Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета Лист до редакції

«ТОДІ ПРИВЕЛИ ДО НЬОГО ДІТЕЙ...»

Священик Володимир ПИРІГ,
настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці в с. Миляновичі Турійського деканату

Діти – наша надія. Яким буде їхнє майбутнє, залежить сьогодні від нас – батьків, Церкви, школи. Разом цих три добрих учителі зможуть виховати дітей.

Є різні думки стосовно впровадження у школах предмету «Основи християнської моралі». Дехто вважає, що це не на часі, бо у Церкви, мовляв, немає навчальної бази. Але варто нагадати, що на Західній Україні вже з десяток років у багатьох школах є урок «Основи християнської моралі» і міжконфесійні методичні напрацювання на кожен клас. Церква загалом має двохтисячолітню, а в Україні – тисячолітню традицію навчання і виховання дітей. Саме на церковних, богослужбових книгах навчались писемності, культури, моралі.

Якщо подивимось на статистику кримінальних справ, на кількість розлучень, абортів, захворювань на СНІД і т. ін. по Україні, то побачимо, що у західних областях ситуація хоч і погана, але не така загрозлива. Річ у тім, що тут більше зберігались моральні цінності – не кради, не вбивай, люби ближнього свого. А це тому, що в ХХ ст. тут був більший вплив Церкви.

Ціль вихання досягнута тоді, коли, спираючись на релігійні засади, здійснюється щастя родини і спільноти, панує пошана закону, любов до батьків, посвята для свого народу. Виховання є плодом довголітньої праці, дорогоцінним скарбом. Виховання – друг, що його жодне нещастя не може від нас відлучити, жоден злочин не може знищити, жоден ворог не в змозі відібрати. Воно приятель удома, потіха у самоті, окраса в товаристві. Виховання проганяє помилки, веде до чеснот. Ким є людина без виховання? Що ми будемо мати через 10 років, якщо не навернемось до загальноморальних цінностей – удома, у школі, у спільноті? Тому слід повсюди в Україні, а не тільки на Волині й Галичині, запровадити у школах уроки християнської моралі, щоб виконати настанову Христа: «Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до Мене, бо таких є Царство Небесне».

Бажаєте, щоб Вашого листа опублікували У «Волинських єпархіальних відомостях»? Якщо у Вас є коментарі з приводу статей або думки, якими Ви прагнете поділитися з читачами, – надсилайте їх до редакції (Градний узвіз, 1, Луцьк, 43025). Будь ласка, зазначайте Ваше ім’я, прізвище, місце мешкання, а також телефон. Листи можуть редагуватися, скорочуватися.

Волин. єпарх. відом.– 2007.– № 10 (35)

25 жовтня 2007 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо