Новини
21 листопада, у день свята Собору Архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, на дзвіниці біля храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Маяки (Княгинінок) Луцького районного деканату встановлено нового хреста. Божественну Літургію і чин освячення хресного знамення очолив настоятель протоієрей Михайло Бучак, з яким співслужив настоятель парафії Різдва Йоана Предтечі с. Нові Червища Камінь-Каширського деканату священик Олександр Лосєв. До торжества долучилися голова районної ради Ігор Волошенюк, сільський голова Ігор Ярмольський, козаки Волинського стрілецького братства, парафіяни.
Дякуючи благодійникам за посильну допомогу, о. Михайло наголосив, що дзвони – це не лише звук, а й символ єднання.
А наперододні, 19 листопада, у с. Моташівка о. Михайло освятив дерев’яний хрест, на якому встановлено ікону Холмської Божої Матері, адже тут проживає частина переселенців із Холмщини. На цю подію вийшло майже все...
Кілька років тому ми розповідали про криницю з цілющим джерелом у лісі за сім кілометрів від села Сильно Цуманського деканату (Ківерецький район). Тут віддавна молилися в разі посухи, і Господь посилав дощ. Відомі також кілька зцілень на тому місці.
21 листопада архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив каплицю, яку спорудили над колодязем з ініціативи начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Богдана Колісника. Співслужили з владикою декан протоієрей Тарас Манелюк, декан монастирів єпархії ігумен Константин (Марченко), настоятель місцевої парафії Апостола Йоана Богослова протоієрей Петро Герасимук (під опікою якого перебуватиме святиня) та інше духовенство.
Виголошуючи слово, архієрей подякував усім і зазначив: долучившись до цієї благої справи, ви відбудували правду пам’яті людської як подяку Богові й посвячення цього місця на служіння кожній людині.
Учора в кафедральному соборі Святої Трійці відправили панахиду по вояках Волинської групи Армії УНР, які загинули від рук більшовиків. Богослужіння очолив голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко.
Історія наших героїв трагічна. 17 листопада 1921 неподалік с. Базар, що на Житомирщині, у ході Другого Зимового походу група під командуванням генерал-хорунжого Юрія Тютюнника зазнала поразки в бою з 9-ю Кримською кавалерійською дивізією Котовського. Понад 400 воїнів загинуло, деякі, щоб не потрапити до рук червоноармійців, заподіяли собі смерть, 537 опинилися в полоні. З останніх десятки поранених померли, 41-го офіцера піддали подальшим допитам, решту 359 засуджено на смертну кару. Після суду полонених перевели до Базара і розмістили в церкві. 23 листопада в Базарі більшовиками було розстріляно 359 полонених учасників походу, з яких ніхто не погодився перейти на службу до Червоної армії.
Наприкінці минулого місяця луцький районний декан, настоятель парафії Архістратига Михаїла в с. Гірка-Полонка протоієрей Володимир Присяжнюк та настоятель Покровської парафії с. Маяки (Княгинінок) протоієрей Михайло Бучак освятили закладини районного парку та пам’ятну плиту в ньому. Двогектарний парк розбито з нагоди 20-річчя Незалежності України в урочищі Тарасівка поблизу Гірки-Полонки, навколо кургану, де поховані козаки. Зроблено це за почином районної (голова Ігор Волошенюк) та сільської (Олександр Перванчук) рад працівниками місцевих бюджетних установ.
Минулої неділі архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну Літургію в храмі Казанської ікони Божої Матері селища Іваничі з нагоди 14-річчя освячення церкви. Із ним співслужили декан протоієрей Ярослав Мельничук, настоятель протоієрей Андрій Мельничук та інше духовенство.
За Богослужінням владика виголосив проповідь про швидкоплинність життя. Для того, щоб нам не здавалося, що день швидко й марно минає, варто звернути увагу на ближніх своїх, зазначив архієрей, – дбати про батьків, допомагати потребуючим, ходити до храму.
За заслуги перед Київським Патріархатом декількох присутніх архієрей нагородив благословенними грамотами: голову райдержадміністрації Лідію Томашевську, голову райради Анатолія Стадніка, голову селищної ради Федора Войтюка, депутата райради Віктора Дорощука, директора...
Парафія Преподобної Параскеви Сербської с. Дольськ Турійського деканату відзначила своє 10-річчя. Святкову Божественну Літургію очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, із ним співслужили декан протоієрей Микола Даньків, настоятель протоієрей Богдан Мрицак, інше духовенство.
За Богослужінням архіпастир виголосив проповідь про храм Божий. Він зазначив, що церква – місце благодаті Святого Духа, відображення небесної Церкви на землі, місце спільної молитви.
Після традиційного хресного ходу навколо храму владика вручив о. Богдану орден Архістратига Михаїла. Також за значний вклад у розвиток Церкви орденом Володимира Великого відзначено жертводавця Віктора Тимошука, благословенною грамотою – депутата райради Олександра Шилка.
1776 року, 235 літ тому, в селі Городище Ковельського районного деканату збудували дерев’яний храм Успіння Пресвятої Богородиці. У 1941-му він згорів за нез’ясованих обставин, а пізніше те місце стало обійстям родини Ткачуків. І ось нещодавно – повідомив інформаційній службі єпархії настоятель місцевої парафії священик Микола Качмар – Ткачуки вирішили передати в нинішній Успенський храм старого накупольного хреста, який вони віднайшли і зберігали в себе.
Після недільного Богослужіння о. Микола відправив акафіст перед цим хрестом на місці колишньої церкви. Звертаючись до вірних, він зазначив: «Хресне знамення – перемога над усім нечистим. Ми повинні пам’ятати, що Господь за знищення храмів й інших святинь карає, а за збереження – благословляє. Тож я вдячний усім, хто зберіг цю святиню до сьогодення», – промовив душпастир.
Після молитви хрест урочисто перенесли на церковне подвір’я, де його встановлено на спеціальному постаменті для подальшого збереження та шанування.
Волинська обласна рада підтримала звернення Всеукраїнської Ради Церков (ВРЦ) до Президента України щодо тарифів на житлово-комунальні послуги для релігійних організацій. Проект рішення ініціював депутат облради, голова інформаційно-видавничого центру нашої єпархії протоієрей Віталій Собко. Раніше цей документ схвалила постійна комісія облради з питань духовності, релігій, освіти і науки, культури, ЗМІ.
У зверненні ВРЦ зокрема зазначено, що релігійні організації України опинилися у вкрай несприятливих обставинах у зв’язку зі скасуванням Урядом тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, як для населення. Ще раніше, на початку цього року, тарифи на електроенергію були збільшені для церковних спільнот на 30 % шляхом диференціації цін для населення, подібним чином зросла і ціна на природний газ...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи