Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img

Новини

БУТИ БЛАГОВІСНИКАМИ

Учора прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко взяв участь у відзначенні першої річниці провідного інтернет-видання нашого краю «Волинські новини» (Volynnews.com). Вітаючи головну редакторку Ольгу Булковську, весь колектив сайта від імені архієпископа Луцького і Волинського Михаїла, єпархіальної прес-служби, редакцій «Волинських єпархіальних відомостей» інтернет-представництва Pravoslavja.lutsk.ua священик зазначив: «Слово „Євангеліє“ – означає „Благовістя“, „Добра, радісна новина“. Бажаю, щоб ці слова стали синонімами для „Волинських новин“. Нехай усі повідомлення, які виходять у всесвітню мережу з вашого ЗМІ, допомагають людям стати кращими, добрішими, мудрішими. З нагоди свята священик подарував «Волинським новинам» ікону покровителя Луцька святителя й чудотворця Миколая.

07 серпня 2009 р.
Архієпископ Михаїл благословляє учасників змагань МНС. Світлина прот. Віталія Собка
НЕХАЙ БОГ БЛАГОСЛОВИТЬ

Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, священнослужителі кафедрального собору Святої Трійці на запрошення начальника Головного управління МНС України у Волинській області генерал-майора служби цивільного захисту Володимира Грушовінчука взяли участь в урочистому відкритті змагань за Кубок України з пожежно-прикладного спорту. Під час заходу, який відбувся на базі спротивного комплексу волинського підрозділу МНС, духовенство відправило молебень, владика виголосив вітальне слово, благословивши добрі наміри організаторів та учасників змагань зі всіх регіонів України, а також окропив присутніх освяченою водою.

06 серпня 2009 р.
Хресний хід у Києві. Світлина прот. Віталія Собка
ТОРЖЕСТВО КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

28 липня – день рівноапостольного великого князя Володимира і свято Хрещення Руси-України.

У Патріаршому Володимирському соборі відправили Божественну Літургію, після якої відбувся велелюдний хресний хід до Володимирської гірки, де височить пам’ятник хрестителю нашого народу. На чолі з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом урочиста хода усіх єпископів, близько 1500 священиків, дияконів і 15 тисяч мирян Української Церкви (дані сайта Cerkva.info) пройшла бульваром Шевченка, вулицею Володимирською, повз стіни Софії Київської та Золотоверхої Михайлівської обителі. Протяжністю, кількістю учасників хресний хід перевершив усі попередні церковні заходи в столиці. Під монументом рівноапостольному Володимирові було звершено молебень...

30 липня 2009 р.
ЗАГОЮВАТИ РАНИ

Цими днями минає сумна дата: у липні 1943 року в нашому краї настав пік подій, що ввійшли в історію як «волинська трагедія»: масові вбивства цивільних українців і поляків членами польських і українських воєнізованих формувань. І хоча Сейм Польщі нещодавно назвав це етнічною чисткою і геноцидом польського населення, однак сучасні українці й поляки, які нині проживають на Волині, усвідомлюють спільну вину і нехристиянське поводження обох сторін того кривавого конфлікту. Тяжку спадщину стосунків двох народів слід полишити історії, а нині будувати спільне життя двох вільних народів...

30 липня 2009 р.
Освячення нового храму Великомучениці Катерини у луцькому Василівському жіночому монастирі. Світлина прот. Віталія Собка
ЧЕРНИЦЯМ, ЮНАЦТВУ, ВСІМ ПРАВОСЛАВНИМ

Ще в XIII ст. на місці, де нині стоїть кафедральний собор Святої Трійці, діяв православний монастир Святителя Василія Великого. Протягом століть тут були різні сакральні споруди, різних Церков. І ось лише за наших часів, коли собор та прилеглі будівлі – в користуванні Української Православної Церкви Київського Патріархату, коли керуючий єпархії – архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, кілька років тут знову служить Богові Василівський монастир. Він міститься у напівкруглій будівлі одразу за Свято-Троїцьким собором (вхід зі сторони соборного вівтаря). А віднині ігуменя Марія (Ігнатенко) й інші черниці матимуть свій храм, який сьогодні владика освятив на честь Великомучениці Катерини та відправив у ньому першу Божественну Літургію.

Катерининською монашу церкву названо невипадково. Великомученицю, яка постраждала за Христа в єгипетській Олександрії на початку IV ст., здавна вважають покровителькою дівчат і вагітних жінок...

24 липня 2009 р.
Під час святкового віча. Світлина прот. Віталія Собка
ПАМ’ЯТАЙМО І ПИЛЬНУЙМО

Учора на Замковій площі Луцька відбулося святкове віче з нагоди 20-ї річниці створення Народного руху України за перебудову і першого велелюдного демократичного мітингу в місті, що став громадянським виступом лучан до волі та незалежності.

На вічі було надано слово архієпископові Луцькому і Волинському Михаїлові. Відправивши з духовенством кафедрального собору Святої Трійці молебень за Україну, владика зокрема сказав: «Чи була б нинішня релігійна свобода, у тому числі діяльність Київського Патріархату, якби не тодішні мітинги? Чи була б незалежність України, якби не Народний рух? Насамперед не забуваймо, що все це – дар Божий. Але сьогодні треба пильнувати, щоб під виглядом свободи віросповідань дехто не спробував заперечити і Київський Патріархат, і українську незалежність. Маємо пильнувати те, що дарував нам Господь».

24 липня 2009 р.
ПРО «ПАСТИРСЬКИЙ ВІЗИТ» ПАТРІАРХА КИРИЛА

Сьогодні прес-служба єпархії поширила заяву, в якій виклала ставлення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла, духовної консисторії до візиту в Україну Предстоятеля РПЦ. Повний текст документа – ось тут.

23 липня 2009 р.
Новозбудований храм Великомученика Димитрія Солунського в с. Ладинь Любомльського деканату
НОВИЙ, УКРАЇНСЬКИЙ ХРАМ

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив храм Великомученика Димитрія Солунського в с. Ладинь Любомльського деканату. З ним співслужили декан і настоятель парафії священик Віктор Возняк та інші священнослужителі. У проповіді під час Богослужіння владика наголосив на важливості богослужінь рідною, зрозумілою мовою.

У цьому селі та приписному селі Пустинка досі храмів не було. Нині ж за підтримки кримського підприємця Анатолія Власюка, вихідця із Ладиня, громада звела Божий дім. Місцевий житель Петро Дорош подарував дзвони. Першому з них архієрей вручив орден Миколи Чудотворця, другому, а також голові сільради Юрію Вітрукові та багатьом іншим – благословенні грамоти за ревну працю на Господній ниві.

23 липня 2009 р.
Директор архіву передав для Волинської духовної консисторії унікальну книгу. Світлина Леоніда Максимова
НАЗУСТРІЧ ДОСЛІДНИКАМ

Директор Державного архіву Волинської області Володимир Гика подарував духовній консисторії нове видання своєї установи – «Каталог метричних книг», який надруковано тиражем лише 300 примірників. Він розповів, що над книгою три роки працювали провідні спеціалісти відділу обліку та довідкового апарату архіву Тетяна Положенцева, Оксана Новосад, Ірина Вронська (начальник відділу), детально дослідивши метрики з 1600 по 1933 роки.

Каталог складається із шести розділів: «Православ’я», «Греко-католицизм», «Римо-Католицизм», «Іудаїзм», «Лютеранство» та «Протестантизм». Зокрема, у найбільшому розділі «Православ’я» подано характеристику метричних книг Волинської, а також частково Мінської, Литовської, Гродненської, Варшавсько-Холмської єпархій.

Метрики всіх конфесій подано в каталозі окремо: про народження, шлюб та смерть із зазначенням назв, хронологічних меж фондів та пошукових даних архіву. Інформацію доповнюють сповідальні...

18 липня 2009 р.
БІБЛІЙНА ВИСТАВКА
(оновлено)

Музей волинської ікониУчора в Музеї волинської ікони відкрили виставку «Біблія у мистецькій спадщині XVII–XX ст.». На запрошення керівництва закладу та з благословення архієпископа Луцького і Волинського Михаїла у заході взяв участь прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко. Вітаючи присутніх, він висловив переконання, що експонування історії Святого Писання, вираженого роботами друкарів, іконописців, художників, граверів, різьбярів, сприятиме росту духовної культури нашого краю. Адже «Біблія – свідчення любові Бога до людини, свідчення Заповіту, Угоди Всевишнього зі своїм найдосконалішим творінням», – зазначив священик.

На виставці представлено друковані видання Вічної книги з України, Польщі та Росії, зокрема, друкарні Михайла Сльозки у Львові, монастиря Святителя Василія Великого у Почаєві, друкарні Мамоничів у Вільні, Московської синодальної друкарні. Тут можна побачити рукописні Євангеліє 1660 р. й Апостол XVII ст., друковані Євангеліє 1670 р. і Псалтир 1774 р., ілюстровані Біблії XVII–XVIII ст. з творами...

17 липня 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо