Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета Свята

ДЕНЬ АНГЕЛА ЄПИСКОПА МИХАЇЛА

Прот. Віталій СОБКО

Божественна Літургія у кафедральному соборі Святої Трійці з нагоди Дня ангела єпископа Луцького і Волинського Михаїла. Фото прот. Віталія Собка13 жовтня Православна Церква вшановує святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Руси. Цього дня Волинська єпархія відзначила день ангела єпископа Луцького і Волинського Михаїла, який приймаючи монашество, отримав ім’я саме на честь цього святого.

Святитель Михаїл за одними даними – грек, за іншими – болгарин. Як зазначається в книзі Наталії Матвєєвої та Андрія Голобородька «Святі і свята України», існує переказ, що коли 988 року великий князь Володимир прибув до Києва з Царгорода, з ним був святитель Михаїл Сирин, який став першим Київським митрополитом і брав безпосередню участь у хрещенні киян. Він був людиною благочестивою та освіченою, провадив у Київській державі рівноапостольну діяльність. Помер 994 року, його мощі спочатку були поховані у Десятинній церкві, потім – у Ближніх (Антонієвих) печерах, а з 1730 – перебували в Успенській церкві Києво-Печерської лаври до часу зруйнування церкви більшовиками.

Свято розпочалося архієрейською Божественною Літургією в кафедральному соборі Святої Трійці, яку очолив сам владика. З ним співслужили канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, ректор духовної семінарії протоієрей Іван Нідзельський, декани та інші священнослужителі.

Після Богослужіння отець Микола Цап зачитав вітальний адрес від волинського духовенства, у якій, зокрема, перерахував цьогорічні здобутки єпархії та її керуючого. Преосвященного вітали церковнослужителі, віряни й представники громадськості.

Дякуючи за вітання, єпископ Михаїл зазначив, що в архієрейському служінні він намагається наслідувати свого небесного покровителя – святителя Михаїла, має намір робити більше добрих справ на ниві Христовій з допомогою Божою і багатьох щирих помічників. «Дякуймо Богові за Його милість та милосердя до нашої славної Волині і нехай Він благословить нас добре попрацювати, аби виправдати свою появу на землі», – підкреслив владика.

Волин. єпарх. відом.– 2006.– № 10 (23)

23 жовтня 2006 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо