Митрополит Михаїл
4 червня у Волинській духовній семінарії (ВДС) – особливий день: п’ятнадцятий випуск із часу її відновлення у лоні Київського Патріархату. Із цієї нагоди ректор протоієрей Ігор Швець, викладачі й випускники у священному сані відправили Божественну Літургію у кафедральному соборі Святої Трійці та подячний молебень, який очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл.
Нині навчальні заклади нашої Церкви перебувають у стадії реформування. Тож нинішні випускники богословського відділення (27 осіб, зокрема десятеро пресвітерів і дияконів, три ієромонахи) отримали дипломи бакалавра богослів’я. Шестеро дівчат, які закінчили регентське відділення, одержали дипломи про спеціальну освіту.
Перед учорашніми вихованцями, їхніми родичами виступили на урочистій академії у нижньому храмі собору владика Михаїл, о. Ігор Швець і викладачі. Архієрей у напутньому слові сказав: «Дехто думає, що апостоли – це тільки ті учні Христові, про яких написано в Новому Заповіті. Насправді ж ви – теж...
Учора, в Міжнародний день захисту дітей, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, духовенство кафедрального собору Святої Трійці були учасниками заходів, спрямованих на законодавчу заборону абортів в Україні. У нижньому храмі собору владика взяв участь у прес-конференції, яку провела голова громадської організації «Християнський рух за життя» Антоніна Євтодюк, а пізніше на Театральному майдані Луцька очолив молебень під час протиабортної акції «Збережи і захисти життя дитини». Разом із священнослужителями нашої Церкви молились римсько-католицький єпископ Маркіян Трофим’як і греко-католицький священик о. Роман Бегей. На заході були присутні й представники УПЦ МП та протестантських спільнот, адже співорганізатором акції виступила Волинська рада Церков.
Торік десь у цю пору ми вже писали про село Новоукраїнку (історична назва Бугаї) – маленьке, щось на п’ятдесят дворів, сільце в Маневицькому деканаті. Тоді було освячено хреста на місці майбутнього храму. Згадували ми в тій публікації й про те, що відсутність Божого дому була причиною малого зацікавлення селян релігійними справами.
Ось минув рік – і в Новоукраїнці все по-новому. Бо якщо тоді її мешканці тільки мріяли про храм, то тепер мають не лише тимчасову каплицю, а й фундамент повноцінної церкви. Якщо раніше мало знали про Православ’я, то нині стараннями настоятеля священика Андрія Закидальського (маневицького декана) місцева Юріївська громада, як мовиться в Діяннях святих апостолів, у вірі живе, рухається й існує.
А ще велика новина сталася тут 31 травня: уперше за всю історію села сюди прибув православний владика. Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив підмурівки майбутнього храму, заклав...
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на запрошення обласної державної телерадіокомпанії та відділення Дитячого фонду України взяв участь у марафоні «Поспішаймо робити добро» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей і 20-річчя дії Конвенції ООН «Про права дитини». Мета акції – зібрати кошти для придбання святкового одягу дітям-сиротам – випускникам загальноосвітніх шкіл області, для оздоровлення і лікування дітей, на програми «Участь у долі дітей», «Сироті – житло».
«Що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили». Ці слова із Євангелія від Матфея були ключовими у виступі владики, який закликав волинян дбати про своїх дітей щодня, а про тих, які позбавлені батьківської опіки – особливо. «Якщо ваша душа наповнена любов’ю, то робити добро має бути її внутрішньою потребою», – підкреслив архієрей.
28 травня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл відвідав Горохів – парафію Вознесіння Христового у її престольне свято. У співслужінні з деканом протоієреєм Андрієм Сидором (настоятелем храму) та горохівським духовенством високопреосвященний відслужив Божественну Літургію. Владика звернувся з проповіддю до численної пастви, наголосивши: «Ісус Христос, возносячись на Небо, заповідав, що пошле усім, хто вірує в Нього, Духа Святого. Цей Дух живе у християнах, зміцнює нас. Нинішня криза є потьмаренням у душах людських, це криза передусім духовна. Тож маємо навести лад у духовному житті, а все решта додасться. Не бійтесь, а шукайте Бога, прямуйте Його дорогою, і ніяка криза не буде страшна».
Архієрей також нагородив церковними відзнаками декількох мирян, які особливо відзначилися на церковній ниві.
У день спомину про перенесення мощей чудотворця Миколая, архієпископ Луцький і Волинський Михаїл здійснив архіпастирську візитацію двох парафій Луцького районного деканату.
У Свято-Миколаївському храмі с. Городище-1 цього дня був престольний празник. На цю нагоду громада придбала велику запрестольну ікону Ісуса Христа в яскраво оздобленому кивоті. Владика освятив образ, у співслужінні з районним деканом протоієреєм Володимиром Присяжнюком, священиком Богданом Лисаком та іншим духовенством відслужив Божественну Літургію і промовив проповідь. «Пам’ятаймо слова Святого Письма: „де Дух Господній – там свобода”, тож берімо приклад зі святителя Миколая і борімося проти рабства гріха за свободу», – сказав високопреосвященний.
Відтак архієрей побував у храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Полонка, де почав оновлюватися великий давній образ Миколая Чудотворця. Тут владика теж освятив кивот для цієї реліквії разом із деканом, настоятелем парафії протоієреєм Василем Янчуком та іншими панотцями й звернувся до вірних словами напучення і підбадьорення.
Уночі з 17-го на 18-те травня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у традиційній загальноєвропейській акції «Ніч музеїв», яку провели у Художньому музеї Луцька (замок Любарта) з нагоди Міжнародного дня музею. Наші зберігачі духовно-культурної спадщини долучились до ініціативи берлінських колег: у ніч перед професійним святом європейські музеї відкривають свої експозиції, представляють нові виставки, влаштовують театралізовані дійства, концерти тощо.
19 травня владика, канцлер протоієрей Микола Цап, декан кафедрального собору Святої Трійці протоієрей Микола Нецкар та інші священнослужителі взяли участь в урочистій академії з нагоди 80-річчя Волинського краєзнавчого музею. Вітаючи колектив зі святом і бажаючи йому плідної праці у справі духовного відродження України, архієрей нагородив музей благословенною грамотою. Такі ж нагороди одержали директор Анатолій Силюк, співробітники Євгенія Ковальчук, Тетяна Єлісєєва, Зоя Навроцька та Лариса Обухович.
Cвященнослужителі нашої єпархії взяли участь в урочистому відзначенні 10-річчя Волинського інституту ім. В’ячеслава Липинського МАУП. Архієпископ Михаїл, декан кафедрального собору протоієрей Микола Нецкар, старший капелан єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний, капелан інституту протоієрей Віктор Михалевич та інші священнослужителі відправили в Свято-Троїцькому соборі подячний молебень. До молитви долучилися керівництво навчального закладу, представники викладацького складу й студентів, гості із Києва, Львова, Тернополя, інших міст та Польщі, серед яких був представник УГКЦ – отець-доктор Стефан Батрух, голова Фундації духовної культури Пограниччя (Люблін).
Пізніше владика із духовенством побував на святковій академії з нагоди ювілею і, вітаючи присутніх, нагородив інститут благословенною грамотою. У святі взяв участь також архієрейський хор...
На свято Переполовення П’ятдесятниці, архієпископ Михаїл, священнослужителі й 120 паломників-мирян нашої єпархії взяли участь в урочистій Божественній Літургії на Божій горі, що біля Почаєва, з нагоди відпустового свята на цьому святому місці. Торжество очолив архієпископ Тернопільський і Кременецький Іов. З ним окрім нашого владики співслужили єпископ Тернопільський і Бучацький Нестор, духовенство різних єпархій.
12 травня архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував на урочистостях у Національному університеті ім. Лесі Українки (ВНУ) з нагоди підписання угоди про співпрацю між цим закладом і Люблінським католицьким університетом ім. Папи Йоана-Павла ІІ, а також інавгурації Інституту церковних досліджень, який на базі ВНУ вивчатиме й популяризуватиме історичну спадщину Католицької та інших Церков на території України.
У виступі владика наголосив, що українці й поляки доросли до взаєморозуміння, до співпраці. Тож треба єднатися на засадах християнської любові навколо того, що є спільним для обох народів, а що роз’єднує – консервувати чи залишати минулому. «Мені приємно констатувати, що, спілкуючись із римсько-католицьким єпископом Маркіяном Трофим’яком, ми не маємо різниці у баченні майбутнього», – зазначив владика Михаїл, наводячи це як приклад приязних стосунків для українців і поляків.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи