Система Orphus

Сайт нашої Церкви

Сайти нашої єпархії

Наші банери

  • Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату
    Волинська Єпархія Української Православної Церкви Київського 
Патріархату

Лічильники

img Новини

Митрополит Михаїл

ЗВІТИ ДУШПАСТИРІВ

24 березня 2009 р.

Збори духовенства. Світлина Данила ЗінкевичаЩороку священики Волинської єпархії здають звіти архієрею. Але цьогорічний їх прийом, що проходив протягом минулих тижнів по деканатах, був особливим. Окрім звичайного звітування, коли береться до уваги і богослужбова, і просвітницька, і господарська діяльність, священики, а також диякони, складали іспит. Комісія, до якої входили архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап і викладач Волинської духовної семінарії кандидат богословських наук Василь Лозовицький, перевірила, як знає духовенство Історико-канонічну декларацію «Київський Патріархат – Помісна Українська Православна Церква» (прийнята Архієрейським Собором 19 квітня 2007 року), історію українського Православ’я, а також як уміє сказати проповідь на задану цитату із Біблії.

Під час звітних зібрань владика також цікавився, чи належно парафії ведуть документацію, чи наявні в храмах засоби пожежогасіння, наголошував, що в кожній церкві має бути повний комплект богослужбової літератури...

24 березня 2009 р.
СМІТТЯ З ЦЕРКВИ – НА СТОРІНКИ ГАЗЕТ?

21 березня 2009 р.

Чергова прес-конференція архіпископа Луцького і Волинського Михаїла, що відбулася 18 березня, вичерпавши порядок денний, переросла у неформальне спілкування. Серед багатьох запитань владиці поставили таке: «Чи варто описувати у ЗМІ факти аморальної поведінки священнослужителів?»

На це архієрей відповів: «Священнослужителі мають бути зразком поведінки. Але буде помилковим занадто ідеалізувати їх: це теж люди, які можуть вчинити гріх. У той же час де б священик не був, він завжди на видноті. По ньому судять про всю Церкву, не розбираючись, до якого Патріархату він належить. Психологія ж обивателя така: якщо мирянин зайшов у ресторан і гульбанив усю ніч, то байдуже, а якщо...

21 березня 2009 р.
ПОМЕНШЕ ПОЛІТИКИ!

21 березня 2009 р.

Чи не планується другий Волинський церковно-громадський форум «За єдину Помісну Українську Православну Церкву» (перший відбувся 2007 року) або подібний масштабний захід? Таке запитання постивили архієпископові Луцькому і Волинському Михаїлові під прес-конференції, яка відбулася 18 березня. Владика відповів таке: «Нинішній рік проходитиме, вочевидь, у передвиборчій боротьбі. У цій атмосфері будь-які згадані заходи неминуче сприйматимуться в політичному контексті. Тому цього року ми утримаємося від них. Ми просто працюватимемо над втіленням цієї ідеї щоденною працею. І взагалі, що менше політики в церковному житті, тим краще і для Церкви, і для політики».

21 березня 2009 р.
З БОЖОЮ ДОПОМОГОЮ – ЗРОБИМО

21 березня 2009 р.

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл під час нещодавної прес-конференції представникам регіональних засобів масової інформації відповів на ряд запитань.

«Які плани на цей рік має єпархіальне управління?»

«Якщо не зупинятися на менших, рутинних справах, то варто виокремити таке. Цього року всі священнослужителі єпархії складають іспит. Вони з’їжджаються у центр деканату й там компетентна комісія на чолі з правлячим архієреєм приймає у них екзамен відповідно до...

21 березня 2009 р.
БЛАГОСЛОВЕННЯ ШАХТОБУДІВЕЛЬНИКАМ

21 березня 2009 р.

Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував на будівництві шахти № 10 «Нововолинська» (спорудження розпочато в квітні 1989 року) і зустрівся з директором державного підприємства «Дирекція по будівництву об’єктів» Віктором Дуком, заступником директора передпускової дирекції шахти Ігорем Дрючаном, генеральним підрядником по об’єктах поверхні – головою правління ВАТ «Укрзахідвуглебуд» Олегом Мандриком, генеральний підрядником по гірничих роботах – начальником ШПУ-3 ВАТ «Трест Луганськшахтопроходка» Володимиром Пироговим та іншими учасниками спорудження шахти...

21 березня 2009 р.
ДЛЯ УНІВЕРСИТЕТСЬКОГО ХРАМУ

19 березня 2009 р.

Архієпископ Михаїл освячує перші ікони для університетського храму. Світлина з сайта Vdu.edu.uaАрхієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив перші ікони для храму Святої Софії – Премудрості Божої, який улітку розпочнуть будувати у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки (ВНУ). Сайт цього навчального закладу Vdu.edu.ua повідомляє, що освяченням нових образів –Премудрості Божої та святителя Миколая Чудотворця – розпочалося чергове засідання ректорату. У богослужінні взяли участь капелан університету протоієрей Михайло Бучак, вихованці Волинської духовної семінарії, керівництво ВНУ.

Ікони створив відомий у нашому краї митець Яків Бессараб коштом члена Наглядової ради ВНУ Василя Токарського. Висловлюючи подяку благодійникові, вітаючи присутніх, владика Михаїл побажав їм подальшого розвитку в освіті, науці, а також духовного вдосконалення, меж якого не існує, як не існує меж Премудрості Господньої.

19 березня 2009 р.
ЄПАРХІЯ У 2008-МУ

18 березня 2009 р.

На прес-конференції, яка відбулася сьогодні в нижньому храмі кафедрального собору Святої Трійці, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл розповів журналістам про діяльність нашої єпархії минулого року. Було зазначено, що минулий 2008 рік для Київського Патріархату на Волині став черговим роком росту. Правлячий архієрей, консисторія (управління єпархії), монастирі, деканати, духовні навчальні заклади, парафії, братства плідно діяли, розвиваючи духовність краю та беручи участь у його громадському житті...

18 березня 2009 р.
УНІКАЛЬНЕ ВИДАННЯ

18 березня 2009 р.

«Пасії. Страсний хресний хід» – книжка видавничого відділу «Ключі» Волинської єпархії Київського ПатріархатуСьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл під час чергової прес-конференції у нижньому храмі кафедрального собору Святої Трійці представив нову, особливу книгу видавничого відділу «Ключі» нашої єпархії «Пасії. Страсний хресний хід». Видання містить чинопослідування (повний виклад) двох православних богослужінь Великого посту – Пасій та Страсного хресного ходу.

Владика Михаїл і завідувачка «Ключів» Юлія Спіріна розповіли представникам ЗМІ, що Пасії – це служба, присвячена передсмертним стражданням Христа, яку в XVII ст. впорядкував святитель Петро Могила. Друга відправа – Страсний хресний хід – новостворене богослужіння, дещо подібне на так звану Хресну дорогу, що її відправляють у Католицькій Церкві. У різних варіантах цю службу звершують і в багатьох православних парафіях, однак у нас до сьогодні вона не була усталена. Тому архієпископ Михаїл благословив роботу групи упорядників, які опрацювали різноманітні тексти за прикладом св. Петра Могили...

18 березня 2009 р.
П’ЯТЬ РОКІВ ТОМУ

17 березня 2009 р.

Могила митрополита Луцького і Волинського Якова (Панчука). Світлина Данила Зінкевича16 березня 2004 року спочив у Бозі митрополит Луцький і Волинський Яків (Панчук) – ієрарх, який свого часу приклав дуже багато зусиль для утвердження Київського Патріархату. З нагоди 5-річчя упокоєння владики Якова вчора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відправив заупокійну літію на могилі митрополита, що біля кафедрального собору Святої Трійці. У богослужінні взяли участь канцлер протоієрей Микола Цап, обласний декан протоієрей Іван Семенюк, декан Троїцького собору протоієрей Микола Нецкар, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, інші священнослужителі, викладачі та вихованці місцевої духовної семінарії, парафіяни, родичі митрополита.

17 березня 2009 р.
ТРИДЦЯТЬ ТРИ ПАРАФІЇ

13 березня 2009 р.

Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду нашої Церкви, яке було проведено в Києві під головуванням Патріарха Філарета. За повідомленням офіційного сайта Київського Патріархату Cerkva.info, архієреї розглянули кілька поточних питань, серед яких найголовнішим стало прийняття до УПЦ КП тридцяти трьох парафій УАПЦ у Тернопільській області. У зв’язку з переходом такої кількості громад утворено нову єпархію – Тернопільсько-Теребовлянську.

13 березня 2009 р.
Аудіо

Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).

Скопіювати файл

Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).

Скопіювати файл

25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.

Скопіювати файл

Усі аудіо