Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Любов Ганейчук нагороджено орденом Святителя Миколая Чудотворця. Світлина Леоніда Максимова
МНОГІЇ ЛІТА!

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет нагородив голову Волинської обласної організації Союзу українок, депутата Луцької міськради Любов Ганейчук орденом Святителя Миколая Чудотворця. Високу відзнаку вручив 26 лютого, в день її 70-річчя, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, вітаючи пані Любов зі славним ювілеєм і дякуючи за ревні труди на благо Української Православної Церкви Київського Патріархату.

28 лютого 2010 р.
«Волинські єпархіальні відомості»
ПОСТОВИЙ, ТА НЕ СУМНИЙ

Лютневе число «Волинських єпархіальних відомостей» містить немало різноманітних цікавих матеріалів.

У рубриці «З церковного календаря» ви прочитаєте замітку Віктора Гребенюка про святого Єрма, одного з сімдесяти апостолів. Його твір «Пастир» у первісному Християнстві навіть причисляли до книг Святого Письма.

Ангеліна Вигоднік у рубриці «Волинські ікони» цього разу повідає про образ Стрітення із с. Романів, що поблизу Луцька. Стрітенський сюжет мало поширений у нашому іконописі, тож розповідь мистецтвознавця напевно зацікавить вас...

25 лютого 2010 р.
Єпархіальний архієрей коментує для волинських ЗМІ відкритий лист Патріарха Філарета до російського Патріарха Кирила й інших ієрархів Московського Патріархату. Світлина прот. Віталія Собка
НЕ ХУЛІТЬ СВЯТОГО ДУХА!

У неділю Торжества Православ’я Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет знову звернувся з відкритим листом до російського Патріарха Кирила й інших ієрархів Московського Патріархату щодо неприпустимості перехрещування людей, над якими це таїнство вже звершено в УПЦ КП. Наш Предстоятель укотре й дуже аргументовано пояснив, що практика перехрещування – це не що інше як хула на Духа Святого, що в Біблії визначено як найбільший гріх.

На прохання прес-служби нашої єпархії архієпископ Луцький і Волинський Михаїл дав коментар місцевим засобам масової інформації з приводу цього звернення. Владика зазначив: на Волині теж нерідко буває, що священики Московського Патріархату вчиняють повторне Хрещення, Вінчання та інші таїнства і треби (похорон, освячення тощо) після священиків Київського Патріархату. Це не тільки неправильно з церковної точки зору. Це, трапляється, призводить до непоправного. Так, після таких перехрещувань одна дитина осліпла, а друга померла. Тож архієрей закликав і священиків УПЦ МП...

23 лютого 2010 р.
Волинська духовна семінарія Київського Патріархату. Світлина прот. Віталія Собка
«СПАСИ, БОЖЕ!» – ДОБРОДІЙНИКАМ

Волинська духовна семінарія (ВДС) останніми роками проходить не тільки організаційну реконструкцію відповідно до змін у системі навчальних закладів нашого Патріархату, а й реконструкцію будівельну. Завершується зведення нового навчального корпусу, а в старому корпусі закінчився черговий етап капітального ремонту. Як повідомив інформаційній службі єпархії економ ВДС протоієрей Юрій Близнюк, із цього приводу ректор протоієрей Ігор Швець висловив щиру подяку директорові акціонерного товариства «Нова лінія» м. Луцька Вікторові Мозолю за спонсорську допомогу. Нехай Господь благословить вас, дорогі благодійники!

23 лютого 2010 р.
Храм Святителя Василія Великого у Володимирі. Світлина протоієрея Віталія Собка
СТАРІША, НІЖ ВВАЖАЄТЬСЯ?

Минулого тижня м. Володимир відвідав Герой України, директор Львівської картинної галереї Борис Возницький. Як повідомив інформаційній службі єпархії помічник володимирського районного декана протоієрей Микола Гінайло, відомий мистецтвознавець оглянув пам’ятки архітектури, відвідав історичний музей. Гість у цілому високо оцінив стан збереження пам’яток, однак зазначив, що ряд ікон у Василівському храмі (настоятель – протоієрей Тарас Стефура) потребують реставрації та запропонував декілька з них відреставрувати безкоштовно. До речі, на його думку, цю церкву-ротонду, одну з найстаріших святинь Київського Патріархату, зведено не в XIV столітті, як вважається сьогодні, а наприкінці XII – на початку XIII століть (саме в цей період були побудовані подібні в Україні та Європі).

23 лютого 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освячує луцький дошкільний навчальний заклад № 39. Світлина прот. Віталія Собка
НАРОДЖУЙТЕ ДІТЕЙ

Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на прохання адміністрації луцького дошкільного навчального закладу № 39, що по вул. Маковського, 1 (завідувачка Світлана Росляк), освятив реконструйовану будівлю цієї установи. В богослужінні взяли участь міський голова Богдан Шиба, інші представники місцевої влади, керівництво та колектив закладу, батьки й діти.

Вітаючи учасників свята, владика зазначив: «Хочеться побажати сьогодні особливого Божого благословення тим жінкам, які відважуються в наш час народжувати. Адже у Святому Писанні сказано, що „жінка ... спасеться через народження дітей, якщо буде у вірі й любові та в святості з цнотою“ [1 Тим. 2:14–15]. Тож майте сміливість народжувати, кому Господь дає такий дар, і нехай ваші діти будуть щасливими».

22 лютого 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл окроплює освяченою водою ветеранів УПА. Світлина протоієрея Віталія Собка
БОГОВІ Й УКРАЇНІ

Учора, в Неділю першу Великого посту, в день Торжества Православ’я, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан протієрей Микола Нецькар та інші священносулжителі, відправивши Божественну Літургію і молебень у кафедральному соборі Святої Трійці, прибули до палацу культури обласного центру, де взяли участь в урочистому нагородженні Луцькою міською радою ветеранів УПА. Владика привітав учасників, подякував ветеранам за неоціннений життєвий подвиг і, бажаючи духовного й тілесного здоров’я, благословив на подальше служіння Богові й Україні.

22 лютого 2010 р.
Протоієрей Іван Семенюк
КАДРОВІ ЗМІНИ

Указом архієпископа Луцького і Волинського Михаїла призначено нового ківерецького декана. Ним став настоятель Покровського собору в Ківерцях протоієрей Іван Семенюк (досі ці обов’язки тимчасово виконував цуманський декан протоієрей Тарас Манелюк). Також владика доручив канцлерові протоієрею Миколі Цапу тимчасово опікуватися луцьким міським деканатом.

Новопризначеному ківерецькому бланочинному 37 років. У священному сані з 1994 року: під час навчання у Волинській духовній семінарії висвячений на диякона й пізніше на священика митрополитом Йоаном (Боднарчуком). Був настоятелем парафії Воздвиження хреста Господнього в Луцьку, згодом у цьому ж місті, з 2006-го, – настоятелем Свято-Феодосіївської громади. З 2004 року й донедавна був луцьким міським деканом, з 2005-го виконує послух обласного благочинного. Отця Івана відзначено різними церковними нагородами, востаннє – митрою (1999 р.).

22 лютого 2010 р.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл дає інтерв’ю телекомпанії «Аверс» із приводу самовільного знищення бродячих тварин. Світлина протоієрея Віталія Собка
ДО ТВАРИН – ПО-ХРИСТИЯНСЬКИ

Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл дав інтерв’ю телекомпанії «Аверс» із приводу самовільного знищення бродячих тварин. Проблема ця справді набула несподіваної гостроти, бо численні зграї здичавілих собак стали загрожувати здоров’ю городян, особливо дітей. Засоби масової інформації наповнені розповідями про покуси і малюків, і дорослих скаженими псами. Тож деякі лучани, не чекаючи, доки міська влада «розкачається», взялися за наведення порядку самі.

Проти цього запротестували «зелені», що й зрозуміло. Разом з тим, боротьба за права тварин стала невід’ємною ознакою західного лібералізму. Знаючи надмірності сучасної демократії, що потрохи докочуються і до України, важливо чітко висловити думку Православної Церкви не тільки, скажімо, щодо евтаназії чи мужолозтва, а й щодо прав тварин...

19 лютого 2010 р.
Кафедральний собор Святої Трійці в Луцьку. Світлина Сергія Дубинки
ПЕРШІ ПОСТОВІ ВІДПРАВИ

Закінчується перший тиждень Великого посту, який порівняно з іншими відрізняється особливою строгістю. Від Прощеної неділі й по сьогодні включно архієпископ Луцький і Волинський Михаїл щоденно, зранку й увечері, перебував на Богослужіннях у кафедральному соборі Святої Трійці.

Після першої постової Вечірні, відправленої минулої неділі, владика прочитав спеціальні молитви на початок святої Чотиридесятниці, виголосив велику проповідь про піст, наголосивши на важливості простити ближнім їхні провини й просити прощення у них за свої. Після цього єпархіальний архієрей першим подав приклад: вибачився перед священнослужителями й вірянами за все, чим кого образив.

З понеділка по четвер владика під час великого повечір’я очолював читання покаянного канону святителя Андрія Критського, в середу й п’ятницю зранку – Літургії ранішеосвячених Дарів. А сьогоднішню Службу високопреосвященний завершив читанням канону на честь великомученика Феодора Тирона, який під час гоніння на православних за імператора Юліана Відступника 362 року вчинив чудо. Святий явився архієпископові Євдоксію...

19 лютого 2010 р.
1-10  11-17
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо