Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Газета Лист до редакції

ЦЕГЛИНА ДО ЦЕГЛИНИ

Л. ЧУБАК, Н. ГРЕК,
с. Березовичі Володимирського деканату

Село Березовичі розкинулося неподалік траси Луцьк–Володимир. Розбудовувати його почали за радянських часів, п’ятдесят років тому як зразково-показове, де умови праці селян, їх побут повинні б наближатися до міських. На зовсім необжитому місці спорудили розкішний будинок культури, школу, готель, адміністративні та житлові будинки. Не вистачало одного – храму Божого, де б жителі села могли славити Господа та просити Його допомоги у всіх своїх житейських справах.

Із приводу спорудження церкви селяни зійшлися на зібрання, де перед ними виступив молодий, сповнений енергії священик Микола Баган. Він переконав присутніх у їх силах звести в селі храм Господній. Спочатку було відкрито церкву в пристосованому приміщенні. Перше Богослужіння відбулося на свято Введення Діви Марії в Храм Господній. Так вирішили назвати й майбутню церкву.

Село починає змінюватися. Щонеділі, у святкові дні на заклик церковного дзвону поспішають люди, щоб помолитися за себе і свою родину, щоб відкрити й очистити перед Богом свою душу. Викладач семінарії зі Львова, побувавши на відправі в пристосованому приміщенні, сказав: «На Богослужінні у вашій тимчасовій церковці я відчув більше святості, ніж часом це буває у величних храмах. Ви маєте хорошого священика».

А тим часом іде робота щодо спорудження храму: виготовлено документацію, зведено фундамент, заготовлено будматеріали, постійно збираються кошти. Кожен житель села намагається допомогти своєю працею або ж матеріально. Ми придбали майже все начиння, необхідне для служб, яке буде використовуватись і в побудованому храмі. Випускники школи дарують ікони для церкви, і це стає традицією.

Зведенням Божого дому постійно опікується володимирський декан протоієрей Юрій Пилипець. З його участю часто відбуваються Богослужіння. Зокрема, влітку він очолив освячення першої цеглини, що покладена в стіну майбутнього храму. Із отцем деканом співслужили протоієрей Юрій Зінчук, настоятель парафії сусіднього села Яковичі, та о. Микола Баган. На Службі була присутня більшість жителів села. Вони молили Бога, щоб допоміг їм найшвидше збудувати цей храм, який стане центром духовності села. Парафіяни висловлюють велику вдячність місцевому фермерові Мефодієві Войтюку та його родині за великий внесок у спорудження церкви, а також генеральному директорові Гнідавського цукрового заводу Сергієві Бондаруку, нашому землякові й надзвичайно порядній людині, який відгукнувся на наші прохання, Фонду Бориса Клімчука і всім добрим людям, що допомагають втілювати в життя нашу мрію. Нехай Господь милостивий завжди тримає вас під своєю опікою та сторицею повертає вам ваші витрати.

Все вище і вище піднімаються стіни церкви. Храм святий будується. Він будується не лише як окраса села, він будується в душах людей, що ідуть до Бога.

Бажаєте, щоб Вашого листа опублікували У «Волинських єпархіальних відомостях»? Якщо у Вас є коментарі з приводу статей або думки, якими Ви прагнете поділитися з читачами, – надсилайте їх до редакції (Градний узвіз, 1, Луцьк, 43025). Будь ласка, зазначайте Ваше ім’я, прізвище, місце мешкання, а також телефон. Листи можуть редагуватися, скорочуватися.

Волин. єпарх. відом.– 2007.– № 11 (36)

22 листопада 2007 р. Версія для друку
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо