Митрополит Михаїл
(оновлено)
У зв’язку з оголошенням керівництвом України найвищого рівня епідеміологічної небезпеки, введенням карантину в нашій області, до консисторії звертаються представники ЗМІ, наші віряни з проханням пояснити, як правильно поводитись у цій ситуації православним християнам. Зокрема, чи можна ходити до церкви, якщо владою заборонено проведення масових заходів.
Тому 1 листопада архієпископ Луцький і Волинський Михаїл підписав спеціальне звернення щодо епідемії грипу. У документі владика пояснив позицію Церкви, яка в ці дні посилила молитовне служіння, закликав не поширювати панічний настрій, прислухатися до порад лікарів, і виявивши в собі перші ознаки хвороби, не йти до храму, а серйозно братися за лікування. Повний текст зверення – ось тут.
Сьогодні архієрей видав розпорядження настоятелям усіх парафій нашої єпархії протягом двох тижнів щодня о 14.00 – 5 хвилин дзвонити у церковні дзвони задля подолання епідемії.
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл побував в Острозі Рівненської єпархії, де взяв участь в урочистостях із нагоди 15-річчя відродження Національного університету «Острозька академія» та 4-ї річниці освячення її храму Преподобного Федора Острозького. У співслужінні з єпископом Вінницьким і Брацлавським Онуфрієм, настоятелем церкви протоієреєм Василем Жуковським та іншими священнослужителями владика відправив Божественну Літургію, подячний молебень, після чого було освячено ікону святителя Іова Борецького (цього угодника Божого канонізовано на Помісному Соборі Київського Патріархату 2008 року).
Пізніше волинський архієрей побував на урочистій академії, присвяченій святу академії, а також оглянув оригінал славнозвісної Острозької Біблії, який меценати викупили в зарубіжного власника, щоб подарувати університетській бібліотеці.
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, канцлер протоієрей Микола Цап, декан протоієрей Микола Нецкар і духовенство кафедрального собору Святої Трійці взяли участь в урочистостях на Меморіалі пам’яті в Луцьку з нагоди 65-ї річниці визволення України від фашистів. Священнослужителі відправили заупокійну літію по загиблих на фронтах Другої світової війни, а присутнім ветеранам виголосили многоліття, побажавши міцного духовного й тілесного здоров’я.
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл під час чергового відвідання чоловічого монастиря Святителя і чудотворця Миколая в с. Жидичин Ківерецького деканату заклав чернечий фруктовий сад, власноруч посадивши маленьку яблуньку. Намісник обителі ігумен Константин (Марченко) зазначає, що доглянутий сад, або, як кажуть по-старому, вертоград – звичайна складова господарства майже кожного монастиря, який діє не в місті. Тож, слава Богу, жидичинська обитель розвивається, міцніє насамперед духовно, не забуваючи і про благоустрій спільнотного життя.
Волинська духовна семінарія (ВДС) відзначила свій актовий день з нагоди свята Собор волинських святих.
Після Богослужіння відбулась урочиста академія у народному домі «Просвіта». У доповіді ректор протоієрей Ігор Швець зупинився на етапах історії навчального закладу аж від початків духовної освіти на Волині за Давньої Русі. Але безпосередньо відродження тієї семінарії, що нині існує як ВДС Київського Патріархату, сягає 1990 року. Тож нинішній актовий день – це початок підготовки до двадцятиліття.
Цінними подарунками було нагороджено кращих студентів: Сергія Нарольського, Антона Березу, Миколу Гулака, студентку регентського відділення Наталію Чуйко...
Православний календар містить чимало днів прослави тих угодників Божих, життя яких пов’язано з історичною Волинню (тобто теперішніми Волинською, Рівненською, Житомирською областями, частиною Тернопільщини, Брестської області нинішньої Білорусі та іншими прилеглими землями). А 23 жовтня наша Церква відзначає свято Собор волинських святих, тобто день їх спільної прослави.
За багаторічною традицією цього дня у луцькому кафедральному соборі Святої Трійці відправляють урочисте Богослужіння, а Волинська духовна семінарія (ВДС) проводить захід, що йменується актовим днем, або ж урочистою академією.
Божественну Літургію і молебень відправили архієпископи Луцький і Волинський Михаїл, Черкаський і Чигиринський Йоан, єпископи Вінницький і Брацлавський Онуфрій, Полтавський і Кременчуцький Федір, Дрогобицький і Самбірський Матфей, Кіровоградський і Голованівський Марк. З ними співслужили канцлер протоієрей Микола Цап, ректор семінарії протоієрей Ігор Швець, обласний...
Учора архієпископ Луцький і Волинський Михаїл взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду (владика – тимчасовий член цього органу управління Церкви протягом 2009 року), що його проведено в Києві під головуванням Патріарха Філарета. Офіційний сайт Київського Патріархату Cerkva.info повідомив, що ієрархи прийняли важливі кадрові рішення, благословили продовжувати розпочату підготовку до діалогу з УПЦ МП, розглянули інші поточні питання.
Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив у Володимирі новозбудований храм Рівноапостольного князя Володимира. Під час відправи чину освячення, Божественної Літургії та хресного ходу із владикою співслужили міський декан протоієрей Юрій Пилипець, районний декан протоієрей Євген Шевчук, настоятель парафії священик Юрій Пікула, інші священнослужителі.
Храм зведено доволі швидко: за три роки. Головними спонсорами будівництва були власник підприємства «Агросвіт» Євген Шелепіна (його владика нагородив цього дня орденом Святого князя Володимира), власник Володимирського цукрового заводу Юрій Келестин і директор цього підприємства Юрій Паращук (ордени Юрія Переможця). Було й чимало інших благодійників, яких високопреосвященний нагородив благословенними грамотами. Такою ж грамотою відзначив архієрей усю громаду в цілому. Самого ж настоятеля архієпископ підніс до сану протоієрея...
(оновлено)
Старші лучани ще пам’ятають каплицю на честь Іверської ікони Божої Матері, що з 1894 року стояла на теперішній вулиці Лесі Українки. Пам’ятають, бо за Польщі тут проходили молебні перед початком навчального року, сюди заходили дорогою, щоб помолитися. Цим святим місцем опікувалнося православне Чеснохресне братство. Та за радянських часів, у 1961 році, каплицю було знесено, а в нововпорядженому сквері поставлено погруддя комуністичному діячеві.
Не раз на патріотичних зібраннях, у пресі ще від кінця 80-х порушували питання про віднову каплиці. На місці зруйнованого Божого дому було встановлено пам’ятний хрест. І ось тепер група ініціаторів, зокрема депутат міської ради Любов Ганейчук, узялася за діло. Архієпископ Луцький і Волинський Михаїл, духовна консисторія гаряче підтримали цей почин...
Сьогодні архієпископ Луцький і Волинський Михаїл на запрошення голови обласної парторганізації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Анатолія Грицюка поблагословив урочисте засідання, присвячене 10-й річниці утворення в Україні цієї політичної сили. На початку зібрання в академічному муздрамтеатрі ім. І. Франка владика з духівництвом кафедрального собору Святої Трійці відправив молебень і виголосив вітальне слово. Згадавши слова Юлії Тимошенко «Україна ніколи не встане з колін, поки вона не стане на коліна перед Господом», архієрей закликав присутніх невтомно працювати для людей з глибокої любові до Всевишнього й нашої Вітчизни.
Радіопередача «Благо» 8 листопада 2015 року. Протоієрей Віктор Пушко – про євангельське читання неділі 22-ї після П’ятдесятниці (про багатого і Лазаря). Володимир Клименко – про великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
Радіопередача «Благо» 1 листопада 2015 року. Священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богословської академії, настоятель парафії Великомученика Юрія Переможця в с. Жабка Ківерецького деканату – про євангельське читання неділі 21-ї після П’ятдесятниці (притча про сіяча).
25 жовтня 2015 р. Слово протоієрея Миколи Нецькара, декана кафедрального собору Святої Трійці, на врученні церковних нагород волонтерам, які допомагають військовослужбовцям у зоні АТО. Аудіо інформаційної служби єпархії.
Укази єпархіального архієрея в 2015 р. 02 листопада 2015 р.
Звернення Управління єпархії та Управління ДСНС у Волинській області 18 серпня 2015 р.
Резолюція міжнародної науково-практичної конференції на тему: «Християнська традиція Київської Русі»* 10 червня 2015 р.
Усі документи