Сила молитви у скрутні часи
Галина БОНДАРУК, с. Сирники Луцького райдеканатуЩира молитва любові може бути, як зброя, що перемагає ворога.
Коли засіваємо поле, то вкладаємо багато труда і в надії чекаємо на плоди. Стільки вкладаємо старань і для щирої молитви. Адже Господь нас не забуває: сонце ясне світить з неба, земля плоди свої дає за Божим велінням, а пташиний спів доповнює красу земних благ. Бог — наш Отець і наш Творець. Він піклується про нас і дає всі життєві блага. Та як часто ми дякуємо Богові за все і прославляємо Його? Двері в церкву відчинено для всіх, але людей там чомусь не завжди багато… Чи небажання, чи егоїзм незрозумілих вчинків не пускає нас до храму і тримає душу в темряві? Повнота молитви лежить в основі домашніх та церковних молитов. Молимось не для потреби Господа, а для спасіння своєї душі й миру на землі.
Нині держава у тривозі та небезпеці. Не нам, простим людям, шукати крайнього у ситуації, що склалась. Наші близькі та рідні боронять країну на справжній війні, завтра можуть піти на фронт ті, що засівають мирне поле. Хто дасть відповідь про час повернення живих і здорових воїнів до своїх родин? А що робимо ми, аби війна не продовжувалась? Хвилюємось і переймаємось подіями, які щедро дарує нам телеефір та інтернет, а до конкретних форм допомоги країні справа здебільшого не доходить. А ворог наш не спить, засіває у наших серцях численні пристрасті земні й таким чином закриває дорогу до храму, до Бога і провокує послаблення віри, лінощі та маловір’я.
Йоан Кронштадський писав: «Якби ми завжди перемагали свої пристрасті, як тільки вони виникають, то вони не з’являлися б у суспільстві й не бентежили б інших людей, і був би мир на землі». Аби не тривало кровопролиття, ми маємо відчути внутрішню потребу в молитві та покаянні. Ми повинні зростати у щоденній молитві й відійти від будь-яких спокус. Зло відступає не тільки перед добрими вчинками, а й щирою любов’ю. Ворог робить ставку на зло, а ми маємо в душах і серцях значно ефективніший спосіб боротьби — молитву. Господь завжди почує людей, котрі щиро звертаються до Нього по допомогу.
Про післявоєнний час, про голодні п’ятдесяті роки одна жінка, що пережила ті лихоліття, згадувала з болем у серці. Доводилось важко працювати, аби мати хоч якийсь шматок хліба. Жінка мріяла не про вишукані страви, а про те, щоб насититись простою хлібиною. Адже на спечений буханець чекало багато ротів численного сімейства. Про цукерки, печиво і ще якісь делікатеси годі було й мріяти. Та з Божою допомогою ця жінка вижила, з молитвою в серці. Не втративши людського достоїнства, виростила і виховала дітей здоровими і повноцінними громадянами. Ця жінка прожила більше 80-ти літ, була щирою і порядною, служила прикладом для великої родини і з земними почестями та повагою рідних відійшла до Бога.
Я згадала про життєву дорогу моєї свекрухи, аби порівняти минулі повоєнні літа із сьогоденням. Сьогодні у нас ще є хліб і до хліба, а що очікує завтра? Хай Мати Божа оберігає нас від лиха. Нехай посіяна щирість і любов воздасться нам плодами всеперемагаючого добра.
Хай Бог пошле нам терпіння, віру, миру в душі, миру в сім’ї та миру на нашій українській землі!
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи