір’ї, яку власноруч збудував настоятель парафії священик Віталій Іванів.

На місці нинішньої церкви колись був католицький костел, повідомив інформаційній службі єпархії о. Віталій. Він згорів 1944 року і тут радянська влада збудувала клуб. У 1995-му будинок передано православній громаді, з того часу й тривала перебудова та облаштування. Розписи у храмі виконали волинська художниця Олена Цьомик із сином.

Із владикою служили декан протоієрей Євген Шевчук, настоятель, інше духовенство – місцеве, а також із Володимирського міського, Ковельського районного деканатів та Рівненської єпархії. У Відправі взяв участь сільський голова Микола Базилюк.

Престіл – це найголовніше, що є в храмі, зазначив у проповіді архієрей: на ньому звершується і приноситься жертва Тіла і Крові Христа. Сьогодні Господь містичним чином дає Себе на споживання вірним для очищення від гріхів і наслідування Царства Небесного. «Нам, земним людям, важко зрозуміти ці істини. Приймаємо їх через призму віри. Ми віримо, що Христос серед нас, ми відчуваємо Його в присутності Божественної Благодаті. І тому душа християнина завжди прагне до храму, завжди прагне до престолу, на якому перебуває Сам Бог невидимо, а видимо являється нам у Причасті. Тепер це повноцінний православний храм, у якому звершуються богослужіння, приноситься безкровна жертва, в який людина приходить грішником, а виходить святою, приходить хворою, а виходить здоровою. Але все це буде даватися за вашої згоди і бажання на основі вашої віри».

Високопреосвященний нагородив благословенними грамотами жертводавців: Йосипа Хомацького, сім’ї Щелковичів, Мороз та Каліщуків.

11 листопада 2013 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо