Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

Храм Апостолів Петра й Павла в Голобах Ковельського районного деканату. Світлина Богдана Лащенка
ЦЕРКВА, СХОЖА НА АПОСТОЛІВ

Учора, у день славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив Петро-Павлівський храм у селищі Голоби Ковельського районного деканату. У XVII–XVIII століттях тут було споруджено розкішний маєток поміщиків Вільг. Дорога до садиби пролягала через масивну арку, увінчану надбрамною домовою церквою. Згодом арку перепланували, так що утворився двоповерховий дім. Його використовували під дитячий будинок, потому чимало років приміщення простояло пусткою. І ось громада Київського Патріархату, що раніше молилася в тимчасовому храмі (дві кімнати дитсадка), тепер має повноцінний Божий дім. Зусиллями парафіян і меценатів обладнано перший поверх як нижній ярус церкви (колишню надбрамну частину буде відреставровано як верхній храм). Оригінальний іконостас, у якому поєднується традиційність і сучасний стиль, спроектував і виготовив настоятель парафії священик Андрій Сех. У селищі діють храми Московського Патріархату, Римсько-Католицької Церкви, є протестантські громади трьох течій. Однак така конфесійна розмаїтість ні в чому не стояла на перешкоді: серед протестантів були охочі допомагати в реставрації приміщення...

13 липня 2009 р.
Збори деканів Волинської єпархії. Світлина прот. Віталія Собка
ЗБОРИ ДЕКАНІВ

Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл провів у нижньому храмі Троїцького кафедрального собору збори деканів. Розглядали поточні питання церковного життя, було проаналізовано діяльність нашої єпархії, владика відповів на низку запитань, приймав пропозиції та зауваження благочинних. Зокрема, архієрей наголосив на необхідності зосередити особливу увагу настоятелів парафій на роботі з дітьми і молоддю, застосовуючи ті форми праці й служіння, які є зрозумілими для них.

10 липня 2009 р.
УДВОЄ БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Газета «Волинські єпархіальні відомості»Хоча читачам «Волинських єпархіальних відомостей» довелося трішки зачекати (число вийшло здвоєним, за червень–липень), але чекання належно винагороджено: номер містить багато захопливого й душекорисного, насичиний інформацією про події у нашій єпархії.

Рідко ще й у наші часи державою керує жінка, а в середньовіччі то траплялися зовсім особливі винятки. Рівноапостольна ж княгиня Ольга була не тільки жінкою, а й неслов’янкою у слов’янській країні – і успішно керувала нею. Хоча, звичайно ж, не це дало підстави Православній Церкві канонізувати велику княгиню. Про все це читайте у статті Володимира Студа у рубриці «З церковного календаря»...

07 липня 2009 р.
Храмове свято в Цумані. Світлина Сергія Нарольського
МИ ВСІ – ПРЕДТЕЧІ

Багато осіб прославила Христова Церква, багато імен у церковному календарі. Та це переважно дати смерті, знайдення і перенесення мощей і т. ін. А народження – Різдво – відзначаємо лише трьох осіб священної історії: Ісуса Христа, Богородиці та Йоана Предтечі, або ж Йоана Хрестителя.

Сьогодні, на Різдво цього великого пророка, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл розділив радість престольного свята з парафіянами селища Цумань. Предтечинська церква – головний храм Цуманського деканату. Його настоятель декан протоієрей Тарас Манелюк та інші священики благочиння співслужили з владикою під час Божественної Літургії. На Відправі високопреосвященний виголосив велику проповідь.

«Ми всі – свого роду Предтечі, – сказав архієрей. – Бо ми несем у мирське життя головну ідею Християнства – любов. Якщо православний сповнений любові – до рідних, до сусідів, колег, до знайомих і незнайомих, – то про такого скажуть: це справжній православний. І так він може...

07 липня 2009 р.
Олесь Гончар
НА ЧЕСТЬ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА

Сьогодні декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецкар із духовенством взяв участь в урочистому відкритті меморіальної дошки на честь Олеся Гончара. Пам’ятний знак встановлений на одному з будинків нової вулиці у Луцьку, яку найменували на честь цього видатного українського письменника. Отець Микола освятив меморіальну дошку і звернувся до присутніх вітальною промовою, висловивши упевненість, що нинішнє вшанування Олеся Гончара сприятиме розвитку духовної культури волинян.

07 липня 2009 р.
Срібні Царські ворота Софіївського собору у Києві
ВАРТО ПОБАЧИТИ

У Волинському краєзнавчому музеї триває фотоекспозиція «Срібні Царські ворота Софіївського собору у Києві. Польсько-українська реставраторська співпраця». Виставка відбувається під патронатом генерального консула Республіки Польща в Луцьку Томаша Яніка.

Рік тому Вселенський Патріарх Варфоломій I освятив срібні Царські ворота Софіївського собору. А понад 70 років у розкішному бароковому іконостасі Софії Київської пусткою зяяло місце, де вони колись красувалися.

За результатами конкурсу, найкращий проект їх відновлення запропонували «Польські майстерні реставрації пам’яток мистецтва». Спільно з українськими спеціалістами було проведено всебічні наукові дослідження вцілілих фрагментів. Реставраційні роботи виконав краківський фахівець Марек Ганев, який застосував давню технологію тиснення металу, використав інструменти XVIII століття. Інтенсивна праця тривала два роки і завершилася вчасно...

02 липня 2009 р.
Архієпископ Михаїл із Володимиром Єщенком та його дружиною. Світлина Данила Зінкевича
ЗА ВРЯТОВАНУ СВЯТИНЮ

Газети «Волинь» і «Волинські єпархіальні відомості» у травні розповіли про ветерана Другої світової війни 85-річного Володимира Єщенка, який під час визволення Луцька від нацистських окупантів не допустив зруйнування кафедрального собору Святої Трійці. І ось 65 років по тому, 28 червня, релігійна громада висловила глибоку вдячність героєві. За Божественною Літургією архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, подякувавши героєві за подвиг справжнього християнина, вручив йому нагороду – архієрейську благословенну грамоту.

Ось як розповів журналістам Володимир Єщенко про подію, що сталася 31 січня 1944 року:

– Того дня ми здобули Теремно [селище, тепер околиця обласного центру] і вже звідти вели вогонь прямою наводкою по Луцьку, в якому ще були нацисти. У стереотрубу було видно як на долоні будинки, млин, завод, далі збоку – гайок. І посеред всього цього пейзажу – красива висока будівля собору. Тоді командир нашої батареї старший лейтенант Стамбула залишив мене командувати батареєю і звелів вести вогонь...

30 червня 2009 р.
Рясне благословення луцьким випускникам. Світлина прот. Віталія Собка
ДОБРЕ ЗАКІНЧЕННЯ, ДОБРИЙ ПОЧАТОК

Нині в православних церквах – чимало молоді, але цими днями юних облич у храмах було особливо багато. Адже останніми роками встановилась традиція: одержавши атестати, випускники середніх навчальних закладів спершу йдуть у церкву подякувати Богові за здобуту освіту, отримати благословіння перед тим як розпочати новий життєвий етап.

Цього року 1675 лучан закінчили навчання у школах. Найкращі з них – медалісти, лідери учнівського самоврядування, переможці різноманітних олімпіад – зібралися 26 червня в народному домі «Просвіта». З поміж інших їх привітав та благословив на доросле життя архієпископ Луцький і Волинський Михаїл.

Того ж дня владика, декан Свято-Троїцького кафдерального собору протоієрей Микола Нецкар, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, інші священнослужителі відслужили численні подячні молебні. Адже до головного храму Волині прийшли випускники п’ятнадцяти...

29 червня 2009 р.
КРАЩИМ СЕРЕД МОЛОДІ

На честь Дня молоді, що відзначатиметься невдовзі, Турійська районна державна адміністрація вшанувала кращих молодих людей – по двоє від кожної сільради. З-поміж інших вибір випав на настоятеля парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. Миляновичі священика Володимира Пирога, його паніматку Ярославу та настоятеля Різдво-Богородичної громади с. Ружин священика Олега Грималюка. Їм було вручено цінні подарунки.

26 червня 2009 р.
Архієпископ Михаїл з учасниками акції «Україна очима редактора». Світлина Леоніда Максимова
ПИСАТИ ПРО СМИСЛ ЖИТТЯ

У Луцьку розпочалась чергова акція Українського журналістського фонду «Україна очима редактора». 34 керівники і провідних працівники основних регіональних засобів масової інформації зі всіх областей прибули на Волинь, щоб поділитися досвідом і набратися вражень.

Журналісти відвідали Свято-Троїцький кафедральний собор. Тут архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан протоієрей Микола Нецкар та інші священнослужителі відправили молебень за здоров’я трудівників пера.

У проповіді владика, зокрема, сказав: «Смислом життя людини є любов. Зростати у цьому почутті самому і побільше віддавати його ближнім – ось у чому сенс життя. Ви ж, працівники публіцистичного слова, маєте повсякчас дбати про те, аби сказане вами викривало гріх і робило із грішників – праведників». По тому високопреосвященний коротко розповів гостям Луцька про історію цього храму, їм було подаровано друковані видання Київського Патріархату.

26 червня 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо