Митрополит Михаїл
30 грудня 2008 р.
У день молитовного спомину святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, єпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав Свято-Миколаївський храм обласного центру. У співслужінні з канцлером єпархії протоієреєм Миколою Цапом, обласним і міським деканом протоієреєм Іваном Семенюком, настоятелем парафії протоієреєм Миколою Гоєм владика відправив Божественну Літургію. У проповіді преосвященний нагадав, що нинішня світова криза є насамперед кризою духовною, а не фінансово-економічною, і що за молитвами святителя Миколая, до якого ми сьогодні молимося, може оздоровитись і духовне життя, і матеріальне...
10 грудня 2008 р.
Сьогодні єпископ Луцький і Волинський Михаїл дав інтерв’ю Волинському телебаченню, яке працює над передачею про жидичинський чоловічий монастир Святителя Миколая Чудотворця (Ківерецький деканат). Преосвященний коротко зупинився на мунулому цієї обителі, на проблемах її відродження, наголосивши, що допомога від держави на справи реставрації пам’ятки історії й архітектури національного значення вкрай мала. Її не вистачає навіть на те, щоб виготовити документацію для самої ж таки держави. Але подиву гідний ентузіазм багатьох мирян і братії монастиря, які, відбудовуючи святиню, показують приклад деяким бюрократам, як слід любити Бога і Батьківщину.
Телевізійна передача вийде в ефір 14 грудня о 13.00 з повтором о 21.00.
9 грудня 2008 р.
Відійшов у вічність Патріарх Російської Православної Церкви Алексій ІІ, якого сьогодні відспівали в московському храмі Христа-Спасителя. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, духовна консисторія нашої єпархії висловлюють співчуття митрополитові Нифонту, єпископові Никодиму, а також духовенству й вірним Української Православної Церкви Московського Патріархату з приводу втрати їхнього Першоієрарха. Нехай Милосердний Господь простить усі його вільні й невільні гріхи та оселить у Царстві Небесному.
8 грудня 2008 р.
Учора єпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав Чернігівську єпархію (у 2002–2004-му роках владика її очолював) і взяв участь в урочистому Богослужінні з нагоди престольного свята кафедрального собору Великомучениці Катерини. Божественну Літургію преосвященний відправив разом із єпископом Чернігівським і Ніжинським Іларіоном та іншими архієреями.
Святкування – неабияка подія для місцевих православних, адже цього дня тут відзначили перший храмовий празник відколи цю козацьку церкву на початку ХХ ст. закрили, влаштувавши в ній музей. Київському Патріархатові святиню передано цього року, а перед тим Чернігів потрясали «судові війни», пікетування, блокування: на храм претендувала УПЦ МП.
Нехай же Господь молитвами святої Катерини береже нас і наших чернігівських братів і сестер від усякого зла і благословляє на єдність у вірі.
4 грудня 2008 р.
У серпні, коли весь світ спостерігав за подіями в Грузії, Луцьк та Горі підписали угоду про партнерство. Тоді ж наше місто висловило готовність прийняти на відпочинок постраждалих від війни грузинських дітей. І ось горівці – на Волині. П’ятдесятеро школярів, чиї родини лишилися без житла. А в одного хлопчика загинув батько. Він підірвався, щойно увійшовши в замінований будинок.
Побувати в кафедральному соборі Святої Трійці гості з Грузії хотіли ще з перших днів. Адже всі вони православної віри. На храм неодноразово звертали увагу, прогулюючись центром міста. І ось їх бажання збулося. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл запросив...
(оновлено)
3 грудня 2008 р.
26 листопада Священний Синод на чолі з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом на прохання єпископа Луцького і Волинського Михаїла призначив ректором Волинської духовної семінарії протоієрея Ігоря Швеця, кандидата богословських наук (журнал засідання Синоду № 14). Про це повідомляє офіційний сайт Київського Патріархату Cerkva.info.
Отець Ігор народився 1959 року на Буковині у сім'ї священика. В 1983 році з відзнакою закінчив Одеську духовну семінарію, в 1990-му – Московську духовну академію. Служив у Львівській і Дрогобицько-Самбірській єпархіях, у Німеччині. Викладав у Львівській духовній семінарії, Київських академії та семінарії. 2000 року душпастир очолив Рівненське духовне училище (нині – семінарія). У 2001 році захистив дисертацію на здобуття...
1 грудня 2008 р.
28 листопада єпископ Луцький і Волинський Михаїл звільнив ігумена Марка (Левківа) від обов’язків секретаря духовної консисторії та намісника Свято-Миколаївського монастиря в с. Жидичин Ківерецького деканату у зв’язку з його переходом у розпорядження Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.
Сьогодні владика Михаїл призначив намісником жидичинської обителі ієромонаха Константина (Марченка), який до цього був її скарбником...
28 листопада 2008 р.
Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, духовна консисторія висловлюють співчуття луцькому міському голові Богданові Шибі з приводу смерті його тестя. Нехай милосердний Господь упокоїть душу спочилого раба Свого Григорія в небесних оселях.
(оновлено)
25 листопада 2008 р.
22 листопада – День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій. Цього дня у Луцьку молилися, вшановували українців, які загинули внаслідок людиноненависницької радянської політики. Єпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк і міські священнослужителі провели скорботну ходу від кафедрального собору Святої Трійці до Замкової площі. У заході взяли участь представники інших конфесій, очільники місцевої влади, свідки голодоморів, представники політичних партій та громадськості, делегації від міст та районів Волині.
Біля Хрестовоздвиженської церкви духовенство освятило символічний камінь, де буде встановлено пам’ятний знак християнському милосердю волинян, які рятували від голоду біженців із потерпілих регіонів. А на Замковій площі відправили панахиду по загиблих...
25 листопада 2008 р.
У день, що в православному календарі йменується Собором Архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, єпископ Луцький і Волинський Михаїл здійснив архіпастирську візитацію з нагоди престольного свята в нововолинську Свято-Михайлівську громаду. Відправляючи Божественну Літургію разом із деканом протоієреєм Стефаном Фульмесом, настоятелем протоієреєм Михайлом Нідзельським, кліриком цієї парафії священиком Олексієм Гольчуком та іншими служителями, владика у проповіді докладно зупинився на служінні ангелів та їхньому впливу на земне людське життя. «У кожного з нас є поставлений Богом ангел-охоронець. Але одні слухають голосу цього небесного провідника, уникаючи таким чином багатьох спокус і гріхів, інші ж не бажають його чути й засмучують його. Усім же незліченним сонмом ангелів керує Архістратиг Михаїл, що по-давньоєврейськи означає – подібний до Бога. Ми всі маємо наслідувати...
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи