Новини
У Національному університеті «Острозька академія» відбулися заходи з нагоди вручення дипломів випускникам. Із благословіння архієпископа Луцького і Волинського Михаїла нашу єпархію представляв ректор Волинської духовної семінарії кандидат богословських наук протоієрей Ігор Швець.
Цього року, як і минулого, цей навчальний заклад закінчили священнослужителі нашої єпархії. Так, дипломи бакалавра філософії одержали протоієрей Іван Семенюк і священик Юрій Крохмаль-Брилевський. Серед магістрів філософських і релігієзнавчих наук – священики Михайло Мельничук, Роман Микитюк, Микола Цап’юк та протоієрей Володимир Дрозд, який, до речі, одночасно закінчив і Київську православну богословську академію з дипломом «магістр богослів’я».
Канцлер єпархії протоієрей Микола Цап узяв участь в урочистих заходах із нагоди випуску в Волинському обласному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Цей навчальний заклад розміщений в одній огорожі із храмом Великомученика Юрія Переможця (колишня гарнізонна церква на території казарм), де настоятелем є о. Микола. Він часто відвідує ліцеїстів як душпастир, чимало вихованців – його постійні парафіяни, а кожної першої суботи на Літургію організовано приходять усі ліцеїсти.
«Як ваш духовний наставник бажаю вам: незалежно від того, як складеться ваша доля, завжди пам’ятайте про Всевишнього, дотримуйтеся Заповідей Його, зростайте внутрішньо багатими. Зичу успішно навчатись і в подальшому, досягнути високих військових звань, а насамперед – вірно служити Богові й Україні», – сказав отець Микола і під звуки дзвонів окропив колону випускників свяченою водою.
У День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в України в центрі містечка Цумань декан протоієрей Тарас Манелюк з іншими священнослужителями відправив панахиду по убієнних на тому місці в 1943 році українцях і євреях. Цей масовий розстріл загарбниками мирних жителів іменують цуманською трагедією. Точна кількість загиблих невідома, можна лише стверджувати, що тут було вбито понад сто сімей. Отець Тарас промовив до присутніх, зазначаючи, що єдність політичної нації – це запорука того, що в країні пануватиме мир і братолюбство, а воєнні трагедії не повторяться вже ніколи.
На панахиді був присутній священик Московського Патріархату. Разом з усіма молився голова селищної ради Олександр Кобилан.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував в Інституті ім. Яна Янського, що в м. Холм (Польща). Цей заклад співпрацює з Волинським інститутом ім. В’ячеслава Липинського МАУП. На наукову конференцію «Теократичність буття світу» було запрошено представників Православної, Римо- і Греко-Католицької Церков. Владика виступив із доповіддю «Громадянська релігія, нація, держава», поспілкувався з місцевим духовенством.
(оновлено)
Сьогодні священнослужителі провели хресний хід і відправили заупокійне богослужіння по кількох тисячах в’язнів, загиблих від рук енкавеесівців під мурами колишньої луцької тюрми 23 червня 1941-го року, коли німці ступили на територію України. Заупокійну молитву очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, із яким співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар, ківерцівський декан протоієрей Олег Ткачусь, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний та інші священнослужителі собору та луцького міського деканату. У богослужінні взяли участь римо-католицький єпископ Маркіян Трофим’як, духовенство УГКЦ, луцький міський голова Богдан Шиба, заступник голови облдержадміністрації Святослав Кравчук, члени братства вояків УПА, представники громадськості та ЗМІ...
Вчора у Володимирі відбулися заходи з нагоди Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Вперше у місті заупокійні молитви спільно провели священнослужителі Київського і Московського Патріархатів – повідомив єпархіальній прес-службі священик Андрій Шевчук. Біля Обеліска Слави панахиду очолив протоієрей Олексій Никитюк (УПЦ МП). Після цього хресний хід вирушив до пам’ятника розстріляним в’язням, встановленого у валах городищ. Тут перед пам’ятним хрестом поминальне богослужіння відбулося під проводом районного декана протоієрея Євгена Шевчука (УПЦ КП). У слові до присутніх о. Євген підкреслив важливість молитви за спокій тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність України.
(оновлено)
19 червня на запрошення обласної клінічної лікарні з нагоди Дня медичного працівника архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував на святковому вечорі в Палаці учнівської молоді. Разом із деканом протоієреєм Миколою Нецкаром та іншими священнослужителями Свято-Троїцького собору владика відслужив молебень, привітав головного лікаря Івана Сидора і весь медперсонал зі святом, нагородив благословенними грамотами за активну працю на Божій ниві лікаря Василя Іщука й аптекарку Людмилу Ніколаєву.
Того ж дня в домі «Просвіта» селища Іваничі відбулись урочисті заходи із цієї ж нагоди. Як повідомив прес-службу єпархії протоієрей Василь Мельничук, привітати медиків району прибули декан протоієрей Ярослав Мельничук разом із настоятелем місцевої парафії...
Цими днями на Турійщині відзначили 65-ті роковини визволення району від гітлерівців. У с. Миляновичі святкування відбулися біля пам’ятника слави. Зібралися ветерани Другої світової, які громили ворога у лавах Червоної армії, та воїни-афганці. На прохання організаторів заходу настоятель місцевої парафії Покрови Пресвятої Богородиці священик Володимир Пиріг відслужив панахиду і виголосив проповідь. Він наголосив, що вистояти у тій страшній війні допомагала віра і молитва багатьох українців.
(оновлено)
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував у Володимирі. Тут у соборі Різдва Христового він освятив новий престіл і відправив Божественну Літургію у співслужінні з міським деканом протоієреєм Юрієм Пилипцем, настоятелем собору протоієреєм Миколою Удудом, іншим духівництвом.
Численним вірянам високопреосвященний виголосив змістовну проповідь. «Християнська істина настільки велика, що дається людині наче на виріст. Ми повинні постійно зростати в ній. Ознака живої душі – це прагнення до досконалості: ми постійно рухаємося до святості, до більшої чистоти, і це прояв того, що душа наша живе. Храм це наче Небо в мініатюрі, аби ми хоч трохи уявили собі через сприймання тілесними очима, ту красу, що Господь приготував праведникам на Небесах. Ось і ваша громада вирішила придбати новий, ще кращий престіл. І це дуже правильно, бо в Божому домі все має бути найкраще: і шати, і розпис, і спів... Але найголовніше при цьому, що зовнішнє прикрашання повинно спонукати до роботи над своєю душею, над її красою. Так працюючи над собою, зростаємо у Господі, зростаємо в осягненні...
У неділю в с. Дубище, у мальовничій місцині на березі р. Стир, відбувся ІІІ фестиваль зеленого туризму «Рожищенська мальованка». На його відкритті побували ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, вихованці цього навчального закладу. Душпастир відправив молебень і звернувся до учасників фестивалю із вітальним словом.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи