Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Митрополит Михаїл

Архієпископ Михаїл перед пам’ятним знаком депортованим холмщакам. Світлина прот. Віталія Собка
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ
(оновлено)

Духовенство нашої єпархії взяло участь у заходах з нагоди Дня Перемоги. В обласному центрі архієпископ Луцький і Волинський Михаїл став учасником урочистої ходи від Театрального майдану до міського Меморіалу. Тут після мітингу-реквієму на честь героїв Другої світової війни владика поклав квіти до пам’ятних знаків і відправив заупокійні літії біля центрального обеліска та монумента жертвам депортацій. З архієреєм співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, обласний і луцький міський декан протоієрей Іван Семенюк, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецкар, ректор духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний та інші священнослужителі.

«Бережімо незалежність України в мирі, порозумінні й любові, – закликав присутніх архієпископ Михаїл. – Щоб жертва наших батьків, які поклали своє життя у тій страшній війні, які були депортовані, репресовані людоненависницькими режимами того часу, не була для нас даремною»...

12 травня 2009 р.
Архієпископа Михаїла вітають із днем народження
ДОБРА НАГОДА ДЛЯ ДОБРИХ СЛІВ

11 травня наша єпархія відзначила 43-й день народження архієпископа Луцького і Волинського Михаїла. У кафедральному соборі Святої Трійці владика очолив Божественну Літургію і подячний молебень. З ним співслужили єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк (колишній ігумен жидичинського монастиря), канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Ігор Швець, отці декани єпархії, намісник Замкового монастиря Архангелів у Луцьку ігумен Святополк (Канюка), інші священнослужителі. До відправи долучилися також ігуменя Володимирського монастиря Різдва Христового Марія (Ігнатенко), викладачі й вихованці семінарії.

У вітальному слові владика Марк зазначив, що єпископське служіння надзвичайно складне і відповідальне, тож священики, ченці й миряни мають не просто слухатись архіпастиря, а й допомагати йому всіх добрих намірах та справах...

11 травня 2009 р.
КАДРОВІ ЗМІНИ

Протоієрей Володимир ПрисяжнюкУчора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл звільнив протоієрея Віктора Пушка від обов’язків луцького районного декана на його прохання та призначив на цю посаду настоятеля парафії Архістратига Михаїла в с. Гірка-Полонка протоієрея Володимира Присяжнюка.

Новопризначеному деканові 35 років. Народився в Почаєві, закінчив Мирогощанський радгосп-технікум, а після служби в армії – Волинську духовну семінарію (ВДС). Митрополитом Луцьким і Волинським Яковом висвячений на диякона (14 жовтня 1998 р.) та священика (17 грудня 2000 р.). З 23 травня 2001 року о. Володимир – настоятель Гіркополонківської парафії. Протягом кількох років був помічником інспектора ВДС та інспектором цього закладу. Відзначений різними церковними нагородами (остання – хрест із прикрасами). Одружений, виховує сина.

08 травня 2009 р.
ПЕРЕМОГТИ СЕБЕ
(оновлено)

Храмове свято Юріївської парафії в Луцьку. Світлина Данила ЗінкевичаУ день спомину великомученика Юрія Переможця архієпископ Луцький і Волинський Михаїл одвідав Свято-Юріївську громаду в обласному центрі. У співслужінні з настоятелем парафії канцлером єпархії протоієреєм Миколою Цапом та іншим духовенством владика освятив два кивоти з іконами святих Миколая і Варвари, відправив Божественну Літургію, виголосив глибоку, змістовну проповідь.

«Хоч би скільки жила на світі людина – це мить проти вічності, і кожен дасть відповідь перед Усевишнім, на що ти потратив своє земне життя. А єдине, на що його слід потратити, – це на підготовку до вічного життя, на подолання усіляких перепон на шляху до нього. Можна перемогти народи й держави, можна зруйнувати неприступні фортеці, але найважчі битви – у серці людському, найважче перемогти спокуси у самому собі. Юрій Переможець, покровитель вашого храму й громади, зображається як воїн, що списом пронизує змія. Цей змій уособлює всяке зло, особливо ж зло, що таїться у нас самих, що жере нас ізсередини і з яким кожен із нас має вести нещадну боротьбу»...

07 травня 2009 р.
«ТИМ, ХТО ТРУДИТЬСЯ, – СПРИЯЙ»

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецькар та інші священнослужителі взяли участь в урочистому засіданні з нагоди Дня охорони праці. Відправивши молебень за здоров’я і успішне трудівництво волинян, владика звернувся до присутніх із вітальним словом та окропив їх освяченою водою.

04 травня 2009 р.
«НЕХАЙ БУДЕ ПО СЛОВУ ТВОЄМУ»

Храмове свято у Благовіщенському соборі Ковеля. Світлина Данила Зінкевича7 квітня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл очолив храмове свято у ковельському соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці. На Божественній Літургії з владикою співслужили міський декан протоієрей Анатолій Александрук, районний – протоієрей Іван Бонис, любомльський декан священик Віктор Возняк, настоятель собору протоієрей Василь Мичко, інші священики з цих, а також з інших деканатів.

У проповіді високопреосвященний нагадав, що «Діва Марія відразу проявила покору Божій волі. Тож ми повинні сьогодні подумати: що для нас означає сьогоднішнє свято? Чого ми повинні навчатися з прикладу Богородиці? Нехай кожен подумає над цим. Бо саме це кожен має нині винести з храму».

У богослужінні взяв участь міський голова Сергій Кошарук.

09 квітня 2009 р.
СИНАЙСЬКИЙ ПРОРИВ
(оновлено)

Вершина гори Синай (Єгипет). Світлина з архіву Оксани СавкоПрочани Волинської єпархії Київського Патріархату вперше здійснили сходження на гору Синай (Єгипет). За переданням, тут Господь дав Мойсеєві кам’яні скрижалі з викарбуваними 10-ма Заповідями. Підйом на верхів’я проведено під час чергової тижневої прощі на Святу Землю. Він увінчався встановленням на вершині стягів – українського державного та єпархіального.

Гора Синай – це частина Синайського півострова, що виступає в Червоне море. Вершина, на яку щодня сходять тисячі прочан, називається Джебель Муза, тобто арабською – Гора Мойсея. Це другий за висотою пік півострова (2 285 метрів). Він на 224 метри вищий за нашу Говерлу.

Як і інші туристи й паломники, волиняни розпочали сходження на Синай о пів на другу ночі. Групу наших священнослужителів і мирян очолили архієпископи Луцький і Волинський Михаїл та Миколаївський і Богоявленський Володимир...

06 квітня 2009 р.
ДАВАЙТЕ ПОРОЗУМІЄМОСЬ!

Прес-секретар єпархії протоієрей Віталій Собко оприлюднив заяву архієпископа Луцького і Волинського Михаїла з приводу ситуації, пов’язаної з виділенням земельної ділянки під спорудження церкви в Луцьку. Це сталося сьогодні на прес-конференції у нижньому храмі кафедрального собору Святої Трійці. Текст заяви – ось тут.

06 квітня 2009 р.
ХРЕСТ НЕ ПОВИНЕН ЗАТЕРТИСЬ

26 березня 2009 р.

Під час Страсного хресного ходу у Володимирі навколо собору та жіночого монастиря Різдва Христового. Світлина з архіву священика Володимира УдудаУ Володимирському соборі Різдва Христового уперше відправлено Пасії та Страсний хресний хід за новоукладеним чином, а також здійснено постриг у малу схиму рясофорної черниці Тетяни (Заруденець) з ім’ям Анастасія, яка є насельницею місцевого монастиря.

Очолив богослужіння архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, до молитви долучилися міський декан протоієрей Юрій Пилипець, районний – протоієрей Євген Шевчук, настоятель собору протоієрей Микола Удуд, численне духовенство, настоятелька обителі Різдва Христового ігуменя Марія (Ігнатенко). На непересічну відправу прийшло багато володимирян, а з Ковельського районного деканату прибули віряни парафій Архістратига Михаїла в с. Воля Ковельська і Різдва Богородиці в с. Білин на чолі з священиком Володимиром Удудом...

26 березня 2009 р.
ДО КРИЗИ – ПО-ПРАВОСЛАВНОМУ

25 березня 2009 р.

Нині про світову фінансово-економічну кризу дуже багато говориться, чимало переживань. Церква ж навчає, що її передумовою є насамперед криза духовна, надмірне бажання багатьох сучасників до матеріального збагачення і забуття цінностей вічних, яких, як сказано в Біблії, «злодії не підкопують і не крадуть» (Мф. 6:19). Матеріальні статки додадуться, якщо будемо прагнути насамперед «Царства Божого і правди його» (Мф. 6:33).

Відгукуючись на цю животрепетну проблему – світову кризу, що боляче вдаряє по багатьох наших співвітчизниках, у Волинській єпархії складено відповідну молитву. Її за благословінням архієпископа Луцького і Волинського Михаїла вже кілька місяців додають на Літургії...

25 березня 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо